Baglioni Hotel Luna, Venice < > Skrýt obsah
Park Hyatt Milan < > Skrýt obsah
Palazzo Manfredi < > Skrýt obsah
Lefay Resort & SPA Lago di Garda < > Skrýt obsah
Armani Hotel Milano < > Skrýt obsah

Tato evropská země ve tvaru boty je jedna z destinací, kterou můžete navštívit kdykoliv v průběhu celého roku. V zimě Itálie nabízí výborné podmínky pro lyžování v horách, v létě se naopak naskýtá široká nabídka relaxace na písčitých plážích. Cestovatelé z celého světa do Itálie míří za historií, uměním, módou i výtečnou kuchyní, kterou si zamiloval celý svět.

Vydejte se do malebných míst Toskánska, za nákupy to Milána nebo do metropolitního Říma a poznejte s námi pravou Itálii!

Počasí a poloha

Itálie se rozkládá na Apeninském poloostrově na jihu Evropy, kde ji obklopují státy Francie, Švýcarsko, Rakousko a Slovinsko, uvnitř země se pak nachází dva městské státy, konkrétně Vatikán a San Marino. K Itálii patří také dva ostrovy ve Středozemním moři, a to Sardínie a Sicílie a její břehy omývá Jaderské moře na východě, Jónské moře na jihu, Tyrhénské a Ligurské moře na západě.

Počasí v Itálii je všeobecně mírné, podmínky se však liší podle oblasti. Na severu země jsou mírnější léta a tuhé zimy, což přináší ideální podmínky pro lyžaře a zimní dovolené na horách. Naproti tomu v jižní Itálii je podnebí středomořské, tedy mírné zimy a suchá, horká léta s teplotami vzduchu nad 30°C jsou ideální pro letní dovolené u moře. Jaro a podzim s teplotami okolo 20°C jsou v Itálii nejpříznivější pro aktivity na souši. 

Potřebujete poradit?

Napište nám a my Vám rádi připravíme dovolenou dle Vašich představ.