Španělsko

Cestovatelé z celého světa míří do Španělska převážně za výtečnou kuchyní a vynikajícím katalánským vínem, úžasnou historickou architekturou a různorodými okolními ostrovy. Dovolenou ve Španělsku můžete spojit s kulturními aktivitami, návštěvou velkého města a relaxací na malebných plážích. Mezi kulturní zážitky patří hudební festivaly, býčí zápasy nebo slavný fotbalový zápas klubu Real Madrid. Díky své poloze, je Španělsko jednou z nejnavštěvovanější zemí Evropy.

Proč právě Španělsko?

 • výjimečná gastronomie

  Slovo tapas potěší všechny, kteří milují dobré jídlo. Španělé vědí jak si správně pochutnat na nejrůznějších lahůdkach, o to více, když jsou doplněny o lahodná vína. Těště se na tolik typické večery v barech, kde bude hlavní roli hrát stůl plný nejlákavějších pochutin a výborná místní vína. V každém měste také naleznete tržnici s čerstvým ovocem, zeleninou, rybami a nechybí ani tolik typický španělský jamón - jemná sušená šunky. Na trzích je také často podávána čerstvě připravená paella, která rozhodně nesmí chybět na vašem must try listě.

 • španělské ostrovy

  Španělské ostrovy vás nadchnou svou rozmanitostí a krásnou přírodou. Jsou vhodné jak pro poklidnou dovolenou u moře, tak pro aktivní dovolenou plnou pěší turistiky a vodních sportů. V kanárském souostroví dominuje ostrov Tenerife, který se může pyšnit nevyšší španělskou horou Pico del Teide. Zatímco na jejím vrcholku se drží sníh až do letních měsíců, na pobřeží si budete moci užívat dny zalité sluncem téměř po celý rok. Jižní část ostrova je také vhodná k surfování, díky svým povětrnostním podmínkám. Furteventura bude ideální pro všechny milovníky písečných pláží a dun. Gran Canaria je oblíbená pro své kulturní vyžití a stejně tak krásné pláže. Leží zde také největší město Kanárských ostrovu - Las Palmas a oblíbená plážová oblast Maspalomas. Dalším významným souostrovím jsou Baleáry, kde naleznete oblíbené ostrovy jako například Mallorcu, která je největší ze všech španělských ostrovů, živou Ibizu, oblíbenou především pro její noční život nebo Menorcu, která vás okouzlí svou krásnou zelenou krajinou.

 • úchvatná architektura a kultura

  Španělská historie byla ovlivněna mnohými kulturami, které se odrazily nejen v kultuře a architektuře, ale také v umění, hudbě či tanci. Na jihu Španělska naleznete úchvatnou Andalusii, oblast, v které se ve velké míře odráží muslimské náboženství a kultura. Právě Andalusie je kolébkou jedinečného Flamenca a sídlem nejpůsobivějších maurských staveb. V městě Granada naleznete rozsáhlý hrad Alhambra, v jehož pozadí se majestátně tyčí pohoří Sierra Nevada. Sevilla si vás získá slavným náměstím Plaza Espana nebo nádhernými zahradami okolo královského paláce Alcazar. Sever Španělska však nezůstává v pozadí. Slavný Park Guell v Barceloně, od světoznámého umělce a architekta Gaudího, je jedním z nejvyhledávanějších turistických míst. Zároveň je Barcelona hlavní kulturním cetrem Katalánského autonomního společenství. Nesmíme samozřejmě opomenout ani hlavní město Madrid, druhé největší město Evropské unie. Nekonečná energie pulzuje jeho ulicemí po celý den a noc. Právě sem se turisté vydávají za kulturou, nočním životem a hlavně sportem - španělský fotbalový klub Real Madrid je zkrátká místní perlou.

 • Golf

  Španělsko je také vhodnou destinací pro golf. Naleznete zde více jak 400 golfových hřišť, vhodných pro hráče všech úrovní. Nejznámější oblast Costa del Sol se nachází na jihu Španělska, nedaleko Malagy. Naleznete zde oblíbená hřiště jako La ReservaFinca CortesinAlcaidesa. Nevýhodou je poněkud vyšší cena jak green fee, tak ubytování. Na severu, zhruba 45 minut od Barcelony, se rozprostírá oblast Costa Brava. Mezi její nejlepší hřiště patří například PGA CataluniaEmporda nebo Pals. Neméně oblíbená je oblast Costa Blanca, nacházející se v provincii Alicante. Vynikající resorty této oblasti jsou Las ColinasLa MangaLa Torre. Vhodné golfové podmínky nalezente i na španělských ostrovech. Například Mallorca nabízí 17 skvělých hřišť, v jejichž čele stojí hřiště Alcanada umístěné v zálivu Alcudia. Tenerife však šlape na paty se svými 9 hřišti, nabízejícími úchvatný výhled na oceán nebo horu Pico del Teide. Za zmínku stojí například Amarilla Golf, Golf del SurGolf Las Américas nebo Buenavista Golf.

 • Pláže a vodní sporty

  Skvělé písečné pláže lemují celé Španělsko a poskytují tak idální místo pro odpočinek. Na jihu nalezene například rozlehlou pláž s dunami, nazývající se Dunas de Bolonia. Na severu se pak rozprostírá pobřežní oblast, která je vyhledávaná pro své skvělé podmínky pro surfování. Vhdoné podmínky nabízejí také Kanárské ostrovy, na kterých naleznete mnoho surfových škol nabízejích kurzy pro začátečníky i pokročilé.

 • Podnebí ve Španělsku

  Podnebí ve Španělsku je rozděleno do čtyř oblastí. Pobřeží Středozemního moře, kde je nejtepleji na východní a jižní části země a deštivá období jsou jaro a podzim. Ve vnitrozemí jsou velmi studené zimy a velmi horká a suchá léta. Severní atlantické pobřeží má ostré zimy a trochu chladnější léta. Na Kanárské ostrovy se můžete vydat téměř v jakémkoliv ročním období, teploty se zde drží konstatně mezi 18° až 25 °C

 • Poloha

  Španělsko, oficiálně Španělské království je stát ležící na Pyrenejském poloostrově. Na západě hraničí s Portugalskem, na severovýchodě s Andorrou a Francií a na jihu s Gibraltarem.

  Ke Španělsku patří i Kanárské ostrovy a Baleáry. Španělsko je členem Evropské unie a NATO.

Důležité informace

 • Délka letu

  Délka letu z Prahy: 2 hodiny 30 minut bez přestupu

 • Fakta

  Hlavní město: Madrid

  Měna: Euro

  Nejpoužívanější jazyk: Španělština

  Náboženství: katolické

Zaujalo vás Španělsko?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaši dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Podobné destinace