Argentina

Argentinská republika, druhý největší stát Jižní Ameriky, nese svůj název od roku 1860. Ten byl odvozen z latinského slova argentum-stříbro. Země Evity Perónové je známá fotbalem a tangem, které můžete shlédnout na spoustě míst hlavního města Buenos Aires. Cestovatelé si Argentinu zamilují především pro panenskou přírodu ukrytou v oblasti Patagonie, sněhem pokryté Andy, pralesy, vodopády i jezera. V pestré destinaci jakou je Argentina rodiny i páry naleznou idylická místa, kde se mohou věnovat sportovním aktivitám, poznávání místního přírodního bohatství i kultury.

Proč právě Argentina?

 • Okouzlující Buenos Aires

  Buenos Aires je perfektní kombinací evropské sofistikovanosti a latinské vášně. Město se nachází podél pobřeží nejširší řeky světa Plate a je známé jako rodiště tance zvané Tango. V Buenos Aires se můžete těšit na bohatý kulturní život s celou řadou atrakcí, které zahrnují divadla, muzea, umělecká galerie a krásné parky. V městské módní čtvrti Palermo najdete nespočet obchodů s výstřední módou, ale také mnoho restaurací a kaváren. V luxusních restauracích navíc zažijete úžasnou atmosféru při sledování žhavého tanga.

 • Největší vodopád na světě

  Milovníci přírody by během dovolené v Argentině zaručeně měli navštívit největší vodopád světa. Iguazú leží na stejnojmenné řece na hranicích mezi Argentinou a Brazílií. V blízkém okolí vodopádů se navíc nachází Atlantický deštný prales, kde můžete obdivovat přes 400 druhů ptáků a dalších zvířat, jako jsou opice, tapíři i pumy. Poznávat faunu a flóru vám pomohou zkušení průvodci a pobyt vám zpříjemní ubytování v luxusní lodgi Awasi Iguazú.

 • Pobyt uprostřed divočiny

  Na přírodní krásy se můžete v destinaci těšit nejen během výletů a exkurzí, ale zejména při pobytu na odlehlých místech různých koutů Argentiny. Luxusní lodge se totiž vždy nachází v unikátních lokalitách a potěší především milovníky přírody. V průběhu svého pobytu se můžete kdykoliv vypravit do přírody společně s průvodci a dozvědět se více o zvířatech žijících v místní divočině, nebo během treku či jízdě na kole jen tiše obdivovat krajinu a její bohatství. Jedinečný zážitek je i jízda na koni nebo procházka, při které zde snadno narazíte na lamy, lišky, plameňáky nebo orly. Z osobní zkušenosti můžeme vyzdvihnout a doporučit luxusní lodge Llao Llao nebo Eolo, kde se kromě panenské přírody můžete těšit i na osobité služby a znamenitou gastrnomii.

 • Lodí přímo za ledovci

  Luxusní loď MarPatag vyplouvá k ledovcům a národnímu parku Los Glaciares National Park z přístavu v El Calafate. Doporučujeme třídenní plavbu, kdy se přiblížíte jedinečným a jen těžko dostupným místům. Plavba MarPatag pro vás bude skutečně nezapomenutelným zážitkem jak pro samotné výhledy na okolní hory a panenskou přírodu, tak pro zkušenost, kterou si z expedice v národním parku odnesete. Díky plavbě MarPatag se totiž dostanete i k ledovcům Upsala, Spegazzini, Mayo a Perito Moreno, které patří k nejimpozantnějším přírodním místům světa.

 • Nejjižnější místo Jižní Ameriky

  Pokud cestujete zejména na unikátní místa, měli byste si v Argentině naplánovat cestu do Ushuaia. Toto malebné město je totiž považováno za nejjižnější místo světa. Kromě významné lokality se můžete těšit na dny plné relaxace i dobrodužství, které nabízí lodge Arakur Usuaia v přírodní rezervaci Cerro Alarkén.

