Malajsie

Odlišná zákoutí a zážitky naleznete na Malajském poloostrově a Borneu. Moderní Kuala Lumpur láká především za návštěvou Petronas Towers a metropolitní atmosférou. Langkawi osloví svými plážemi i bujnou vegetací a Borneo uchvátí milovníky přírody na souši i ve vodě. Vydejte se do Malajsie a poznejte místa a tradice, které Vás svou odlišností uchvátí!

Proč právě Malajsie?

 • Moderní architektura v Kuala Lumpur

  Kuala Lumpur je fantastickým místem pro obdivování moderní architektury a to převážně mrakodrapů, které vytvářejí jedno z nejznámějších panoramat v Asii včetně známých Petronas Twin Towers, kdysi nejvyšší budovy na světě. Za návštěvu stojí i čínské čtvrtě, kde si můžete vychutnat u místních různé čínské pokrmy, jednu z největších čtvrtí najdete v George Town.

 • Souostroví Langkawi

  Souostroví Langkawi leží v severní části Malajsie a patří k jedním z nejnavštěvovanějším místům Malajsie. Lankgawi je ideální volbou pro plážovou dovolenou s velkou množstvím výletů po ostrovech a okolí. V Langkawi nabízí dlouhé pláže, průzračnou vodu a krásnou přírodu,  těšit se můžete i na romantická místa s pobytem v luxusních resortech, privátní pláží a naprostým soukromím. Na ostrově najdete i mnoho aktivit a zábavy včetně ziplinu v džungly nebo návštěva hory Machinchang, kam vás vyveze kabinová lanovka.

 • Kdy se vydat do Malajsie?

  Tropické, tedy horké a vlhké podnebí s průměrnými teplotami okolo 30°C jsou ideální pro návštěvu Malajsie téměř po celý rok. S větším množstvím srážek je potřeba počítat v období dešťů v měsících květen, červen, říjen a listopad na Malajském poloostrově a od listopadu do února pak na ostrově Borneo. 

 • Poloha

  V jihovýchodní Asii se Malajsie rozkládá na severu ostrova Borneo a jihu Malajského poloostrova. Sousedícími státy jsou Indonésie, Brunej, Singapur a Thajsko.

Důležité informace

 • Víza

  Při pobytu v Malajsii do 90 dnů není potřeba turistické vízum. Udělení vstupního razítka do cestovního pasu při příletu platí pro Malajsii a Sabah. Sarawak na Borneu přiděluje vstupní povolení při příletu na pobyt do 30 dnů samostatně. 

 • Očkování

  Vyžadováno není žádné očkování, povinné je očkování proti žluté zimnici u turistů cestujících ze zemí s výskytem této nemoci. Doporučeno je očkování proti tetanu, hepatitidě A a B a tyfu. 

 • Fakta

  Hlavní město: Kuala Lumpur

  Měna: Malajský Ringgit, MYR (1 MYR=6,45 CZK,1 EUR=4,29 MYR)
  V resortech, turistických střediscích a větších obchodních centrech jsou akceptovány platební karty.

  Nejpoužívanější jazyk: malajština, angličtina
  Náboženství: islám, budhismus, křesťanství

  Elektřina: 220 V/ 230 V (zásuvky britského typu)
  Řízení automobilu v destinaci: na levé straně

   

  Délka letu z Prahy: 15 hodin s jedním přestupem

  V zimním čase je v Malajsii o 7 hodin a v letním čase o 6 hodiny více než v ČR.
  Časové pásmo: GMT +8 

 • Důležité kontakty

  Velvyslanectví ČR v Malajsii, Kuala Lumpur
  Telefon: +603 216 629 00, +603 216 667 00
  Fax: +603 216 657 00
  Nouzová linka: +6012 292 7790
  kualalumpur@embassy.mzv.cz

Zaujala vás Malajsie?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Kristýna Brunclíková
Nezávazná poptávka