Argentina

Argentinská republika, druhý největší stát Jižní Ameriky, nese svůj název od roku 1860. Ten byl odvozen z latinského slova argentum-stříbro. Země Evity Perónové je známá fotbalem a tangem, které můžete shlédnout na spoustě míst hlavního města Buenos Aires. Cestovatelé si Argentinu zamilují především pro panenskou přírodu ukrytou v oblasti Patagonie, sněhem pokryté Andy, pralesy, vodopády i jezera. V pestré destinaci jakou je Argentina si rodiny i páry naleznou své ideální místo, kde se mohou věnovat sportovním aktivitám a poznávání místní přírody i kultury.

Proč právě Argentina?

 • Lodí přímo za ledovci

  Luxusní loď MarPatag vyplouvá k ledovcům a národnímu parku Los Glaciares National Park z přístavu v El Calafate. Doporučujeme třídenní plavby, kdy se přiblížíte jedinečným a jen těžko dostupným místům. Na lodi můžete využít jednu z kajut – malou Deluxe, příjemnou kabinu Premium s nádherným výhledem, nebo luxusní romantickou Grand Suite s vlastním balkonem.  

   Na lodi se třemi palubami, barem a útulnými kajutami je hlavním komunikačním jazykem španělština a angličtina. Opomenout bychom určitě neměli důležitost teplého oblečení, neboť teploty v této oblasti Argentiny jsou velmi nízké.Plavba lodí pro vás bude zážitek k nezaplacení, jak pro samotné výhledy na okolní hory a panenskou přírodu, tak pro zkušenost, kterou si z expedice v národním parku odnesete. Díky plavbě MarPatag se totiž dostanete i k ledovcůmUpsala, Spegazzini, Mayo a Perito Moreno, které patří k nejimpozantnějším přírodním místům světa.

 • Dovolená uprostřed divočiny

  V lodgi Eolo je pro cestovatele připraveno pohodlné ubytování uprostřed nádherné přírody se vstřícným a příjemným servisem. Nejvhodnější jsou pokoje v levém křídle, odkud je překrásný výhled na jezero. Eolo je vhodný především pro milovníky přírody. V průběhu svého pobytu se můžete vypravit do přírody s odborníky a průvodci a dozvědět se více o zvířatech žijících v místní divočině, samozřejmostí je pak i jídlo na cestu, které Vám v lodgi rádi připraví. Jedinečný zážitek pro Vás bude i jízda na koni nebo procházka, při které zde snadno narazíte na lamy, lišky, plameňáky nebo orly. Po celodenním poznávání okolí Eolo se můžete těšit na výtečnou gastronomii i relaxaci v malém wellness s bazénem a saunou.

 • Nejjižnější místo Jižní Ameriky

  Vydejte se do jedinečného resortu Arakur Ushuaia v přírodní rezervaci Cerro Alarkén, který je obklopený panoramatickým výhledem na okolní přírodu, lesy a hory. Je ideálním útočištěm pro klidnou ale i dobrodřužnou dovolenou. S jedinečnou atmosférou se setkáte již při příchodu do lobby, jehož prostor vyhřívá zapálený krb a předností jsou prosklená okna umožňující dechberoucí výhled, stejně jako elegantní dekor tvořený přírodními materiály. Během pobytu můžete objevovat místní přírodu při trekkingu nebo se vydat do města Ushuaia, které je povážováno za najjižnější místo na světě.

 • Kdy se vydat do Argentiny?

  V Argentině se vyskytují téměř všechna klimatická pásma a destinace je tak vhodná pro návštěvu ve kterémkoliv ročním období. Na severu země převládá tropické a horké podnebí, ve střední Argentině najdete mírné subtropické a na jihu pak subarktické podnebí. V lednu můžete v Buenos Aires očekávat teploty okolo 23°C, v červenci pak kolem 10°C. V oblasti Chaco dosahují teploty nad 30°C a v Patagonii nejnižší teploty klesají na -30°C. Během místní zimy proto doporučujeme cestovat spíše na sever země.

  Nejpříznivější podmínky pro cestování a poznávání Argentiny je od listopadu do března, kdy převládá místní léto.  

 • Poloha

  Argentina, oficiálně Argentinská republikam, se rozkládá na jihu Jižní Ameriky u pobřeží Atlantiku. Hraničí s pěti státy - Bolívie, Paraguay, Brazílie, Uruguay a Chile.

Důležité informace

 • Víza

  Občané ČR mohou od roku 2000 cestovat do Argentiny za turistickým účelem bez nutnosti vyřízení víz, a to v případě pobytu v destinaci do 90 dní. Podmínkou je pas platný alespoň dalších 6 měsíců od návratu z Argentiny.
  Při vstupu do země můžete být při příletu požádáni úředníkem o předložení dostatečného finančního obnosu pro pobyt (cca 50 USD na den) či funkční platební karty a zpáteční letenky. 

 • Očkování

  Pro vstup do Argentiny není povinné žádné očkování. Přesto je vhodné očkování proti hepatitidě A, B a břišnímu tyfu. 

 • Fakta

  Hlavní město: Buenos Aires

  Měna: Argentinské Peso (ARS, 1 EUR=10,17 ARS, 1 ARS=2,65 CZK)
  V resortech, turistických střediscích a větších obchodních centrech jsou akceptovány platební karty.

  Nejpoužívanější jazyk: španělština
  Náboženství: křesťanství

  Telefonní předvolba: +54, +5411 Buenos Aires
  Elektřina: 220 V, nutná redukce
  Řízení automobilu v destinaci: na pravé straně 

  Délka letu z Prahy: 12 hodin s jedním až dvěma přestupy

  V zimním čase je v Argentině o 4 hodiny a v letním čase o 5 méně než v ČR.
  Časové pásmo: GMT -3 

 • Důležité kontakty

  Velvyslanectví ČR v Argentině, Buenos Aires
  Adresa: Embajada de la República Checa, Junín 1461, 1113 Buenos Aires
  Telefon: +5411 4807 3107
  Nouzová linka: +5411 4189 4152
  Fax: +5411 4800 1088
  E-mail: buenosaires@embassy.mzv.cz

Zaujala vás Argentina?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Kristýna Brunclíková
Nezávazná poptávka