 • Vynikající gastronomie

  Argentina je v gastronomii proslavená převážně legendárními hovězími steaky. Pochutnat si zde můžete také na výborném barbecue známém jako Parrillada, kdy se podávají žebra, klobásy a samozřejmě hovězí. Maso je vždy marinované v omáčce Chimichurri, jejíž součástí jsou bylinky, chilli papričky, česnek, cibule, olivový olej a šťáva z citrónu. V Patagonii pak spíše narazíte na maso jehněčí, které se tradičně připravuje na ohni technikou asado a la estaca. K masu se nejčastěji podává čerstvá zelenina včetně lilku, tykve, rajčat nebo cukety. Tradičním nápojem v Argentině je bylinkové a kofeinové mate.

 • Bohaté a rozlehlé vinice

  Argentina se ve světě proslavila také znamenitým vínem. Vinařské oblasti se v této destinaci rozprostírají od provincie Salta až po Rio Negro. Nejrozsáhlejší a nejznámější vinařskou oblastí je Mendoza, která je centrem těch nejkvalitnějších vín. S námi se můžete Mendozu navštívit a vychutnat si víno odrůdy jako je Cabernet Sauvignon, Merlot, Pinor Noir, Chardonnay a nejznámější Malbec.

 • Kdy se vydat do Argentiny?

  V Argentině se vyskytují téměř všechna klimatická pásma a destinace je tak vhodná pro návštěvu ve kterémkoliv ročním období. Na severu země převládá tropické a horké podnebí, ve střední Argentině najdete mírné subtropické a na jihu pak subarktické podnebí. V lednu můžete v Buenos Aires očekávat teploty okolo 23°C, v červenci pak kolem 10°C. V oblasti Chaco dosahují teploty nad 30°C a v Patagonii nejnižší teploty klesají na -30°C. Během místní zimy proto doporučujeme cestovat spíše na sever země.

  Nejpříznivější podmínky pro cestování a poznávání Argentiny je od listopadu do března, kdy převládá místní léto.  

 • Poloha

  Argentina, oficiálně Argentinská republikam, se rozkládá na jihu Jižní Ameriky u pobřeží Atlantiku. Hraničí s pěti státy - Bolívie, Paraguay, Brazílie, Uruguay a Chile.

Důležité informace

 • Víza

  Občané ČR mohou od roku 2000 cestovat do Argentiny za turistickým účelem bez nutnosti vyřízení víz, a to v případě pobytu v destinaci do 90 dní. Podmínkou je pas platný alespoň dalších 6 měsíců od návratu z Argentiny.
  Při vstupu do země můžete být při příletu požádáni úředníkem o předložení dostatečného finančního obnosu pro pobyt (cca 50 USD na den) či funkční platební karty a zpáteční letenky. 

 • Očkování

  Pro vstup do Argentiny není povinné žádné očkování. Přesto je vhodné očkování proti hepatitidě A, B a břišnímu tyfu. 

 • Fakta

  Hlavní město: Buenos Aires

  Měna: Argentinské Peso (ARS, 1 EUR=10,17 ARS, 1 ARS=2,65 CZK)
  V resortech, turistických střediscích a větších obchodních centrech jsou akceptovány platební karty.

  Nejpoužívanější jazyk: španělština
  Náboženství: křesťanství

  Telefonní předvolba: +54, +5411 Buenos Aires
  Elektřina: 220 V, nutná redukce
  Řízení automobilu v destinaci: na pravé straně 

  Délka letu z Prahy: 12 hodin s jedním až dvěma přestupy

  V zimním čase je v Argentině o 4 hodiny a v letním čase o 5 méně než v ČR.
  Časové pásmo: GMT -3 

 • Důležité kontakty

  Velvyslanectví ČR v Argentině, Buenos Aires
  Adresa: Embajada de la República Checa, Junín 1461, 1113 Buenos Aires
  Telefon: +5411 4807 3107
  Nouzová linka: +5411 4189 4152
  Fax: +5411 4800 1088
  E-mail: buenosaires@embassy.mzv.cz

Zaujala vás Argentina?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka