Chile

Chile, oficiálně také Chilská republika je pro cestovatele velmi atraktivní destinací, a to jak pro řadu přírodních, tak kulturních zajímavostí. Nejdelší zemi světa dominuje velehorské pásmo Andy tvořené množstvím sopek a ledovců i poušť Atacama, která leží na sever od nejlidnatější oblasti v Chile a hlavního města Santiago de Chile. Více než 30 národních parků nabízí jedinečné zážitky i aktivity v přírodních rezervacích a místech zařazených do světového dědictví UNESCO, jako je například Torres del Paine. Těmto jedinečným místům v Chile se s námi můžete přiblížit ve vybraných luxusních butikových hotelích, kde jsou zajištěny kvalitní služby a exkurze za doprovodu zkušených průvodců a přírodovědců.

Proč právě Chile?

 • Dovolená v poušti Atacama

  Poznejte faunu, floru a krajinu pouště Atacama zcela dle vašich vlastních preferencí a zájmů za doprovodu osobního průvodce. Uprostřed pouště se nachází luxusní lodge Awasi Atacama, který se řádí do úspěšného řetězce Relais & Chateaux. Awasi je dokonalým útočištěm, kde se spojuje místní kultura a příroda, v rámci ubytovátní je připraven program all inclusive, který zahrnuje nápoje, pokrym, transfery a půldenní nebo celodenní exkurzi po okolí. 

 • Objevujte krásu patagonie

  Vydejte se do Národního parku Torres del Paine, kde můžete využít až 40 stezek, které pokrývají všechny oblasti parku. Park lze objevovat pěšky, na koni nebo autem a na cestu se vydáte vždy se zkušeným průvodcem se skupinou maximálně 8 lidí. Po cestě budete objevovat křišťálová jezera, lesy a další krásné scenérie. Jedním z nepopulárnějších okruhů je mystická stezka W, kterou obklopuje masiv Paine, pro dokončení této cesty je třeba alespoň 5 dní. Po celém dni si můžete oddychnout a relaxovat ve SPA & Wellness v hotelu Explora Patagonia, kde najdete saunu, vyhřívaný bazén a venkovní vířivky s výhledem na řeku Paine. Kousek od Explora Patagonia se nachází další luxusní lodge Awasi Patagonia, kde můžete objevovat přírodu se sedla koně. 

 • Kdy se vydat do Chile?

  Počasí v Chile je díky jeho rozložení velmi rozmanité a setkáte se zde s několika typy podnebí. Čím jižněji budete cestovat, tím chladnější bude počasí. V severních oblastech má podnebí charakter pouštní, v centrální části se velmi podobá počasí ve středomoří a na jihu je velmi chladný a vlhký. Sever Chile je vhodné navštívit po celý rok, střední oblasti Chile je příznivé od září do února a jih pak od prosince do března. Průměrné teploty jsou kolem 23°C v létě a do 10°C v zimě v jižních oblastech. 

 • Poloha

  Chilská republika je přímořský stát ležící na jihozápadně Jižní Ameriky při pobřeží Tichého oceánu. Svou délkou přes 4 300 km se táhne přes velkou část kontinentu a sousedí s Peru a Bolivií na severu, na východě se o hranice a velehorské pásmo Andy dělí s Argentinou. Kromě hlavní části země patří k Chile také několik ostrovních území Tichého oceánu, včetně Velikonočního ostrova.

Důležité informace

 • Víza

  Občané ČR mohou do Chile od roku 1996 cestovat za turistickým účelem bez nutnosti vyřízení víz, a to v případě pobytu v destinaci do 90 dní. Podmínkou je pas platný alespoň dalších 6 měsíců od návratu z destinace. 

 • Očkování

  Pro vstup do Chile není povinné žádné očkování. Přesto je vhodné očkování proti hepatitidě AB, A, B, břišnímu tyfu a tetanu. 

 • Fakta

  Hlavní město: Santiago de Chile

  Měna: Chilské Peso (CLP, 1 EUR=742,40 CLP, 1 CLP=0,036 CZK)

  Nejpoužívanější jazyk: španělština
  Náboženství: římsko-katolické, protestantství

  Telefonní předvolba: +56
  Řízení automobilu v destinaci: na pravé straně
  Elektřina: 220 V 

  Délka letu z Prahy: 17 hodin s jedním až dvěma přestupy

  Časový posun: V Chile je o 5 hodin méně v letním čase a o 4 hodiny méně v zimním čase než v ČR.
  Časové pásmo: GMT -4

 • Důležité kontakty

  Velvyslanectví ČR v Chile – Embajada de la República Checa
  Adresa: Avenida El Golf 254, Las Condes, Santiago de Chile
  Telefon: +562 2232 10 66, +562 2231 1910
  Fax: +562 2232 0707
  E-mail: santiago@embassy.mzv.cz

  Mobilní telefon nepřetržité konzulární služby:
  - Z pevné linky na území Chile: 09 9249 2220, 09 9746 2527, 09 9440 9809
  - Z chilského mobilu: 9249 2220, 9746 2527, 9 9440 9809
  - Z ČR: 0056 9 9249 2220, 0056 9 9746 2527, 0056 9 9441 9809

Zaujalo vás Chile?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Kristýna Brunclíková
Nezávazná poptávka