Francouzská Polynésie

Tato exotická destinace je oblíbeným místem mnoha cestovatelů především pro krásné pláže, idylickou atmosféru a bujnou tropickou vegetaci. Všechny ostrovy Francouzské Polynésie jsou mimořádně krásné a představují dokonalý ráj na zemi. Objevíte zde unikátní místa pro potápění a vodní sporty, ve vnitrozemí se pak nachází mnoho turistických tras a kultovních starobylých míst s magickou atmosférou. Osloví vás i kouzlo jedinečné černé tahitské perly nebo výborná místní kuchyně. Francouzská Polynésie je z mnoha důvodů skvělé místo pro rodiny s dětmi, na své si zde však přijdou zejména páry na romantické dovolené.

Francouzská Polynésie

 • Tahiti

  Tahiti s hlavním městem Papeete je jedním z nejznámějších a nejosídlenějších ostrovů. V minulosti se proslavil příběhem lodě Bounty a dnes je vstupní branou do Francouzské Polynésie. Přestože je Tahiti poměrně malé, najdete zde mnoho zajímavých míst, která byste zaručeně měli navštívit. Proto po příletu nespěchejte a zdržte se na ostrově alespoň dva dny. Zamířit doporučujeme za přírodními krásami k výjimečně černě zbarvené pláži Papenoo, k vodopádům Faarumai a Fautaua nebo do exotických zahrad Vaipahi. O zajímavé historii s magickým nádechem se nejvíce dozvíte v tahitském muzeu a na trhy s tradičními místními výrobky či za nákupy černých perel pak můžete vyrazit přímo do hlavního města Pappete. Pro pobyt na Tahiti doporučujeme InterContinental Tahiti Resort.

 • Moorea, Bora Bora a jiné ostrovy

  Mezi další oblíbené ostrovy Francouzské Polynésie patří také Moorea a Bora Bora. Od ostrova Tahiti leží Moorea pouhých 17 km, atmosféra ostrova se ale velmi liší. Moorea je klidnější a svým prostředím okouzlí každého cestovatele, známá je primárně pro potápění se žraloky citronovými. Bora Bora je především romantickou destinací, kterou vyhledávají páry pro relaxaci, svatbu či svatební cestu. Na své si zde však přijdou i milovníci podmořského světa, ti mohou zamířit za šnorchlováním i potápěním do přilehlých lagun. Za zmínku určitě také stojí Huahine se starobylými chrámy a krásnými plážemi, dále Raiatea, kde najdete množství treků pro procházky v pralese. Narazit zde můžete i na vzácnou rostlinu tiare apetahi. Raiatea sdílí lagunu s ostrovem Tahaa, který je domovem té nejlepší vanilky na světě. 

   

   

 • Počasí ve Francouzské Polynésii

  Ostrovy Francouzské Polynésie se nachází na jižní polokouli v tropickém podnebném pásu a pro návštěvu jsou tak vhodné během celého roku. Klima lze rozdělit na dvě období. Od listopadu do dubna převládá deštivé léto, teplota vzduchu je okolo 30°C, objevují se nepředvídatelné bouřky, nebo může být během dne zataženo. Suchá zima s větším počtem slunečných dní ovlivňuje měsíce od května do října, kdy jsou teploty o něco nižší (24°-28°C). Nejvíce turistické měsíce jsou červenec a srpen. 

 • Poloha

  Francouzská Polynésie je zámořské území Francie v Oceánii tvořené 118 ostrovy. Ty se seskupují do pěti souostroví sopečného původu (Společenské ostrovy, Tuamotu, Markézy, Gambiérovy ostrovy a Australské ostrovy - Tubuai). Nejnavštěvovanějšími ostrovy jsou Tahiti, Bora Bora a Moorea. 350 km od Francouzské Polynésie leží Cookovy ostrovy, 450 km Kribati a Pitcaironovy ostrovy 370 km. 

   

Důležité informace

 • Víza

  Podmínkou pro vstup do země je cestovní pas s platností alespoň dalších 6 měsíců po návratu z destinace.

  Protože je většina leteckých spojení z Evropy realizována přes Los Angeles, je v tomto případě podmínkou pro přestup vízum do USA. O povolení pro vstup do země můžete vyžádat v systému cestovní registrace - ESTA (https://esta.cbp.dhs.gov/esta/). ESTA je platná po dva roky a platnost vyprší při změně jména, občanství, nebo pokud se vaše odpovědi v žádosti na některé otázky změní.

 • Očkování

  Pro cestu do Francouzské Polynésie není povinné žádné očkování, doporučujeme však běžný standard očkování pro cestu do exotické destinace (očkování proti žloutence A, B a břišnímu tyfu). 

 • Fakta

  Hlavní město: Papeete

  Státní zřízení: Francouzské zámořské území

  Nejpoužívanější jazyk: francouzština, tahitština, angličtina

  Náboženství: protestanství, katolismus

  Měna: Francouzský pacifický frank (1 EUR=119,33 XPF, 1 CZK=4,54 XPF)
  V resortech jsou akceptovány také platební karty, přijímány jsou dolary i eura.
   
  Telefonní předvolba: +689
   
  Řízení: na pravé straně
   
  Elektřina: 110 V a 220 V 
   
  V zimním čase je v Polynésii o 11 hodin a v letním čase o 12 hodin méně než v ČR. Časové pásmo: GMT -10
  Délka letu z Prahy je přibližně 23 hodin s 2 přestupy.
   
 • Důležité kontakty

  Ve Francouzské Polynésii není diplomatické zastoupení ČR, avšak v rámci EU je možné se obrátit na kterýkoliv úřad v zemi, popřípadě na konzulární oddělení Velvyslanectví ČR v Paříži. 

  Telefon: +331 44 32 02 00

  E-mail: consulate.paris@embassy.mzv.cz

Zaujala vás Francouzská Polynésie?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Zážitky Francouzská Polynésie