Kambodža

Exotická Kambodža patří mezi turisticky rostoucí destinace Asie. A není divu! Zatím jen málo luxusem protřelá destinace je pestrá pro svou historii, kultury i další bohatství. Nadchne tak zejména cestovatele, kteří preferují autentické zážitky a dovolenou primárně tráví s poznáváním a objevováním destinací. Mezi nejnavštěvovanější místa v Kambodži patří město Siem Reap a celosvětově proslulá památka – historický chrám Angkor Wat. Odtud se můžete dále vydat do neposkvrněné místní džungle i na pláž, která je na konci poznávací cesty příslibem dokonalého zázemí pro relaxaci. Pro ty, kdo rádi kombinují zážitky a destinace, je nejlepší Kambodžu spojit s návštěvou sousedních zemí. Zcela netradičně se můžete po řece Mekong přemístit v luxusní lodi do Vietnamu, nebo přeletět do Thajska a pokračovat v objevování krás Asie.

Proč právě Kambodža?

 • Privátní návštěvy chrámů

  Angkor Wat je bezpochyby největší náboženská památka na světě. Byl postaven počátkem 12. století jako královský chrám a hlavní město. Rozlehlý  komplex je architektonickým prvkem a domovem řady ohromujících struktur a náboženských památek. Zamířit pak můžete i do dalších chrámových komplexů, které jsou stejně zajímavé a méně turistické včetně Angkor Thom,Ta Prohm, Ta Nei, Ta Keo a Ta Som.

  Jen vy a historie Kambodži! S námi se vyhnete davům, u nejnavštěvovanějších památek v destinaci vám zajistíme privátní návštěvu pouze za doprovodu zkušeného průvodce.

 • Život jezera Tonle Sap

  Pokud vás zajímá kultura a skutečný život v destinaci, doporučujeme výlet na jezero Tonle Sap. Z města Siem Reap totiž můžete zamířit na venkov a tradiční loďkou proplout podél plovoucích vesniček až k největší autentické vesnici Prek Toal, kde nahlédnete do tradic a života místních obyvatel. Pokračovat pak můžete plavbou a obdivováním místní přírody, okolí Prek Toal je totiž jedno z nejlepších míst pro sledování ptáků a jejich migrace v destinaci vůbec.

 • Pobyt v džungli

  Po návštěvě památek neváhejte zamířit do kambodžské džungle. V Národním parku Southern Cardamon si pobyt společně s různými aktivitami v přírodě zaručeně užijete a to společně s ubytováním v luxusním stanovém lodgi Shinta Mani Wild.  

  Během pobytu v nedotčené a turisticky nedostupné oblasti můžete navštívit 1,5 km vzdálený okouzlující vodopád, v jehož jezírku se můžete i vykoupat. Tajemství džungle odhalíte za doprovodu přírodovědce během treku nebo na expediční lodi. Připojit se můžete na hlídku parku s rangerem Wild Life Allianz, nechybí ani jízda na kole nebo kajaku, rybaření a zip line.

 • Relaxace na pláži

  Pokud poznávací cestu Kambodžou zatoužíte ukončit relaxací na sluníčku, můžete vyrazit k břehům Thajského zálivu. Nejlepším resortem v této oblasti je luxusní eko-resort Six Senses na privátním ostrově Krabey. Díky odlehlé lokalitě zde můžete očekávat panenské, nerušené prostředí i komfort. Zejména nadšení zde budou milovníci SPA, kde se tělu i mysli zaručeně dostane té nejlepší péče. K dispozici je příjemné wellness, jóga a meditace, tradiční khmerské procedury i krásné relaxační zázemí. 

   

   

 • Luxusní plavba Mekongem

  Zcela unikátní plavba po Mekongu uspokojí i náročné cestovatele, kteří rádi poznávají destinace trochu jiným způsobem. Plavba po řece Mekong vede z Kambodži až do Vietnamu. Spojíte tak návštěvu dvou mimořádně zajímavých destinací Asie. Plavbu luxuní lodí Aqua Mekong doplňují i denní aktivity a výlety do významných chrámů i za tradičním životem obou zemí.

 • Poloha

  Kambodža, celým názvem Kambodžské království, se nachází ve střední Asii. Sousedí s dalšími turisticky oblíbenými destinacemi - Thajskem Laosem a Vietnamem, se kterými se cesty do Kambodži velmi dobře kombinují.

 • Kdy se vydat do Kambodži?

  Podobně jako jiné destinace Asie, má i Kambodža dvě období, suché a deštivé. Nejvhodnější pro návštěvu je listopad až konec dubna. Pokud se však chystáte za aktivitami a památkami, pak doporučujeme volit termín cesty mezi listopadem a únorem, kdy se teploty pohybují kolem příjemných 26°C. Pro milovníky horkých dnů a vyšších teplot je pak nejlepším měsícem pro návštěvu duben. Více srážek, vysoká vlhkost a období dešťů přetrvává převážně od května do konce října. 

Důležité informace

 • Víza

  Pro vstup do destinace je podmínkou cestovní pas platný nejméně 6 měsíců od návratu z destinace a vízum. Turistické vízum je možné vyžádat elektronicky pro pobyt až na 30 dní - https://www.evisa.gov.kh/?lang=CZe. Cena víza je přibližně 36 USD. 

 • Očkování

  Vyžadováno není žádné očkování, povinné je očkování proti žluté zimnici u turistů cestujících ze zemí s výskytem této nemoci. Doporučeno je očkování proti tetanu, hepatitidě A a B a tyfu.

 • Fakta

  Hlavní město: Phnompenh

  Měna: riel KHR (1000 KHR=5,60 CZK/ 0,20 EUR)
  V resortech, turistických střediscích a větších obchodních centrech jsou akceptovány platební karty.

  Nejpoužívanější jazyk: khmerština, francouzština
  Náboženství: budhismus, islám

  Elektřina: 220 V
  Řízení vozu v destinaci: na pravé straně

   

   


   

  Délka letu z Prahy: 13 hodin s jedním až dvěma přestupy

  Časový posun: V zimním čase je v Kambodži o 6 hodin a v letním čase o 5 hodin více než v ČR.
  Časové pásmo: GMT +7
   

 • Důležité kontakty

  Telefonní předvolba: +855

  Důležité kontakty:
  Velvyslanectví ČR v Kambodži, Phonempenh
  Telefon: +855 23 726 623
  Nouzová linka: +855 965 863 652, +855 16 926 000
  phnompenh@embassy.mzv.cz

Zaujala vás Kambodža?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Zážitky Kambodža