Namíbie

Namibie je stabilní a bezpečná destinace, kde najdete nejstarší poušť světa. jedinečné přírodní i etnické bohatství. Je skvělou destinací pro cestovatele, kteří rádi pozorují velká zvířata a to zejména slony, buvoly, nosorožce, žirafy, lvy a antilopy a chtějí si užít nerušený pocit z panenské přírody. V destinaci si můžete užít pobyt v krásném ubytování a vychutnat skvělou kuchyni nebo výborné německé pivo.

Proč právě Namíbie?

 • Neujunikátnější národní park Afriky

  Během pobytu můžete navštívít národní park Etosha, který se rozprostírá ve vyschlé solné pánvi. Najdete zde nesmírně pestrou krajinu a prvotřídní zážitky při pozorování volně žijících zvířat. Pozorovat můžete slony, nosorožce, žirafy, zebry a mimo jiné i ty největší šelmy.

 • Luxusní ubytování

  Ubytovaní během cesty můžete využít v unikátních místech a resortech Namíbie. Jedním z nich je třeba luxusní stanový tábor, který leží přímo na kamenech a nachází se na jižním okraji namibijské pouště v oblasti Karas v mimořádné přírodní rezervaci. Relativně nový komplex s názvem Zannier Sonop vás uchvátí svým nevšedním designem ve stylu britské kolonie a zavede vás tak do 20. let. Dalším zajímavým místem je resort Omaanda. Ten má k dispozici pouze deset chatek a je inspirován tradiční architekturou Owambo, jejich elegance a nadčasová přitažlivost vás zavedou na nezapomenutelnou cestu.

 • Kdy se vydat do Namíbie?

  Počasí v jednotlivých částech země se liší. Teploty v pouštních oblastech a ve vnitrozemní poušti Kalahari jsou vysoké. V době od listopadu do března pouště navštěvovat nedoporučujeme, totéž platí i pro návštěvu parku Etosha a Namib-Naukluft. 

  V centrálních náhorních oblastech kolem hlavního města je počasí příjemné. Od května do září se teplota pohybuje kolem 25º C. V ostatních měsících se zvyšují na 30º C.

  Ideální doba na návštěvu Namíbie je v měsících srpen a září.

 • Poloha

  Namibie, oficiálně Namibijská republika, se nachází na západním pobřeží Afriky u Atlantského oceánu. Na severu sousedí s Angolou a na severovýchodě se Zambií, na východě s Botswanou a na jihu s Jihoafrickou republikou. Na západě je obklopena Atlantským oceánem.  Hlavním městem Namíbie je Windhoek, kde žije kolem 320 tisíc obyvatel.

Důležité informace

 • Očkování

  Povinné očkování: žlutá zimnice, Hepatitida A, břišní Tyfus

 • Víza

  Víza pro české občany je třeba zařídit dopředu – cca 1 měsíc před odletem na ambasádě ve Vídni

 • Let

  Průměrná doba letu: 10 hodin a více

 • Fakta

  Měna: 1 NAD = 1,55 Kč

  Hlavní město: Windhoek

  Úřední jazyk: angličtina

  Náboženství: přes 80 % křesťané

  +1 hodina

 • Důležité kontakty

  Integrovaný záchranný systém: +264 (61) 211 111
  Policie: +264 (61) 10111
  Windhoek City Police – Crime Prevention (24 hrs): +264 (61) 290 2239 / 290 2018
  Soukromá klinika Medi-Clinic Windhoek: +264 (61) 222 687
  Státní nemocnice Windhoek Central Hospital: +264 (61) 203 9111
  ISOS mezinárodní letecká záchranná služba:
  Tel  +264 (61) 23 0505/24977
  Cell +264 (61) 81 128 4888/9

Zaujala vás Namíbie?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Kristýna Brunclíková
Nezávazná poptávka

Zážitky Namibie