Seychely

Jedna z perel Indického oceánu vás okouzlí svou nedotčenou přírodou, písčitými plážemi posetými žulovými balvany a křišťálově čistou vodou. Tato dokonalá harmonie ostrovů bohatých na faunu a flóru každému nabídne zázemí pro dovolenou podle představ, ať už se na Seychely vydáte za relaxací na pláži, nebo objevováním divů přírody. Zvolte si resort na Mahe, Praslinu či jiném ostrově a poznejte kouzlo Seychel, na které nikdy nezapomenete.

Proč právě Seychely?

 • Panenské pláže

  Pokud cestujete primárně za plážovou dovolenou, Seychely pro vás budou rozhodně tou pravou destinací. Písčité pláže s bílým pískem jsou zde skutečně panenské. Přístup k pláži nabízí každý luxusní resort v destinaci. Mezi nejznámější pláže patří třeba Petite Anse, Beau Vallon na ostrově Mahe, Anse Lazio a Anse Georgette na Praslinu. Nejfotografovanější pláží světa  Anse Source D´Argent můžete navštívit na ostrově La Digue.  

 • Ostrov Mahé

  Největším a dá se říci i nejrušnějším ostrovem na Seychelách je Mahe. Pochlubit se může národním parkem Le Morne Seychellois, který pokrývá více než 20 % rozlohy celého ostrova. Pro milovníky pěší turistiky jsou k dispozici přírodní stezky jako například Cassedent, Salazie Natural Trail nebo Glacis Trois Fréres. Další chloubou ostrova Mahe je pláž Beau Vallon, jejíž třpytivý písek je oblíbený nejen místními obyvateli. Za zmínku stojí pláž Anse Intendance, kde si na své přijdou fotografové a díky vlnám i vášniví surfaři. Na Mahe rodiny s dětmi najdou zázemí pro dovolenou především v resortech Constance Ephélia, Kempinski Seychelles nebo The H Resort, zatímco páry se mohou těšit na romantiku a soukromí ve Four Seasons Seychelles či Maia Luxury Resort & Spa

 • Ostrov Praslin

  Mezinárodní organizace světového dědictví UNESCO chrání okouzlující palmový les na Praslinu, Vallée de Mai. Tento národní park s domovem mnoha druhů ještěrek a vzácných ptáků je plný vanilkových orchidejí a vzácných ovocných palem coco de mer, který je také jedním ze symbolů Seychel. Palmy jsou jedinečné tím, že je skutečně nikde jinde na světě nenajdete. Na kouzelném ostrově Praslin můžete naplánovat nejen exkurzi za poznáním panenských míst, ale také pobyt v luxusním reosrtu Raffles Seychelles. Na své si zde přijdou také golfisté, kteří odpočinek na pláži mohou spojit s golfem na unikátním 18ti jamkovém hřišti resortu Constance Lémuria.

 • La Digue

  Kromě Mahe a Praslinu je na Seychelách velmi oblíbený ostrov La Digue. K pohybu je zde možné využít jízdní kola, k relaxaci pak krásné píščité pláže. Anse Source D´Argent je dokonce nejfotografovanější pláží světa. Zajímavostí La Digue je také lis pro výrobu kokosového oleje nebo gigantické suchozemské želvy. 

   

   

 • DOKONALÝ RÁJ PRO PÁRY

  Seychely bez pochyby patří mezi oblíbené romantické destinace v Indickém oceánu. A není divu! Okouzlující zázemí pro dovolenou ve dvou nabízí nejen panenské ostrovy, ale také luxusní resorty a řada zážitkových i relaxačních aktivit. To, že jsou Seychely idylickým místem pro romantický pobyt ve dvou potvrzuje i návštěva významného páru prince William s manželkou Kate Middleton. Ti zde na jednom z ostrovů požili své líbánky.

 • Pod hladinou moře

  Na Seychelách jsou kvělé podmínky pro potápění po celý rok. Zahlédnout pod hladinou moře můžete množství různých živočichů a ryb včetně žraloka velrybího nebo podmořské želvy. Ty často připlouvají naklást svá vejce a ve vybaném období (většinou od listopadu) tak můžete sledovat proces nakladení vajíček nebo první cestu mláďat do moře. Nejstarší podmořskou rezervací v destinaci je St. Anne Marine National Park.

 • Ideální destinace po celý rok

  Seychely s tropickým podnebím a průměrnými teplotami mezi 24°C a 30°C jsou pro návštěvu vhodné téměř po celý rok. Nejteplejšími měsíci jsou březen a duben, od května do září fouká silnější, avšak osvěžující vítr. Seychely nepatří do pásma tropických cyklonů, hojnější množství srážek a vysokou vlhkost lze ale očekávat od prosince do března. 

 • Poloha

  Seychely, oficiálně Seychelská republika, jsou souostrovím v Indickém oceánu, které leží východně od Afriky a severně od Madagaskaru. Ze 115 ostrovů jsou nejnavštěvovanější Mahe, Praslin, panenský La Digue a Silhouette. Nazývány jsou Vnitřními ostrovy a mají převážně žulový původ. Ostatek souostroví, souhrnně označovaný jako Vnější ostrovy, představují ploché korálové atoly Amiranty, Coetivy, Providence, Farquhar a Aldabra.

Důležité informace

 • Víza

  Víza: Víza pro občany ČR nejsou potřebná. Při příletu je návštěvníkům přiděleno 4-týdenní povolení k pobytu, které je možné prodloužit na imigračním úřadě na ostrově Mahe. Podmínkou je také platnost pasu, a to alespoň další 3 měsíce od odjezdu z destinace.

  Celní předpisy
  K vývozu výrobku z kokosové palmy je potřeba zvláštního povolení, o které je nutné žádat předem. Trestný je vývoz a dovoz předmětů vyrobených nebo pocházejících z divoké zvěře a mořské fauny.

 • Očkování

  Vyžadováno není žádné očkování s výjimkou turistů cestujících ze zemí s výskytem žluté zimnice, očkování proti této nemoci je v tomto případě povinné.  

 • Fakta

  Hlavní město: Victoria

  Měna: Seychelská Rupie, SCR (1 SCR=1,57 CZK,1 EUR=16 SCR)
  V resortech jsou akceptovány také šeky a platební karty.

  Nejpoužívanější jazyk: francouzština, angličtina, kreolština
  Náboženství: křesťanství, islám, hinduismus

  Elektřina: 204 V (zásuvka na tři kolíky)
  Řízení automobilu v destinaci: na levé straně

   

  Délka letu z Prahy: 10,5 hodiny s jedním přestupem

  V zimním čase je na Seychelách o 3 hodiny a v letním čase o 2 hodiny více než v ČR. Časové pásmo: GMT +4 

 • Důležité kontakty

  ČR na Seychelách nemá žádné diplomatické zastoupení. Obracet se je potřeba na velvyslanectví v Addi Abada v Etiopii.
  Telefon: +251 115 516 382, +251 115 516 132
  Nouzová linka: +251 911 222 401
  Fax: +251 115 513 471
  E-mail: addisabeba@embassy.mzv.cz

  Imigrační kancelář Victoria (Immigration and Civil Status)
  Telefon: +248 4 283 626
  Fax: +248 4 231 046
  E-mail: ps@internalaffairs.gov.sc

Zaujaly vás Seychely?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Podobné destinace