Bali

 • Indonésie
 • 1 Hotel

Pláže, pestrý podmořský svět, rýžová terasovitá políčka, bohaté pralesy a nesčetné množství chrámů. To vše společně s uměním tance a hudby najdete na východě Indického oceánu na ostrově Bali. Při návštěvě tohoto exotického ostrova doporučujeme pobyt v resortu na pláži v kombinaci s krátkým pobytem ve vnitrozemí. Resorty uložené uprostřed bohatých pralesů totiž nabízí pohodlí a tiché, nerušené prostředí, které se pro Vaši dovolenou stane dokonalou oázou klidu a relaxace. Hledáte-li však zážitky, exkurze s prohlídkou chrámů, sjíždění řek či lety helikoptérou, bude pro Vás Bali rovněž výbornou volbou.

Proč právě Bali?

 • Ostrov tisíce chrámů

  Jak už je známo na Bali jsou chrámy nejdůležitější institucí, proto se Bali často nazývá "ostrovem tisíce chrámů". Ostrov je místem hluboké spirituality, kde každá rodina, bohatá i chudá má vlastní chrám. Jedním z nejznámějších chrámů, které stojí za návštěvu je určitě vodní chrám Tirta Empul. Za jedno z neposvátnějších míst je zase považována Pura Lempuyang, kde najdete ty nejúžasnější chrámy na Bali.

 • Objevte krásy Indonésie při plavbě

  Alila Purnama, v překladu Úplněk, je jednou z nejluxusnějších lodí plujících v Asii. Jedná se o ručně vyrobenou loď v tradičním stylu Phinisi, která je zařízena ručně vyrobeným nábytkem z teakového dřeva, ratanu a dalších materiálů pocházejících ze zdrojů Indonésie. Alila Purnama měří 46 metrů a na palubě je k dispozici 5 velmi dobře vybavených kajut. Ty zajišťují komfort a moderní ubytování až pro 10 hostů, o jejichž pohodlí se stará úžasná 16ti členná posádka, včetně profesionálního potápěčského instruktora, místního kuchaře a lázeňského terapeuta. Plavby jsou plánovány tak, aby v každém ročním období měli hosté možnost objevovat krásy Indonésie na souši i pod hladinou moře, detailní itineráře jednotlivých plaveb proto budou upřesněny na vyžádání. Tento nevšední zážitek je vhodný pro všechny cestovatele a milovníky potápění, kteří chtějí zažít víc než běžnou dovolenou a zároveň touží po dobrodružství.

 • Neuvěřitelné vodopády

  Pokud milujete vodopády Bali je pro vás tím pravým místem. Jedny z nejkrásnějších vodopadů najdete po celém ostrově, u vodopádů se můžete osvěžit a obdivovat krásnou zeleň v okolí. Pokud se budete nacházet poblíž města Ubud, tak skvělou volbou je návštěva nedalekého vodopádu Tibumana. Jestliže si budete chtít udělat k vodopádu i menší trek navštivte vodopád Tukad Cepung, ke kterému se dostanete přes džungli, jeskyni a potok. 

 • Divoká příroda

  Bali nabízí mnohem více než chrámy, pláže a vodopády. Na ostrově je velké množství divokých zvířat včetně endemických druhů. Setkat se můžete s ptákem Bali Mynah, který se vyskytuje pouze na ostrově Bali. Jedním z oblíbených míst je slavný Monkey Forest neboli "opičí prales" v Ubudu. V pralese se setkáte s mnoha opicemi v jejich přirozeném prostředí. Bali má také velice bohatý podmořský život k vidění jsou žraloci, manty, delfíni a mnoho barevných ryb. 

 • Kdy se vydat na Bali?

  Tropické klima a teploty kolem 30°C převládají na Bali téměř po celý rok, a to díky poloze ostrova na rovníku. Vysoká vlhkost vzduchu a deštivější dny lze očekávat při návštěvě od října do konce března. Období sucha a tím i ideální podmínky pro dovolenou na Bali jsou od měsíce dubna do začátku října. 

 • Poloha

  Bali je indonéský, nejzápadnější ostrov Malých Sund. Leží mezi Jávou na západě a Lombokem na východě.

Důležité informace

 • Víza

  Občanům ČR jsou víza na 30 dní přidělována při příletu za poplatek 35 USD. Prodloužení pobytu je možné za poplatek, v destinaci je však povolen pobyt maximálně na 60 dnů. Podmínkou pro vstup jsou platné cestovní dokumenty s vypršením platnosti nejdříve 6 měsíců od odjezdu z destinace. 

 • Očkování

  Pro vstup na Bali není povinné žádné očkování. Přesto je vhodné očkování proti hepatitidě A, B a břišnímu tyfu. 

 • Fakta

  Měna: Indonéská Rupie, IDR (1 IDR = 0,0017 CZK, 1 EUR=15,8 IDR)
  V resortech, turistických střediscích a větších obchodních centrech jsou akceptovány platební karty.

  Nejpoužívanější jazyk: indonéština
  Náboženství: hinduismus, islám, křesťanství

  Elektřina: 220 V/ 230 V (zásuvky evropského typu)
  Řízení automobilu v destinaci: na levé straně

  Délka letu z Prahy: 20 hodin s jedním až dvěma přestupy

  V zimním čase je na Bali o 7 hodin a v letním čase o 6 hodiny více než v ČR.
  Časové pásmo: GMT +8
   

 • Důležité kontakty

  Velvyslanectví ČR v Jakartě
  Telefon: +62 21 239 61 12
  Nouzová linka: +62 815 844 77000
  Fax: +62 21 390 40 78
  E-mail: jakarta@embassy.mzv.cz

  Honorární konzulát ČR na Bali
  Telefon: +62 361 286465
  Fax: +62 361 286408
  E-mail: Bali@honorary.mzv.cz

Zaujalo vás Bali?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Kateřina Rozehnalová
Nezávazná poptávka

Hotely Bali