Seychely

 • Východní Afrika
 • 10 hotelů

Jedna z perel Indického oceánu Vás okouzlí svou nedotčenou přírodou, písčitými plážemi posetými žulovými balvany a křišťálově čistou vodou. Tato dokonalá harmonie ostrovů bohatých na faunu a flóru každému nabídne zázemí pro dovolenou podle představ, ať už se na Seychely vydáte za relaxací na pláži, nebo objevováním divů přírody. Zvolte si hotel na Mahe, Praslinu či jiném ostrově a poznejte kouzlo Seychel, na které nikdy nezapomenete.

Proč právě Seychely?

 • Ostrov Mahé

  Největším a dá se říci i nejrušnějším ostrovem na Seychelách je Mahe. Pochlubit se může národním parkem Le Morne Seychellois, který pokrývá více než 20 % rozlohy celého ostrova. Další chloubou ostrova je pláž Beau Vallon, jejíž třpytivý písek je oblíbený nejen místními obyvateli. Za zmínku stojí pláž Anse Intendance, kde si na své přijdou fotografové a díky vlnám i vášniví surfaři. Na ostrově Mahe rodiny s dětmi najdou zázemí především v hotelu Constance Ephélia, zatímco páry se mohou těšit na romantiku ve Four Seasons Seychelles či v Maia Luxury Resort & Spa. 

 • Ostrov Praslin

  Mezinárodní organizace UNESCO chrání okouzlující palmový les na Praslinu, Vallée de Mai. Tento národní park s domovem mnoha druhů ještěrek a vzácných ptáků je plný vanilkových orchidejí a ovocných palem coco de mer. Ty jsou jedinečné tím, že je skutečně nikde jinde na světě nenajdete. Na kouzelném ostrově Praslin můžete naplánovat nejen exkurzi za poznáním panenských míst, ale také pobyt v luxusním reosrtu Raffles Seychelles. Na své si na Praslinu přijdou také golfisté, kteří odpočinek na pláži mohou spojit s golfem na 18ti jamkovém hřišti v resortu Constance Lémuria.

 • Ideální destinace po celý rok

  Seychely s tropickým podnebím a průměrnými teplotami mezi 24°C a 30°C jsou pro návštěvu vhodné téměř po celý rok. Nejteplejšími měsíci jsou březen a duben, od května do září fouká silnější, avšak osvěžující vítr. Seychely nepatří do pásma tropických cyklonů, hojnější množství srážek a vysokou vlhkost lze ale očekávat od prosince do března. 

 • Poloha

  Seychely, oficiálně Seychelská republika, jsou souostrovím v Indickém oceánu, které leží východně od Afriky a severně od Madagaskaru. Ze 115 ostrovů jsou nejnavštěvovanější Mahe, Praslin, panenský La Digue a Silhouette. Nazývány jsou Vnitřními ostrovy a mají převážně žulový původ. Ostatek souostroví, souhrnně označovaný jako Vnější ostrovy, představují ploché korálové atoly Amiranty, Coetivy, Providence, Farquhar a Aldabra.

Důležité informace

 • Víza

  Víza pro občany ČR nejsou potřebná. Při příletu je návštěvníkům přiděleno 4-týdenní povolení k pobytu, které je možné prodloužit na imigračním úřadě na ostrově Mahe. Podmínkou je také platnost pasu, a to alespoň další 3 měsíce od odjezdu z destinace.Víza: Víza pro občany ČR nejsou potřebná. Při příletu je návštěvníkům přiděleno 4-týdenní povolení k pobytu, které je možné prodloužit na imigračním úřadě na ostrově Mahe. Podmínkou je také platnost pasu, a to alespoň další 3 měsíce od odjezdu z destinace.

  Celní předpisy
  K vývozu výrobku z kokosové palmy je potřeba zvláštního povolení, o které je nutné žádat předem. Trestný je vývoz a dovoz předmětů vyrobených nebo pocházejících z divoké zvěře a mořské fauny.

 • Očkování

  Vyžadováno není žádné očkování s výjimkou turistů cestujících ze zemí s výskytem žluté zimnice, očkování proti této nemoci je v tomto případě povinné.  

 • Fakta

  Hlavní město: Victoria

  Měna: Seychelská Rupie, SCR (1 SCR=1,57 CZK,1 EUR=16 SCR)
  V resortech jsou akceptovány také šeky a platební karty.

  Nejpoužívanější jazyk: francouzština, angličtina, kreolština
  Náboženství: křesťanství, islám, hinduismus

  Elektřina: 204 V (zásuvka na tři kolíky)
  Řízení automobilu v destinaci: na levé straně

   

  Délka letu z Prahy: 10,5 hodiny s jedním přestupem

  V zimním čase je na Seychelách o 3 hodiny a v letním čase o 2 hodiny více než v ČR. Časové pásmo: GMT +4 

 • Důležité kontakty

  ČR na Seychelách nemá žádné diplomatické zastoupení. Obracet se je potřeba na velvyslanectví v Addi Abada v Etiopii.
  Telefon: +251 115 516 382, +251 115 516 132
  Nouzová linka: +251 911 222 401
  Fax: +251 115 513 471
  E-mail: addisabeba@embassy.mzv.cz

  Imigrační kancelář Victoria (Immigration and Civil Status)
  Telefon: +248 4 283 626
  Fax: +248 4 231 046
  E-mail: ps@internalaffairs.gov.sc

Zaujaly vás Seychely?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Kateřina Rozehnalová
Nezávazná poptávka

Hotely Seychely

Podobné destinace