Francouzská Polynésie

Tato exotická destinace se stává každoročně populárním místem turistů především pro krásné pláže, romantické exotické prostředí a bujnou tropickou vegetaci. Nejznámější a nejosídlenější je ostrov Tahiti s hlavním městem Papeete, kde se nachází mezinárodní letiště. Tahiti je pro turisty branou do Francouzské Polynésie a už v minulosti se ostrov proslavil příběhem lodě Bounty. Mezi další známé ostrovy patří především Bora Bora, Moorea, dále Huahine, Raiatea nebo Maupiti. Všechny ostrovy Francouzské Polynésie jsou mimořádně krásné. Objevíte zde unikátní místa pro potápění a vodní sporty. Ve vnitrozemí se nachází mnoho turistických tras a kultovních starobylých míst s magickou atmosférou. Na ostrovech Tahiti a Moorea si přijdou na své také milovníci golfu. Pro ty, kteří mají rádi adrenalin, jsou připraveny netradiční aktivity jako plavání se žraloky a velrybami, nebo dovolená na opuštěném ostrově ve stylu Robinsona. Oslovit vás může kouzlo černé tahitské perly nebo výborná místní kuchyně. Ostrovy jsou z mnoha důvodů oblíbenou destinací pro rodiny s dětmi, na své si zde však přijdou zejména páry na svatební cestě.

Francouzská Polynésie

 • Počasí ve Francouzské Polynésii

  Ostrovy Francouzské Polynésie se nachází na jižní polokouli v tropickém podnebném pásu a pro návštěvu jsou tak vhodné během celého roku. Klima lze rozdělit na dvě období. Od listopadu do dubna převládá deštivé léto, teplota vzduchu je okolo 30°C, objevují se nepředvídatelné bouřky, nebo může být během dne zataženo. Suchá zima s větším počtem slunečných dní ovlivňuje měsíce od května do října, kdy jsou teploty o něco nižší (24°-28°C). Nejvíce turistické měsíce jsou červenec a srpen. 

 • Poloha

  Francouzská Polynésie je zámořské území Francie v Oceánii tvořené 118 ostrovy. Ty se seskupují do pěti souostroví sopečného původu (Společenské ostrovy, Tuamotu, Markézy, Gambiérovy ostrovy a Australské ostrovy - Tubuai). Nejnavštěvovanějšími ostrovy jsou Tahiti, Bora Bora a Moorea. 350 km od Francouzské Polynésie leží Cookovy ostrovy, 450 km Kribati a Pitcaironovy ostrovy 370 km. 

   

Důležité informace

 • Víza

  Podmínkou pro vstup do země je cestovní pas s platností alespoň dalších 6 měsíců po návratu z destinace.

  Protože je většina leteckých spojení z Evropy realizována přes Los Angeles, je v tomto případě podmínkou pro přestup vízum do USA. O povolení pro vstup do země můžete vyžádat v Elektronickém systému cestovní registrace - ESTA (https://esta.cbp.dhs.gov/esta/). ESTA je platná po dva roky a platnost povolení vyprší při změně jména, občanství, nebo pokud se Vaše odpovědi v žádosti na některé otázky změní.

 • Očkování

  Pro cestu do Francouzské Polynésie není povinné žádné očkování, doporučujeme však běžný standard očkování pro cestu do exotické destinace (očkování proti žloutence A, B a břišnímu tyfu). 

 • Fakta

  Hlavní město: Papeete

  Státní zřízení: Francouzské zámořské území

  Rozloha: 4 167km2

  Počet obyvatel: 268 270

  Nejpoužívanější jazyk: francouzština, tahitština, angličtina

  Náboženství: protestanství, katolismus

  Měna: Francouzský pacifický frank (CFP/XPF, 1 EUR=119,33 XPF, 1 CZK=4,54 XPF)
  V resortech jsou akceptovány také platební karty, přijímány jsou dolary i eura.
   
  Telefonní předvolba: +689
   
  Řízení: na pravé straně
   
  Elektřina: 110 V a 220 V 
   

  V zimním čase je v Polynésii o 11 hodin a v letním čase o 12 hodin méně než v ČR. Časové pásmo: GMT -10

  Délka letu z Prahy je přibližně 23 hodin (se 2 přestupy).
   
 • Důležité kontakty

  Ve Francouzské Polynésii není diplomatické zastoupení ČR, avšak v rámci EU je možné se obrátit na kterýkoliv úřad v zemi, popřípadě na velvyslanectví v Paříži. 

  Telefon: +33 140 651 300

  Nouzová linka: +33 607 764 394

  Fax: +331 40 651 313

  E-mail: paris@embassy.mzv.cz

Zaujala vás Francouzská Polynésie?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Kateřina Rozehnalová
Nezávazná poptávka