Madagaskar

Rádi cestujete za přírodou a turisty nedotčenými místy? Vydejte se s námi prozkoumat úchvatná zákoutí Afriky, ostrov Madagaskar. V panenské přírodě se setkáte s endemickými druhy zvířat včetně lemurů, které se vyskytující pouze na Madagaskaru. Seznámíte se s kmenem Bara, uvidíte nádherné přírodní scenérie a projdete se kolem aleje známých stromů baobab. Po dnech plných zážitků se můžete těšit i na relaxaci, další přírodní krásy i šnorchlování na přilehlých ostrovech Tsarabanjina nebo Nosy Ankao.

Proč právě Madagaskar?

 • Pozorování Lemurů

  Jedním z důvodů, proč navštívit Madagaskar, jsou bezesporu lemuři, neexistující totiž nikde jinde na světě. Lemuři se spojují do skupin, které zahrnují až desítky jedinců a jejich hlavními rysy jsou ušlechtilé oči a hustá tmavě či světle zbarvená srst. Největšího lemura lze slyšet až ze vzdálenosti 3 kilometrů. V národních parcích na jihu ostrova jsou lemuři nazýváni Indri indri, k nejznámějším druhům patří také lemur kata nebo maki. Pokud vás lemuři zaujali, zajistíme vám privátní návštěvu národních parků a společně se zkušeným průvodcem budete mít jedinečnou možnost pozorovat způsob života těchto mírumilovných zvířat.

 • Úchvátné národní parky

  V Národním parku Isalo uvidíte úžasné kaňony a oázy. Krajina je převážně tvořena jurskými pískovci nebo vápenci a díky erozi se zformovala do množství bizarních skalních útvarů. V parku najdete přes 77 druhů ptáků, různé druhy lemurů včetně nejznámějšího lemura kata. Během návštěvy parku Isalo se můžete těšit na nádherné panoramatické výhledy na okolní krajinu a najde se čas i na relaxaci, protože se zde nachází přírodní bazény.

  Dalším známým parkem je Mantadia, jehož les se rozkládá na více než 15 000 hektarech. Od roku 2006 je zde známo přes 108 druhů ptáků včetně ohroženého lejskovce madagaskarského, dále zde najdete různé druhy plazů jako je hroznýš rodu boa a přibližně 84 druhů obojživelníků. V parku můžete zahlédnout celkem 14 druhů lemurů, jedním z nich je třeba indri indri, který se zdržuje pouze v této oblasti a je zároveň největší, lemura bělohlavého, lemura šedého a nejmenšího lemura microcebus. Mantadia je také královstvím pro rostliny, zejména orchideje zde udržují rovnováhu ekosystému lesa.

  Největší savec Madagaskaru, šelma fosa, se nachází v Kirindy. Tato rezervace má také jeden z nejvíce ohrožených ekosystémů ostrova, kde také uvidíte celkem 7 druhů lemurů, křečky velké, řadu endemických plazů a úžasnou faunu a flóru. 

 • Jedinečná alej baobabů

  Na západním pobřeží Madagaskaru vede prašná cesta od Moronday až po Belo Tsiribihina, kde najdete alej starobylých stromů druhu Baobab. Tyto jedinečné stromy vytvářejí neuvěřitelnou atmosféru a nevšední přírodní scenérii. Některé z baobabů jsou i více než 800 let staré, není proto divu, že přitahují cestovatelé z celého světa a dá se říct, že tato alej je jedním z nejnavštěvovanějších míst Madagaskaru.

 • Relaxace na ostrovech a plážích

  U ostrova Nosy Ankao je k vidění bohatý podmořský život, vraky lodí i útesy. Na souši si pak můžete užívat krásné přírody a pozorovat různé odrůdy rostlin, motýly, chameleony, ptáky a několik druhů lemurů, především kriticky ohroženého Golden-crowned Sifaka, kterého můžete spatřit pouze na tomto místě. Pobyt na ostrově vám zpestří luxusní all inclusive resort Miavana Private Island.

  Dalším skvělým místem je ostrov Tsarabanjina u severního pobřeží Madagaskaru, kde se nachází plážový resort Constance Tsarabanjina. Zde najdete ideální místo pro zakončení poznávací cesty Madagaskarem s perfektním zázemím pro relaxaci.

 • Pohodlné cestování

  Poznávací cestu Madagaskarem vám zajistíme luxusně. V pohodlí si užijete výhled na Madagaskar z ptačí perspektivy díky privátnímu letu. Pro kratší vzdálenosti pro vás bude vždy připraveno komfortní klimatizované auto. 

 • Kdy navštívit Madagaskar?

  Madagaskar má tropické podnebí a průměrné teploty se v období léta od listopadu do dubna pohybují kolem 30°C. Během místní zimy od května do října se teploty pohybují do 22°C, kdy jsou také nejlepší podmínky pro cestování ostrovem.

 • Poloha

  Madagaskar je stát ležící na stejnojmeném ostrově v Indinckém oceánu. Je největším ostrovem Afriky a také 4. největší na světě. Nejbližší pevnina je od ostrova oddělena 400 km Mosambickým průlivem. 

Důležité informace

 • Víza

  Jednorázové turistické vízum do 30 dnů je možné obdržet za poplatek při příletu na mezinárodní letiště v Antananarivu. Při žádosti o vízum je nutné předložit zpáteční letenku. Platnost víza je přísně konrolována, při jejím překročení hrozí vězení a eventuální deportace. Před cestou doporučujeme ověřit aktuální situaci u zastupitelského úřadu Madagaskaru, zda se podmínky pro přicestování nezměnily. 

 • Očkování

  Při návštěvě do destinace se doporučuje očkování proti virové hepatitidě A, B a břišnímu tyfu. 

 • Fakta

  Hlavní město: Antananarivo

  Měna: Malgašský ariary

  Jazyk: Francouzsština, malgaština

  Časové pásmo: GMT + 3 hodiny zimního času, GMT + 2 letního času

  Náboženství: domorodé náboženství, křesťané, muslimové

 • Důležité kontakty

  V případě potřeby se můžete obrátit na velvyslanectví České republiky v Jihoafrické republice.

  Velvyslanectví České republiky (Embassy of the Czech Republic)
  Adresa: 936 Pretorius Street, Arcadia, Pretoria
  tel: 0027-12-431 2380
  fax: 0027-12-430 2033
  e-mail: pretoria@embassy.mzv.cz

Zaujal vás Madagaskar?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaši dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Zážitky Madagaskar

Podobné destinace