Madagaskar

Pojeďte s námi poznat úchvatnou přírodu Madagaskaru. Setkáte se s endemickými druhy zvířat vyskytující se pouze na tomto ostrově. Seznámíte se s kmenem Bara a uvidíte nádherné přírodní scenérie včetně známých stromů Baobab. Relaxaci zase najdete v hotelu Constance, který se nachází na ostrově Tsarabanjina.

Proč právě Madagaskar?

 • Pozorování Lemurů

  Důvodem proč navštívit Madagaskar jsou bezesporu lemuři, neexistující nikde jinde na světě. Hlavními rysy endemických lemurů jsou jejich ušlechtilé oči a hustá srsrt, kterou mají většinou tmavou nebo světlou. V národních parcích na jihu jsou lemuři nazýváni Indri Indri, největšího lemura lze slyšet až ze vzdálenosti 3 kilometrů. K nejznámějším druhům patří také Lemur catta nebo Maki v Malgaštině. Lemuři se společně spojují do skupin, které zahrnují až desítky jedinců. Zaujali vás lemuři? Zajistíme vám privátní návštěvu národních parků a společně se zkušeným průvodcem můžete pozorovat způsob života těchto mírumilovných zvířat.

 • Relaxace na ostrovech a plážích

  Na ostrově Nosy Ankao můžete objevovat podmořský život, vraky lodí, útesy a pozorovat několik druhů lemurů, především kriticky ohroženého Golden-crowned Sifaka, kterého můžete spatřit pouze na tomto místě, k vidění jsou motýli, chameleoni, ptáci a různé odrůdy rostlin. Pobyt na tomto ostrově si spestříte v luxusním all inclusive resortu Miavana Private Island. Dalším místem pro relaxaci můžete navštívit ostrov Nosy Bay nacházející se u severního pobřeží Madagaskaru odkud se dostanete lodí na malý ostrůvek Tsarabanjina, kde se nachází luxusní resort Constance, kde si pak můžete dopřát naprostou relaxaci a soukromí v plážových bungalowech. 

 • Kdy navštívit Madagaskar?

  Madagaskar má tropické podnebí a průměrné teploty se v období od listopadu do dubna (léto) pohybují kolem 30°C a v období od května do října (suchá zima) se teploty pohybují do 22°C. Nejlepšími měsící pro cestování Madagaskarem je od května do října. 

 • Pohodlné cestování

  Užijte si poznávací cestu Madagaskarem luxusně a pohodlně s výhledem na Madagaskar z ptačí perspektivy a to díky privátním letům a pro menší vzdálenosti pro vás bude vždy připraveno luxusní klimatizované auto. 

 • Poloha

  Madagaskar je stát ležící na stejnojmeném ostrově v Indinckém oceánu. Madagaskar je největší ostrov v Africe a také 4. největší na světě. Nejbližší pevnina je od ostrova oddělena 400 km Mosambickým průlivem. 

Důležité informace

 • Víza

  Jednorázové turistické vízum do 30 dnů je možno získat za poplatek při příjezdu na mezinárodní letiště v Antananarivu. Před cestou doporučujeme ověřit aktuální situaci u zastupitelského úřadu Madagaskaru, zda se podmínky pro přicestování nezměnily. Při žádosti o vízum je nutné předložit zpáteční letenku. Velice přísně se kontroluje platnost víza. Při jeho překročení hrozí vězení a eventuální deportace.

 • Očkování

  Při návštěvě do destinace se doporučuje očkování proti virové hepatitidě A, B a břišnímu tyfu. 

 • Fakta

  Hlavní město: Antananarivo

  Měna: Malgašský ariary

  Jazyk: Francouzsština, malgaština

  Časové pásmo: GMT + 3 hodiny zimního času, GMT + 2 letního času

  Náboženství: Domorodé náboženství, křesťané, muslimové

 • Důležité kontakty

  Důležité telefonní kontakty: Záchranná služba - 22 200 40, hasiči - 18, policie 17.

  V případě potřeby se můžete obrátit na velvyslanectví České republiky v Jihoafrické republice.

  Velvyslanectví České republiky (Embassy of the Czech Republic)
  Fyzická adresa: 936 Pretorius Street, Arcadia, Pretoria
  Poštovní adresa: P.O.Box 13671, Hatfield 0028, Pretoria, South Africa 
  tel: 0027-12-431 2380
  fax: 0027-12-430 2033
  e-mail: pretoria@embassy.mzv.cz
  web: www.mzv.cz/pretoria 

Zaujal vás Madagaskar?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaši dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Kristýna Brunclíková
Nezávazná poptávka

Zážitky Madagaskar