< > Skrýt obsah

Cape Weligama je luxusní butikový hotel zasazený do přírodních svahů na jižním pobřeží Srí Lanky asi 2,5 hodiny jízdy z mezinárodního letiště. Sbírka soukromých vil a suitů tu vytváří příjemnou iluzi tradiční místní vesnice, přesto se pod terakotovými střechami skrývají stylové interiéry obklopené tropickými zahradami. Každý pokoj je pojmenován po význačném objeviteli nebo spisovateli, jehož historické cesty se váží k tomuto místu a nabízí služby komorníka i lázeňské zázemí, díky kterému se mohou hosté nechat hýčkat od zkušených lázeňských terapeutů.

K resortu Cape Weligama přiléhají dvě veřejné pláže, jako vystřižené z pohlednice. Ty poskytují bezpečné podmínky pro koupání stejně jako úchvatný bazén s výhledem na oceán. Ve sportovním centru je možné vyzkoušet řadu vodních aktivit, včetně prvotřídních PADI potápěčských kurzů. Mezi další aktivity patří soukromé plavby, rybolov, sezónní pozorování velryb a delfínů nebo výlety do národních parků v okolí.

Cape Weligama poskytuje svým hostům i gastronomický zážitek z tradiční místní kuchyně, úžasný výhled na Indický oceán a dokonalé zázemí pro relaxaci.

Restaurace

Díky své poloze nabízí Cape Weligama denně čerstvé ryby a mořské plody, které mohou hosté ochutnat v restauraci s výhledem na oceán De Mauny. Grilované speciality připravuje restaurace The steak house and grill Rouge a velmi neformální prostředí pod širým nebem panuje v restauraci Kumbuk, kde si hosté mohou dopřát pokrmy srílanské kuchyně, podávané jídlo se zde jí tradičně rukama a představuje jedinečné pikantní chutě ostrova. Taylor Pavilon má v nabídce široký výběr alkoholických nápojů a vína. Hosty láká také na tradiční ceylonský čaj s antioxidačními účinky. S koktejlem v ruce si tu můžete užít pohled na zapadající slunce a hvězdnou oblohu.

Tématická doporučení

Vybavení:
Zařízení na přípravu kávy a čaje, Elektrické buginy, Minibar, Trezor, Televize, Klimatizace, Telefon, Žehlící prkno a žehlička
Aktivity:
Rybolov, Vodní sporty, Surfování, Jízdní kola, Bazén, Výlety do národních parků, Fitness, Potápění, Výlety s průvodcem do okolí, Pozorování delfínů a velryb, Kajaky, Šnorchlování
Služby:
Komorník, Pořádání konferencí a významných příležitostí, Hlídání dětí, Lázně, Soukromé plavby

Potřebujete poradit?

Napište nám a my Vám rádi připravíme dovolenou dle Vašich představ.