Bali

Pláže, pestrý podmořský svět, rýžová terasovitá políčka, bohaté pralesy a nesčetné množství chrámů. To vše společně s uměním tance a hudby najdete na východě Indického oceánu na ostrově Bali. Při návštěvě tohoto exotického ostrova doporučujeme pobyt v resortu na pláži v kombinaci s návštěvou vnitrozemí. Resorty uložené uprostřed bohatých pralesů totiž nabízí pohodlí a tiché, nerušené prostředí, které se pro vaši dovolenou stane dokonalou oázou klidu a relaxace. Bali je však perfektní destinací i pro ty, kdo cestují za aktivními zážitky včetně sjíždění řek na raftu, výlety za historií a poznáváním přírodních krás.

Proč právě Bali?

 • Ostrov tisíce chrámů

  Jak už je známo, na Bali jsou chrámy nejdůležitější institucí, proto se ostrov často nazývá také "ostrovem tisíce chrámů". Bali je místem hluboké spirituality, proto každá rodina, bohatá i chudá má proto vlastní chrám. Z nejznámějších chrámů na ostrově můžeme zmínit určitě vodní chrám Pura Tirta Empul, dále Pura Tnah Lot umístěný na skále nebo působivý a často fotografovaný Pura Ulun Danu Bratan. Za jedno z neposvátnějších míst ostrova je považován Pura Luhur Lempuyang, který se nachází na vrcholu hory Lempuyang.

 • Divoká příroda

  Bali nabízí mnohem více než jen bohatou historii. Tropická destinace okouzlí každého cestovatele tropickými pralesy, rýžovými políčky, plážemi i dominantním vulkánem Mount Agung.

  Na ostrově bohatém na faunu se nachází i velké množství divokých zvířat včetně endemických druhů. Setkat se můžete s ptákem Bali Mynah, který se vyskytuje pouze na ostrově Bali. Jedním z oblíbených míst je slavný Monkey Forest neboli "opičí prales" v oblasti Ubud. V tomto pralese se totiž setkáte s mnoha opicemi v jejich přirozeném prostředí. Bali má také velice bohatý podmořský život k vidění jsou žraloci, manty, delfíni a mnoho barevných ryb. 

 • Neuvěřitelné vodopády

  Pokud milujete vodopády, bude pro vás ostrov Bali tím pravým místem. Dle mnohých cestovatelů zde totiž najdete jedny z nejkrásnějších vodopádů na světě. Pokud se budete nacházet poblíž města Ubud, tak skvělou volbou je návštěva nedalekého vodopádu Tibumana. Jestliže si budete chtít udělat k vodopádu i menší trek, navštívit byste určitě měli vodopád Tukad Cepung, ke kterému se dostanete cestou přes džungli, jeskyni a křišťálový potok. U vodopádů se můžete osvěžit, dopřát si krátkou relaxaci v okouzlující přírodě nebo jen zkrátka obdivovat přírodní bohatství ostrova.

 • Ostrov plný zážitků a aktivit

  Ostrov bohatý na kulturu a přírodní krásy nabízí i spoustu zážitků. Milovníci vodních sportů mohou vyzkoušet surfování, potápění nebo si sjet některou z divokých řek na raftu. Ti, kdo preferují aktivity na souši, mohou vyrazit na kola či trek do pralesů a hor. Zejména velmi oblíbeným místem při východu slunce je hora Batur, na jejíž vrcholek cesta zabere pěšky asi 2 hodiny. Za návštěvu určitě stojí i rýžová políčka a kávové plantáže, kde navíc nahlédnete do zákoutí života místních obyvatel. Pokud byste se rádi vydali za nákupy, tradiční suvenýry, dárky a spoustu dalších maličkostí najdete na trzích v Kuta, Ubud a Sukawati.

 • Relaxace pro tělo i mysl

  Sportovní aktivity a poznávaní ostrova lze na Bali velmi snadno spojit s relaxací. Tu si můžete do sytosti užít na plážích, u bazénu i v luxusním SPA. Balijské masáže jsou oblíbené po celém světě, v autentickém prostředí, na pláži nebo v pralese si tak můžete dopřát tu nejlepší péči a místní procedury, které jsou jedinečné a stvořené pro regeneraci těla i mysli. Vyzkoušet můžete také různé druhy jógy, relaxační cvičení a meditace.

 • Kdy se vydat na Bali?

  Tropické klima a teploty kolem 30°C převládají na Bali téměř po celý rok, a to díky poloze ostrova na rovníku. Vysoká vlhkost vzduchu a deštivější dny lze očekávat při návštěvě od října do konce března. Období sucha a tím i ideální podmínky pro dovolenou na Bali jsou od měsíce dubna do začátku října. 

 • Poloha

  Bali je indonéský, nejzápadnější ostrov Malých Sund. Leží mezi Jávou na západě a Lombokem na východě.

Důležité informace

 • Víza

  Občanům ČR jsou víza na 30 dní přidělována při příletu za poplatek 35 USD. Prodloužení pobytu je možné za poplatek, v destinaci je však povolen pobyt maximálně na 60 dnů. Podmínkou pro vstup jsou platné cestovní dokumenty s vypršením platnosti nejdříve 6 měsíců od odjezdu z destinace. 

 • Očkování

  Pro vstup na Bali není povinné žádné očkování. Přesto je vhodné očkování proti hepatitidě A, B a břišnímu tyfu. 

 • Fakta

  Měna: Indonéská Rupie, IDR (1 IDR = 0,0017 CZK, 1 EUR=15,8 IDR)
  V resortech, turistických střediscích a větších obchodních centrech jsou akceptovány platební karty.

  Nejpoužívanější jazyk: indonéština
  Náboženství: hinduismus, islám, křesťanství

  Elektřina: 220 V/ 230 V (zásuvky evropského typu)
  Řízení automobilu v destinaci: na levé straně

  Délka letu z Prahy: 20 hodin s jedním až dvěma přestupy

  V zimním čase je na Bali o 7 hodin a v letním čase o 6 hodiny více než v ČR.
  Časové pásmo: GMT +8
   

 • Důležité kontakty

  Velvyslanectví ČR v Jakartě
  Telefon: +62 21 239 61 12
  Nouzová linka: +62 815 844 77000
  Fax: +62 21 390 40 78
  E-mail: jakarta@embassy.mzv.cz

  Honorární konzulát ČR na Bali
  Telefon: +62 361 286465
  Fax: +62 361 286408
  E-mail: Bali@honorary.mzv.cz

Zaujalo vás Bali?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka