Černá Hora

Na pobřeží Jaderského moře je Černá Hora stále jednou z mála protřelých destinací Balkánu. Tento poměrně mladý stát, známý také jako Montenegro, však nabízí skutečný ráj pro každého cestovatele. Nejen díky cenové dostupnosti, ale i nádherné přírodě, bohaté historii a vstřícné pohostinnosti si zde dovolenou užijí jak páry na romantické dovolené, rodiny s dětmi každého věku tak dobrodruzi, kteří touží po nevšedních zážitcích. Vydejte se s námi do Černé Hory, kde načerpáte novou energii a objevíte téměř nedotčená zákoutí Evropy.

Proč právě do Černé Hory?

 • Panenská příroda

  V této destinaci najdete rozmanitou krásnou přírodu od pláží a moře až po jezera, řeky, hory a ledovce. Navštívit zde můžete 5 národních parků, z nichž Dumitor je pro svou rozmanitost zařazen na seznam světového dědictví UNESCO.  Vynechat byste určitě neměli koupání v jezeře Skadar, odkud můžete zamířit i do místních vinic, nebo projížďku po řece Tara, která vede panenskými lesy a nedotčenými kouty přírody. K výstupu poslouží pohoří Lovcen přezdívané také Černohorským Olymp, kde se pokocháte nádherným výhledem na Černou horu.

 • Všestranné aktivity

  Ať už míříte za relaxací, zážitky nebo adrenalinem, Černá Hora nabízí pestré vyžití pro každého cestovatele. U moře můžete využít odpočinku na plážích a množství vodních sportů včetně rybaření, plavby lodí nebo potápění. Pokud preferujete spíše aktivity v přírodě, v národních parcích a horách jsou k dispozici různé trasy pro trekování a jízdu na kole, dále nechybí jeep safari či sjíždění řek na raftech. Samozřejmostí jsou výlety za památkami a významnými místy jako je třeba Kotorský záliv, za gastronomií nebo do lokálních vinic. Vydat se můžete i za sledováním divokých koní, nebo se do srdce borovicových lesů proletět helikoptérou. 

 • Pestrobarevná gastronomie

  Gastronomie v Černé Hoře míchá chutě několika zemí včetně Turecka, Řecka či Itálie. Díky umístění u Jaderského moře si můžete pochutnat i na čerstvých rybách nebo plodech moře. Pokud zatoužíte vyzkoušet tradiční speciality, vydat se s námi můžete na jednodenní kulinářské dobrodružstí, během kterého ochutnáte to nejlepší z místních porkmů. Dále pro vás připravíme večeři při západu slunce nebo pod hvězdami, návštěvu vinic s ochutnávkou vína či privátní výlet na ostrov s šampaňským za doprovodu operního pěvce. 

 • Unikátní zážitky

  Pokud zatoužíte si dovolenou zpestřit něčím výjimečným, máme pro vás připraveny i netradičními zážitky. Nabídnout vám můžeme třeba výlet helikoptérou k řece Tara či jiným unikátním místům v celé destinaci. Připravíme pro vás piknik v olivovém háji nebo privátní exkurzi s obědem v klášteře, kde se seznámíte s tradičním životem v Černé Hoře. Překvapit můžeme vaše milované privátní večeří na terase muzea i letem helikoptérou, který zakončíte skleničkou šampaňského při romantickém západu slunce.

 • Pobyt luxusně a v pohodlí

  Přestože je Černá Hora neprotřelou destinací, najdete zde několik luxusních resortů světově známých řetězců, kde se můžete těšit na komfort, nadstandardní služby a zároveň velmi příjemnou atmosféru s nádechem místní kultury. Na vybraných místech pak nechybí ani pláž. Jedním z nejluxusnějších je určitě Aman Sveti Stefan nebo The Chedi Luštica Bay. Nově budou otevřeny i další resorty včetně One and Only nebo Nikki Beach, kterou si oblíbí mladé páry a ti, kdo míří za živou atmosférou. Opomenout však nemůžeme ani místní 5* butikové resorty, kde si užijete především vřelou pohostinnost a pobyt v autentickém prostředí. 

 • Kdy se vydat do Černé Hory?

  V této destinaci, která se může pochlubit až 260 prosluněnými dny v roce, převládá středomořské klima. Léta jsou suchá a horká s průměrnými teplotami 29°- 36°C. Během podzimu a zimy je zde naopak poměrně chladno s množstvím sněhových srážek zejména ve vnitrozemí, teploty se pohybují okolo 0°C. Nejlepší období pro návštěvu Černé Hory je od května do října.

 • Poloha

  Černá Hora leží v jihovýchodní části Evropy při pobřeží Jaderského moře a své hranice sdílí s Chorvatskem, Bosnou a Hercegovinou, Srbskem, Albánií a Kosovem. 

   

   

Důležité informace

 • Víza

  Přestože Černá Hora není členskou zemí EU, pro vstup do destinace je dostačující cestovní pas či občanský průkaz s platností nejméně do návratu zpět do ČR. 

 • Očkování

  Pro vstup do země není podmínkou žádné povinné očkování. 

 • Fakta

  Hlavní město: Podgorica

  Měna: euro  (EUR, 1 EUR=26,50 Kč)

  Nejpoužívanější jazyk: černohorština, srbština, albánština
  Náboženství: pravoslavné, islámské, katolické

  Telefonní předvolba: +382
  Řízení: na pravé straně
  Elektřina: 220 V/ 50 Hz

  Délka letu: 1-2 hodiny 

  Časový posun: V Černé Hoře je stejný čas jako v ČR 

 • Důležité kontakty

  Velvyslanectví ČR je k dispozici v hlavním městě Podgorica

  Telefon: +382 20 281 103, 105

  E-mail: podgorica@embassy.mzv.cz

Zaujala vás Černá Hora?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Podobné destinace