Kambodža

 • Asie
 • 4 hotely

Exotická Kambodža patří mezi turisticky rostoucí destinace Asie. A není divu, zatím jen málo luxusem protřelá destinace je pestrá pro svou historii, kultury i další bohatství. Nadchne tak zejména cestovatele, kteří preferují autentické zážitky a primárně dovolenou tráví s poznáváním a objevováním destinací. Mezi nejnavštěvovanější místa v Kambodži patří město Siem Reap a celosvětově proslulá památka – historický chrám Angkor Wat. Odtud se s námi můžete dále vydat do neposkvrněné místní džungle i na pláž, kde je příslibem na konci poznávací cesty dokonalý servis a relaxace. Pro ty, kdo rádi kombinují zážitky a destinace, je nejlepší Kambodžu spojit s návštěvou sousedních zemí. Zcela netradičně se můžete po řece Mekong přemístit v luxusní lodi do Vietnamu, nebo přeletět do Thajska a pokrčovat v objevování krás Asie.

Proč právě Kambodža?

 • Ubytování v džungli

  Zažijte nevšední zážitek a ubytujte se v Shinta Mani, který leží v srdci kabodžské džungli Národního parku Southern Cardamon. Zázemí najdete v luxusních stanech s terasou a krásným výhledem do přírody.

 • Plážová dovolená a naprostá relaxace

  Pokud si toužíte odpočinout po poznávání Kambodži Six Senses, který se nachází na privátním ostrově Krabey bude pro vás správnou volbou. Naprostou relaxaci si dopřejete v hotelovém SPA a Wellness a to převážně díky vysoce kvalifikovaným terapeutům a lékařům. 

 • Privátní návštěvy chrámů

  Angkor Wat je bezpochyby největší náboženská památka na světě. Chrám byl postaven počátkem 12. století pro krále, jako královský chrám a hlavní město. Rozlehlý chrámový komplex je architektonickým prvkem a domovem řady ohromujících struktur a náboženských památek. 

 • Kdy se vydat do Kambodži?

  Podobně jako jiné destinace Asie, má i Kambodža dvě období, suché a deštivé. Nejvhodnější pro návštěvu je listopad až konec dubna. Pokud se však chystáte za aktivitami a památkami, pak doporučujeme volit termín cesty mezi listopadem a únorem, kdy se teploty pohybují kolem příjemných 26°C. Pro milovníky horkých dnů a vyšších teplot je pak nejlepším měsícem pro návštěvu duben. Více srážek, vysoká vlhkost a období dešťů přetrvává převážně od května do konce října. 

 • Poloha

  Kambodža, celým názvem Kambodžské království, se nachází ve střední Asii. Sousedí s dalšími turisticky oblíbenými destinacemi - Thajskem Laosem a Vietnamem, se kterými se cesty do Kambodži velmi dobře kombinují.

Důležité informace

 • Víza

  Pro vstup do destinace je podmínkou cestovní pas platný nejméně 6 měsíců od návratu z destinace a vízum. Turistické vízum je možné vyžádat elektronicky pro pobyt až na 30 dní - https://www.evisa.gov.kh/?lang=CZe. Cena víza je přibližně 36 USD. 

 • Očkování

  Vyžadováno není žádné očkování, povinné je očkování proti žluté zimnici u turistů cestujících ze zemí s výskytem této nemoci. Doporučeno je očkování proti tetanu, hepatitidě A a B a tyfu.

 • Fakta

  Hlavní město: Phnompenh

  Měna: riel KHR (1000 KHR=5,60 CZK/ 0,20 EUR)
  V resortech, turistických střediscích a větších obchodních centrech jsou akceptovány platební karty.

  Nejpoužívanější jazyk: khmerština, francouzština
  Náboženství: budhismus, islám

  Elektřina: 220 V
  Řízení vozu v destinaci: na pravé straně

   

   


   

  Délka letu z Prahy: 13 hodin s jedním až dvěma přestupy

  Časový posun: V zimním čase je v Kambodži o 6 hodin a v letním čase o 5 hodin více než v ČR.
  Časové pásmo: GMT +7
   

 • Důležité kontakty

  Telefonní předvolba: +855

  Důležité kontakty:
  Velvyslanectví ČR v Kambodži, Phonempenh
  Telefon: +855 23 726 623
  Nouzová linka: +855 965 863 652, +855 16 926 000
  phnompenh@embassy.mzv.cz

Zaujala vás Kambodža?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Kateřina Rozehnalová
Nezávazná poptávka

Hotely Kambodža