Anantara Tangalle < > Skrýt obsah
Amaya Lake < > Skrýt obsah
Cinnamon Citadel < > Skrýt obsah
Ceylon Tea Trails < > Skrýt obsah
Cinnamon Lodge Habarana < > Skrýt obsah

Exotická Srí Lanka je skutečným rájem jihovýchodní Asie a zaručeně okouzlí klienty, kteří rádi a přednostně cestují za poznáváním.

Přestože zde najdete i vhodná místa pro odpočinek na pláži, tato destinace je díky bohaté přírodě a kulturnímu bohatství ideální pro aktivní a zážitkovou dovolenou. Na ostrově Cejlon se můžete těšit na krásné tropické lesy, okouzlující čajové plantáže, chrámy a unikátní historická místa, která patří do světového dědictví UNESCO nebo takzvaný osmý div světa Sigiriya. Milovníci zvířat mohou zamířit do místních safari, kde se převážně setkáte se slony a na své si přijdou i ti, kdo cestují za chutnou gastronomií. Opomenout bychom neměli ani významné festivaly nebo jiné zážitky, mezi které můžeme zařadit lety balónem, sledování velryb, jízda na raftu a další.

Pro zpestření dovolené doporučujeme kombinaci Srí Lanky a krátkého pobytu na Maledivách, které jsou vzdálené jen 90 minut letu z letiště. 

 

Počasí a poloha

Srí Lanka, oficiálně Srílanská demokratická socialistická republika leží na ostrově Cejlon v blízkosti poloostrova Přední Indie v jihovýchodní Asii. Indii a Srí Lanku odděluje Palkův průliv, kde se nachází řetěz korálových mělčin zvaných Adamův most. Na východě ostrova omílá břehy Bengálský záliv, na jihu Indický oceán.  Hlavním městem je Kotte, které je předměstím Kolomba. Dalšími významnými městy jsou Dhivala, Moratavu, Kandy, Jápané a Trinkunámalé.

Srí Lanka je destinace s typickým tropickým podnebím, které ovlivňují monzuny, navštívit tento ostrov však můžete kdykoliv během celého roku.

V deštivém období Yala od května do srpna se více srážek objevuje na jihu, západě a ve středu ostrova. Suché období v této oblasti pak trvá převážně od prosince do března. Monzun Maha ovlivňuje počasí na severovýchodě a více v této oblasti prší od září do ledna, období sucha převládá v měsících květen až září.

Průměrné teploty se pohybují okolo 27°C u pobřeží a 20° C ve vyšších nadmořských výškách, například v oblasti Kandy, 15°C v Nuwara Elyia (1889 m.n.m).

 

Potřebujete poradit?

Napište nám a my Vám rádi připravíme dovolenou dle Vašich představ.