Antarktida

Pojeďte s námi prozkoumat Antarktický poloostrov a jedny z nejnavštěvovanějších lokalit včetně ostrova King George, Jižních Shetland. Antarktický poloostrov se táhne přes 1 500 km směrem ke špičce Jižní Ameriky, je také nejsevernější částí antarktického kontinentu. Díky cirkulačnímu proudu se ve vodách vyskytují endemické mořské rostliny a živočiši. Odhaduje se, že v této oblasti žije 75% populace krilu, který podporuje velký počet tučňáků, tuleňů a velryb.

Proč právě Antarktida?

 • Antarktický poloostrov

  Antarktický poloostrov je nejsevernější část pevninské Antarktidy a táhne se směrem k Jižní Americe. Těšit se můžete majestátní krajinu ve formě ledovců a zasněžených hor, stimulující historii a bohatou přírodu. Jižní oceán je hluboký a často bouřlivý i přesto v něm žije mnoho planktonu,  krilu a díky němu v něm můžete najít mnoho velkých živočichů, jako jsou velryby.  

 • Jižní Georgie

  Jižní Georgie je mírně hornatý ostrov, který je známý svou rozmanitostí volně žijících živočichů, ledovců a fjordů.  Jižní Georgie je také velice známá pro masivní kolonii tučňáků a dalších volně žijících živočichů jako jsou tuleni. Nejvyšším vrcholem tohoto ostrova je Mount Paget, která je vysoká 2934 m. Ostrov je pravděpodobně pozůstatkem nyní zmizelé pevniny navazující na Andské pohoří.

 • Ostrov Snow Hill

  Jedním z hlavních důvodů k návštěvě vzdáleného ostrova Snow Hill u východního pobřeží Antarktického poloostrova je kolonie téměř 4.000 párů tučňáků císařských a jejich potomků, kteří fascinují nejen milovníky přírody ale i vědce. Tučňákům císařským se daří v nízkých teplotách až do -60°C a zároveň jsou jediným druhem tučňáků, kteří chovají svá vejce spíše na ledu než na pobřeží. Cesta na ostrov Snow Hill je velice náročná, cestovatelé musí přeplout v polární lodi drsný Drakeuv průliv, dále pokračovat přes Weddellské moře a poté absolvovat let vrtulníkem přímo k tučňákům císařským.

 • Kdy se vydat na Antarktidu?

  Nejlepšími měsíci pro pozorování velkých ledovců je v termínu od listopadu do prosince, kdy i zároveň můžete spatřit páření tučňáků. V období od prosince do února je zase nejlepší čas na sledování tajících ledovců a mláďat tučňáků. V měsících od února do dubna jsou k vidění úchvatné západy a východy slunce, zároveň jsou nejlepšími měsíci i pro pozorování velryb a zajímavých formací ledovců.

 • Poloha

  Antarktida je obklopena jižním oceánem a nachází se kolem jižního pólu s rozlohou 13 829 430 km² včetně šelfových ledovců a ostrovů, Antarktida je zároveň nejjižnějším kontinentem.

Zaujala vás Antarktida?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Zážitky Expedice