Namibie

Namibie je jedna ze stabilních a bezpečných zemí Afriky, kde nechybí spousta dobrodružství ani jedinečné etnické a přírodní bohatství. Tato destinace je skvělá pro otřelé cestovatele, kteří si chtějí užít nerušený pocit z panenské přírody a pozorovat volně žijící zvířata, zejména slony, buvoly, nosorožce, žirafy, lvy a antilopy. Vynechat by se určitě neměla návštěva nejstarší pouště světa Namib nebo vraky posetá kolonie Möwe Bay na Pobřeží koster. V Namibii nechybí ani dostatečné pohodlí, které zajistí luxusní lodge a výtečná gastronomie.

Proč právě Namíbie?

 • Neujunikátnější národní park Afriky

  Národní park Etosha byl založen v roce 1907, kdy byla Namibie německou kolonií. Dnes se Etosha rozprostírá na severozápadě Namibie na ploše 22 270 km2 a její součástí je také 130 km dlouhá vyschlá solná pánev. Nesmírně pestrá krajina nabízí krásné panorama i prvotřídní zážitky při sledování volně žijících zvířat. Pozorovat v přirozeném prostředí můžete slony, nosorožce, žirafy, zebry a mimo jiné i ty největší šelmy.

 • Nejstarší poušť na světě

  Poušť Namib se rozprostírá 1600 km podél pobřeží Namibie a částí zasahuje také do jihozápadní oblasti Angoly. Jedním z nejnavštěvovanějších míst v pouště Namib je oblast Sossusvlei, která se vyznačuje písečnými dunami růžové až oranžové barvy, nejstarší duny pak mají barvu červenou. Kromě barevných dun jsou v Sossusvlei k vidění i solné pláně. V poušti Namib roste jedna z nejstarších a nejpodivnějších rostlin na světě s životností dokonce až 1 500 let – welwitschia podivná. Běžně se v poušti setkáte s hmyzem, plazy a oryxem, který je přizpůsobený k životu v těchto drsných podmínkách.

 • Skeleton Coast neboli Pobřeží koster

  Jméno Skeleton Coast pochází z největší pravděpodobností z velkého počtu spletitých velryb, které zde přišly o život a jejich kostry bylo možné vidět všude. Ne nadarmo ho také namibijští domorodci nazvali „Místo které Bůh stvořil v hněvu“. Skeleton Coast neboli Pobřeží koster je odlehlé pobřeží v délce 500 km a je jedním z nejnehostinějších míst na světě. Za návštěvu zde rozhodně stojí kolonie Möwe Bay, kde jsou k vidění vraky lodí nebo opuštěné diamantové doly a mnoho dalšího. Navzdory nepřátelskému pobřeží Skeleton je zde k vidění i celá řada divokých zvířat včetně slonů, kteří jsou adaptováni k životu na poušti, pouštních lvů, hyen, šakalů, tuleňů, oryxů ale i zeber.

 • Luxusní ubytování

  Ubytovaní během cesty můžete využít v unikátních místech a resortech Namibie. Jedním z nich je třeba luxusní stanový tábor Zannier Sonop, který leží přímo na kamenech a nachází se v mimořádné přírodní rezervaci na jižním okraji namibijské pouště v oblasti Karas. Tento relativně nový komplex je navíc výjimečný svým nevšedním designem ve stylu britské kolonie a zavede vás tak zpět do 20. let. Dalším zajímavým místem je resort Omaanda, který je inspirován tradiční architekturou Owambo a pohodlí zde nabízí pouhých 10 chatek. Elegance a nadčasová přitažlivost resortu vás zavedou na zcela nezapomenutelnou cestu.  

 • Kdy se vydat do Namíbie?

  Počasí v jednotlivých částech země se liší. Teploty v pouštních oblastech a ve vnitrozemní poušti Kalahari jsou vysoké, proto od listopadu do března tato místa navštěvovat nedoporučujeme, totéž platí i pro návštěvu parku Etosha a Namib-Naukluft. V centrálních náhorních oblastech kolem hlavního města je počasí příjemné. Od května do září se teplota pohybuje kolem 25º C, v ostatních měsících se zvyšuje na 30º C. Ideální doba na návštěvu Namíbie je v měsících srpen a září.

 • Poloha

  Namibie, oficiálně Namibijská republika, se nachází na západním pobřeží Afriky. Na severu sousedí s Angolou a na severovýchodě se Zambií, na východě s Botswanou a na jihu s Jihoafrickou republikou. Na západě je obklopena Atlantským oceánem. 

Důležité informace

 • Očkování

  Povinné očkování: žlutá zimnice, Hepatitida A, břišní Tyfus

 • Víza

  Pro vstup do Namibie je pro české občany podmínkou pas platný nejméně 6 měsíců od návratu z destinace a vízum, které je nutné vyřídit ještě před cestou. 

 • Fakta

  Měna: ihoafrický rand, Namibijský dolar (1 NAD = 1,55 CZK)

  Hlavní město: Windhoek

  Úřední jazyk: angličtina

  Náboženství: křesťanství, luteráni, katolíci

  Délka letu z Prahy: přibližně 11 hodin s jedním přestupem

  Časové pásmo: +1 hodina

 • Důležité kontakty

  Honorární konzulát ČR se nachází v hlavním městě Windhoek.

  Adresa: Fritsche Street 10, Pioneers Park, 9000 Windhoek

  Telefon: +264 (0) 811 282 523

  E-mail: windhoek@honorary.mzv.cz, ndodolo@gmail.com

Zaujala vás Namíbie?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Zážitky Namibie

Podobné destinace