Shangri La´s Le Touessrok < > Skrýt obsah
One & Only Le Saint Géran < > Skrýt obsah
Paradis Hotel & Golf Club < > Skrýt obsah
Lux* Belle Mare < > Skrýt obsah
Heritage Awali < > Skrýt obsah

Tento ostrov vulkanického původu nadchne každého, kdo cestuje za relaxací na písčité pláže, ale i na aktivní dovolenou. Průzračné moře, místní kultura, národní parky s krátery i vodopády bohatě přispějí k nezapomenutelným zážitkům Vaší dovolené. Rodiny ocení přátelskou atmosféru a zázemí pro děti, páry pak pro změnu romantická a klidná zákoutí ostrova.  

Počasí a poloha

Ostrovní stát Mauricius najdete v Indickém oceánu 2 000 km jihovýchodně od pobřeží Afriky a asi 900 km od Madagaskaru. Vulkanický původ ostrova přispěl k bohaté fauně a flóře. Najdete zde hory, krátery, pralesy, vodopády, pole cukrové třtiny a 330 km dlouhé pobřeží poseté krásnými plážemi. Samotný ostrov je obklopen korálovým útesem.

Mauricius leží v tropickém pásmu, které ovlivňují jihovýchodní pasáty. Nejteplejší období je od listopadu do května s teplotami kolem 30°C. V těchto měsících převládá období cyklonů, tedy vlhké léto. Od května do listopadu je na Mauriciu suchá zima, období anticyklonů. Teplota vzduchu se pohybuje v rozmezí 25°-28°C a teplota vody okolo 22°C.

Potřebujete poradit?

Napište nám a my Vám rádi připravíme dovolenou dle Vašich představ.