Portugalsko

Portugalsko, malá země s velkou historií, omývaná vlnami Atlantského oceánu, vám může nabídnout víc, než si myslíte. Přátelští lidé, skvělé jídlo a víno jsou jen částí z dokonalých ingrediencí pro vaši dovolenou. Nechte se pohltit, vypněte a zasněte se: v myšlenkách se můžete přesunout na objevitelské plavby kolem světa, do starého království chráněného hrady nebo se jen posaďte na lavičku v zapomenutém městě se skleničkou místního vína a budete mít pocit jako byste se skutečně vrátili do minulosti. V Lisabonu, hlavním městě, pochopíte roli Portugalska jako bývalé námořní velmoci. Památky vás pohltí svým majestátem a elegancí. Pro milovníky nejen starého, nabízí Lisabon moderní architekturu, vibrující noční život a množství aktivit a výletů. Portugalsko ale není jen Lisabon. V zapomenutých vesnicích a městečkách poznáte původní Portugalsko, ve zvlněné krajině si můžete odpočinut pod korkovým dubem, projdete se po odlehlých plážích, kde budete s trochou štěstí jedinými návštěvníky nebo se vydat do Porta, nejen za místním slavným a silným vínem. Zakončeme naše povídání citátem z knihy od Ericha Maria Remarqua, Noc v Lisabonu: „Přes den má Lisabon naivní teatrální přednosti, které okouzlují a pohlcují, ale v noci se stává pohádkovým městem, schází přes osvětlené terasy do moře, jako žena v slavnostním oděvu sestupující, aby potkala svého temného milence.“ Jakou tvář má Portugalsko připravenou pro vás? Vydejte se ji poznat na nezapomenutelný výlet na pomezí časů dávno minulých propojených s moderním životem.

Proč právě Portugalsko?

 • Počasí v Portugalsku

  Portugalsko je jednou z nejteplejších zemí v Evropě, což dává skvělý důvod na návštěvu bez ohledu na roční období. Země se vyznačuje typickým středomořským podnebím, zimy jsou mírné a léta dlouhá a horká. Ve vnitrozemí je průměrně tepleji než na pobřeží, kvůli studeným větrům z Atlantiku. Průměrná letní teplota ve vnitrozemí je asi o 5 °C vyšší než na pobřeží, kde dosahuje okolo 25 °C.

 • Poloha

  Portugalsko, se nachází na jihozápadě Pyrenejského poloostrova. Na severu a východě leží jeho jediný pevninský soused – Španělsko, na západě a jihu ho omývají vody Atlantského oceánu. V Atlantském oceánu leží i souostroví Azory a Madeira, patřící k Portugalsku, ale se svou vlastní autonomní vládou.

Důležité informace

 • Víza

  Nejsou třeba.

 • Očkování

  Není potřeba, ale doporučuje se očkování proti hepatitidě A a B a přeočkováni na tetanus.

 • Fakta

  Hlavní město: Lisabon

  Měna: Euro

  Jazyk: Portugalština

  Náboženství: Katolické

  Elektřina: Zásuvky i síťové napětí je stejné jako v ČR (220V)

  Tel. předvolba: +351

  Řízení: Vpravo

   

   

  Portugalsko se navhází v časovém pásmu UTC+0, časový posun oproti ČR je mínus jedna hodina.  
  Doba letu z Prahy je asi 3,5 hodiny.
 • Důležité kontakty

  Velvyslanectví České republiky sídlí na adrese:
  Rua Pêro de Alenquer, 14
  1400-294 Lisboa
  Tel.: +351-213010487
  Fax: +351-213010629
  E-mail: lisbon@embassy.mzv.cz
  Konzulární hodiny pro veřejnost: Po - Čt, 9:00 - 12:00

Zaujalo vás Portugalsko?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Kateřina Rozehnalová
Nezávazná poptávka