Monako

Monako je malý, nezávislý městský stát na francouzské Riviéře v západní Evropě. Je známý svým nádherným středomořským pobřežím, luxusním životním stylem. Monako je populární turistickou destinací, velmi oblíbené jsou jeho slavná kasina, luxusní hotely a každoroční závod Formule 1 Grand Prix. Tohle město má bohatou kulturní scénu s galeriemi a kulturními událostmi. V zemi se nachází slavné Oceánografické muzeum a Monte Carlo Opera.

Proč právě Monako?

 • Luxusní životní styl a bohatá kultura

  Monako je známé pro svůj luxusní životní styl, luxusní hotely a kasina, která přitahují bohaté návštěvníky. Je to místo, kde se setkávají celebrity a lidé s vysokým sociálním postavením. I přes svou malou velikost má Monako bohatou kulturní scénu. Země hostí různé kulturní události a instituce, včetně slavného Oceánografického muzea, které je jedním z největších a nejstarších svého druhu na světě. Také domovem Monte Carlo Opera a mnoha uměleckých galerií. 

 • Grand Prix de Monaco

  Grand Prix de Monaco je jednou z nejslavnějších a nejprestižnějších událostí v rámci Formule 1. Tento závod se koná v Monaku každý rok a je známý svou jedinečnou trasou, která vede úzkými a klikatými ulicemi Monte Carla. Tato trať je jednou z nejtěžších pro jezdce a je považována za velmi náročnou z důvodu úzkých prostor, ostrých zatáček a minimálních příležitostí k předjíždění. Grand Prix de Monaco je také jedním z nejstarších závodů v historii Formule 1, a je známý svou dlouhou tradicí a prestiží. 

 • Krásná pobřežní krajina a elegantní nákupy

  Monte Carlo je známá svou krásnou pobřežní krajinnou linií a impozantními výhledy na Středozemní moře. Je také známé svými luxusními butiky a obchody. Hlavní nákupní oblastí je Carré d'Or, kde můžete najít řadu světově proslulých módních značek, šperkářů a butiků s luxusními doplňky. Tato oblast je oblíbená mezi návštěvníky, kteří si chtějí dopřát nákupy v prestižním prostředí. 

 • Poloha

  Monako leží na francouzské Riviéře, v západní části Evropy. Je zcela obklopeno Francií. Nachází se na východ od města Nice a na západ od italských hranic. Monako je velmi malým státem, jehož celková rozloha je pouze přibližně 2,02 km². Díky své poloze u Středozemního moře má přístup k pobřeží a nabízí krásné výhledy na moře. Poloha u moře a v blízkosti Francie a Itálie přispívá k atraktivitě Monaka jako turistické destinace a sídla pro bohaté a slavné.

Zaujalo vás Monako?

Kontaktujete nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka