Mauricius

Tento ostrov vulkanického původu nadchne každého, kdo cestuje za relaxací na písčité pláže, ale i na aktivní dovolenou. Průzračné moře, místní kultura, národní parky s krátery i vodopády bohatě přispějí k nezapomenutelným zážitkům vaší dovolené. Rodiny ocení přátelskou atmosféru a zázemí pro děti, páry pak pro změnu romantická a klidná zákoutí ostrova.

Proč právě Mauricius?

 • Nádherné bílé pláže

  Není pochyb o tom, že Mauricius se může pyšnit svými bělostnými plážemi a křišťálovým oceánem. Relaxaci na krásných plážích si tak snadno užijete přímo v luxusních 5* resortech i na vyhlášených koutech ostrova jako jsou pláže Flic En Flac, Albion, La Preneuse, Tombeau Bay a další.

 • Dovolená pro celou rodinu

  Mauricius je bezpečnou a zcela ideální destinací pro rodinné dovolené. Společné chvíle s dětmi si můžete zpestřit výlety do přírody a místních národních parků, čajových plantáží, hlavního města Port Louis, památek a dalších zajímavých míst. Resorty navíc poskytují perfektní zázemí pro rodiny a o zábavu nejmenších členů rodiny se pečlivě postarají také dětské kluby s denními zážitkovými aktivitami.

 • Dokonalý ráj pro páry

  Pokud toužíte po romantice nebo dokonce plánujete svatební cestu, Mauricius je skvělým místem pro oslavu těchto úžasných okamžiků.  Večeře na pláži při západu slunce, společná relaxace ve SPA i jiné jedinečné společné chvíle ve dvou si navíc můžete zpestřit výlety a zážitkovými aktivitami na ostrově. 

 • Golf

  Mauricius je ideální destinací pro milovníky golfu. Celoročně totiž ostrov nabízí velmi dobré podmínky a na výběr je zde několik golfových hřišť pro začátečníky i profesionály. Resort Constance Belle Mare Plage má jako jediný dvě osmnáctijamkové hřiště Legend a Links. Na Legend, postaveném na místě jelení obory, můžete potkat  během hry celé stádo jelenů. Dalším pěkným resortem s vlastním hřištěm, které získalo ocenění Nejlepší golfové hřiště Indického oceánu, je resort Heritage s Heritage Golf Club. Nutné se ještě zmínit o dalších dvou špičkových hřištích, které by měl každý golfista navštívit. Je to krásná Anahita a o trochu náročnější ostrovní hřiště Ile aux Cerfs Golf Course, kam se musíte přepravit lodí.  

 • Národní parky

  Vydejte se z pláží do krásné tropické přírody. V národních parcích Black River Gorges National Park, Bras d'Eau National Park a Islets National Park na vás čeká bohatá fauna a flora, vodopády a země sedmi barev Chamarel. Těšit se můžete na trekování po stezkách i piknik vpod širým nebem.

 • Čajové plantáže

  Zámířit za jedinečným zážitkem do čajových plantáží můžete v páru i s celou rodinou. Během prohlídky plantáží a muzeí na vás dýchne dávná historie a dlouholeté tradice, které se při výrobě čajů využívají do dnes. Budete tak mít jedinečnou příležitost nahlédnout do světa výroby jednoho z nejoblíběnějších nápojů světa. 

 • Port Louis

  V hlavním městě Mauricia můžete navštívit několik zajímavých míst. Jendím z nich je určitě muzeum Blue Penny, kde nahlédnete do historie ostrova. Suvenýry a jiné dorbnosti snadno zakoupíte v nákupním centru nebo na centrálním trhu. Zde najdete také exotické ovoce, zeleninu, koření i čínské léčivé produkty. Krásný výhled na město nabízí pevnost Fort Adelaide, která příležitostně slouží  jako místo pro koncerty a různá kulturní představení.

 • Kouzlo botanické zahrady

  Národní botanická zahrada - Sir Seewoosagur Botanic Garden je jedním z nejnavštěvovanějších míst ostrova. Otevřena byla přibližně před 300 lety jako privátní zahrada francouzského guvernéra, až v pozdější době se stala Národní botanickou zahradou. Obdivovat zde můžete až 650 druhů rostlin včetně baobabů, gigantických vodních lilií, různé druhy koření a 85 druhů stromů a palem z různých koutů světa. 

 • Počasí

  Mauricius leží v tropickém pásmu, které ovlivňují jihovýchodní pasáty. Nejteplejší období je od listopadu do května s teplotami kolem 30°C. V těchto měsících převládá období cyklonů, tedy vlhké léto. Od května do listopadu je na Mauriciu suchá zima, období anticyklonů. Teplota vzduchu se pohybuje v rozmezí 25°-28°C a teplota vody okolo 22°C.

 • Poloha

  Ostrovní stát Mauricius najdete v Indickém oceánu 2 000 km jihovýchodně od pobřeží Afriky a asi 900 km od Madagaskaru. Vulkanický původ ostrova přispěl k bohaté fauně a flóře. Najdete zde hory, krátery, pralesy, vodopády, pole cukrové třtiny a 330 km dlouhé pobřeží poseté krásnými plážemi. Samotný ostrov je obklopen korálovým útesem.

Důležité informace

 • Víza

  Podmínkou pro vstup do země je cestovní pas s platností do návratu z destinace. Vízová povinnost pro občany ČR byla zrušena v roce 2004.

 • Očkování

  Vyžadováno není žádné očkování, povinné je očkování proti žluté zimnici u turistů cestujících ze zemí s výskytem této nemoci. Doporučeno je očkování proti tetanu, hepatitidě A a B a tyfu.

 • Fakta

  Délka letu z Prahy: 12 hodin s jedním přestupem

  V zimním čase je na Mauriciu o 3 hodiny a v letním čase o 2 hodiny více než v ČR. Časové pásmo je GMT +4.

  Hlavní město: Port Luis

  Měna: Mauricijská Rupie, MUR (1 MUR=0,70 CZK,1 EUR=41,7 MUR)
  Na většině míst jsou akceptována také eura a platební karty.

  Nejpoužívanější jazyk: francouzština, angličtina, kreolština a hindština
  Náboženství: hinduismus, islám, křesťanství

  Předvolba: +230
  Elektřina: 220 V, zásuvky britského typu
  Řízení atomobilu v destinaci: na levé straně

 • Důležité kontakty

  Honorární konzulát ČR v Port Louis
  Telefon 1: +230 211 9200, +230 211 6640
  Fax: +230 211 5388
  E-mail: PortLouis@honorary.mzv.cz

  Velvyslanectví ČR v Jihoafrické republice
  Telefon: +27 12 431 2380
  Fax: +27 12 430 2033
  Nouzová linka: +27 824 160 016
  E-mail: pretoria@embassy.mzv.cz

Zaujal vás Mauricius?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Podobné destinace