Katar

Pokud jste již několikrát navštívili Dubaj nebo jiná místa Arabského poloostrova a hledáte novou, ne příliš vzdálenou exotickou destinaci, bude pro vás Katar skvělou volbou. Tato zatím méně turistická destinace v Perském zálivu nabízí vše pro perfektní dovolenou u moře i krátkou návštěvu při cestě z jiných exotických destinací. Nejen v moderním městě Doha se můžete těšit na komfort a vstřícnou arabskou pohostinnost. Pobyt v této kouzelné zemi můžete snadno naplnit odpočinkem ve vybraných luxusních resortech, výletem na lodi nebo do pouště, návštěvou místních trhů, obdivováním arabského umění a poznáváním bohaté historie. Katar si oblíbí jak páry tak rodiny, milovníci odpočinkové i aktivní dovolené.

PROČ PRÁVĚ KATAR?

 • Okouzlující Doha

  Hlavní město Kataru je z Prahy a Vídně dostupné přímým příjemným letem s Qatar Airways, který trvá necelých 6 hodin. Doha je skvělé zejména pro kratší dovolené v exotice nebo návštěvu na 1-2 noci při návratu z Indického oceánu či jiných zákoutí Asie či Afriky. V rozkvétajícím a rychle rostoucím městě se můžete těšit na nákupy, výtečnou gastronomii, relaxaci na pláži i adrenalinový výlet do pouště. Romantiku si zde užijí páry třeba při romantické plavbě s výhledem na večerní, barevně rozsvícené město, společné chvíle si však užijí i rodiny s dětmi nejen při návštěvě zajímavých muzeí.

 • Za uměním a historií Kataru

  Pokud rádi poznáváte historii a umění, přijdete si na své i ve městě Doha. Navštívit zde můžete několik galerií a zajímavých muzeí, která vám umožní nahlédnout do historie, kultrury a tradic místních obyvatel. Nejzajímavější ze všech, zejména i pro svou unikátní architekturu, je Národní muzeum Kataru. Budova francouzského architekta Jeana Nouvela byla inspirována pouštní růží a muzeum tak nese i její podobu. Expozice návštěvníkum umožňuje nahlédnout na histrii rozvoje města Doha, tradice, ale i život v přírodě Kataru. Do muzea s sebou neváhejte vzít celou rodinu, vybrané expozice jsou totiž interaktivní a připravené i pro děti.

 • Pouští k břehům vnitrozemního moře

  Z města neváhejte vyrazit za dobrodružstvím do pouště. Jeepem se snadno dopravíte do odlehlé písčité krajiny, kde zažijete adrenalinovou jízdu pouštními dunami, svezete se na hřbetu velblouda nebo se zastavíte u beduínských osad. Zcela unikátní je pak návštěva vnitrozemního moře Khawr al Udayd, které leží u hranic se Saudskou Arábií.

 • Trhy plné vůní a barev

  Během pobytu v Doha byste alespoň jednou měli zamířit do Souq Waqif. Po setmění se tento trh naplní exotickou atmosférou a vzduchem se vznáší orientální vůně. Zakoupit zde můžete koření, suvenýry, kouzelné barevné lampy, vykuřovadla, sladkosti i tradiční oděvy. Naproti tržiště Waqif se nachází Gold Souq, kde najdete obchůdky se zlatem a drahými šperky.  

   

 • Kdy se vydat do Kataru?

  Podobně jako v jiných emirátech je možné i Katar navštívit téměř po celý rok. Nejvhodnějším obdobím pro návštěvu jsou měsíce od října do května. Letní měsíce jsou poněkud horké a teploty se běžně pohybují od 35°C a sahají až k 50°C. 

 • Poloha

  Emirát Katar se rozprostírá na poloostrově v Perském zálivu. Na Arabském poloostrově sousedí na jihu se Saúdskou Arábií, mořskou hranici sdílí tento stát s Bahrajnem, Spojenými arabskými emiráty a Íránem.

Důležité informace

 • Víza

  Od 21.06.2017 je občanům ČR turistické vízum přiděleno při příjezdu do destinace. Podmínkou pro vstup do Kataru je pas platný nejméně 6 měsíců od návratu z destinace.
   

 • Očkování

  Pro vstup do země není podmínkou žádné povinné očkování.

 • Fakta

  Hlavní město: Dauhá
  Měna: Katarský rial, QAR (1 QAR=6,29 CZK, 1 EUR=4 QAR)

  Nejpoužívanější jazyk: arabština, angličtina

  Náboženství: islám
  Ramadán: Tento svátek se řídí muslimským kalendářem a většinou vychází na letní měsíce. Během tohoto svátku může být v hotelu omezena zábava a prodej alkoholických nápojů. Mimo resort je potřeba počítat s omezením, které platí i pro turisty. To se vztahuje na konzumaci nápojů a pokrmů.

  Elektřina: 220-240 V (zásuvky britského typu)
  Řízení automobilu v destinaci: na pravé straně 

  Délka letu z Prahy: 6 hodin bez přestupu

  V zimním čase je v Qataru o 2 hodiny více a v letním čase o 1 hodinu více než v ČR.
  Časové pásmo GMT: +3 hodiny

 • Důležité kontakty

  ČR nemá v Kataru žádné diplomatické zastoupení. Obrátit se můžete na velvyslanectví v Kavajtu.
  Telefon: +965 22529018 
  Fax: +965 22529021
  Nouzová linka: +965 69908135
  E-mail: kuwait@embassy.mvz.cz, consulate_kuwait@mvz.cz

Zaujal vás Katar?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka