Malajsie

Pestrobarevnou Malajsii si zamilují dobrodruzi i ti, kdo primárně cestují za relaxací. V odlišných zákoutích této destinace se můžete totiž těšit na pohodu u moře i spoustu nezapomenutelných zážitků. Moderní Kuala Lumpur láká především návštěvou Petronas Towers a metropolitní atmosférou. Langkawi osloví svými plážemi i bujnou vegetací a ostrov Borneo bohatou přírodou na souši i pod hladinou moře. Vydejte se do těchto jedinečných koutů Asie a poznejte místa i tradice, které vás do slova okouzlí svou odlišností!

Proč právě Malajsie?

 • Metropolitní Kuala Lumpur

  Kuala Lumpur je fantastickým místem pro obdivování moderní architektury a to převážně mrakodrapů, které vytvářejí jedno z nejznámějších panoramat v Asii včetně známých Petronas Twin Towers, kdysi nejvyšší budovy na světě. Za návštěvu stojí i čínské čtvrtě, kde si můžete vychutnat různé čínské pokrmy, jednu z největších čtvrtí najdete v George Town. Severně od Kuala Lumpur se také nachází populární hinduistický jeskynní chrám Batu Caves, který vás ohromí svou barevností a nevšední polohou.

 • Za plážemi na Langkawi

  Langkawi leží v severní části Malajsie a patří k jednomu z nejnavštěvovanějších míst Malajsie. Ostrov je ideální volbou pro plážovou dovolenou a těšit se můžete na romantiku ve dvou i společný čas s rodinou, který zpestří pobyt ve vybraných luxusních resortech. Na Langkawi si užijete mimo jiné i množství aktivit včetně ziplinu v džungli, výletu mezi mangrovníky v Národním parku Kilim Karts Georgorest Park nebo návštěvy hory Machinchang, kam vás vyveze kabinová lanovka.

 • Bohatství ostrova Borneo

  Borneo je třetí největší ostrov světa a skládá se ze dvou států, Sarawak a Sabah. Ve státu Sabah se můžete vydat za pozorováním dnes už velice ohrožených orangutánů a užít si tak jejich přítomnost z blízka a to přímo v jedné z nejznámějších přírodních rezervací na světě, Sepilok. V Sabahu se také nachází mnoho ostrovů, kam se můžete vydat za šnorchlováním nebo potápěním. Jedním z nejžádanějších lokalit pro pozorování mořských želv a žraloků je ostrov Sipadan. Oblíbeným místem je také hora Mount Kinabalu. Na jejím vrcholku si můžete užít fascinující východ slunce společně s výhledem na úžasnou krajinu.

  Ve státu Sarawak za návštěvu stojí řeka Kinabatangan, kde můžete vidět divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí. Převážně jsou to krokodýli, endemické opice zvané Kahau, orangutani a různé druhy ptáků včetně úžasných zoborožců. Ve státě Sarawaku je k dispozici spousta treků po krásném Národním parku Bako. Naplno si tak můžete užít krásu prorostlé džungle plné rostlin a živočichů včetně Kahau nosatého. Jedním z největších parků v Sarawaku je Národní park Mulu, kde najdete jedinečné skalní útvary a pestrou džungli.

 • Pestrobarevný Penang

  Ostrov Penang láká cestovatele z celého světa a to jak za plážemi tak přírodou. Penang se nachází na severozápadním pobřeží Malajského poloostrova s hlavním městem George Town. Na ostrově najdete mnoho úchvatných buddhistických chrámů, jedním z nejznámějších je Wat Chaiyamangkalaram, ve kterém se nachází i jedna z nejstarších soch ležícího Buddhy. Za návštěvu stojí i Národní park Penang, kde najdete mangrovové porosty, krásné písčité pláže a jezera, ale především přibližně 1000 druhů rostlin a přes 416 druhů zvířat včetně karet obrovských.

 • Kdy se vydat do Malajsie?

  Tropické, tedy horké a vlhké podnebí s průměrnými teplotami okolo 30°C jsou ideální pro návštěvu Malajsie téměř po celý rok. S větším množstvím srážek je potřeba počítat v období dešťů v měsících květen, červen, říjen a listopad na Malajském poloostrově a od listopadu do února pak na ostrově Borneo. 

 • Poloha

  V jihovýchodní Asii se Malajsie rozkládá na severu ostrova Borneo a jihu Malajského poloostrova. Sousedícími státy jsou Indonésie, Brunej, Singapur a Thajsko.

Důležité informace

 • Víza

  Při pobytu v Malajsii do 90 dnů není potřeba turistické vízum. Udělení vstupního razítka do cestovního pasu při příletu platí pro Malajsii a Sabah. Sarawak na Borneu přiděluje vstupní povolení při příletu na pobyt do 30 dnů samostatně. 

 • Očkování

  Vyžadováno není žádné očkování, povinné je očkování proti žluté zimnici u turistů cestujících ze zemí s výskytem této nemoci. Doporučeno je očkování proti tetanu, hepatitidě A a B a tyfu. 

 • Fakta

  Hlavní město: Kuala Lumpur

  Měna: Malajský Ringgit, MYR (1 MYR=6,45 CZK,1 EUR=4,29 MYR)
  V resortech, turistických střediscích a větších obchodních centrech jsou akceptovány platební karty.

  Nejpoužívanější jazyk: malajština, angličtina
  Náboženství: islám, budhismus, křesťanství

  Elektřina: 220 V/ 230 V (zásuvky britského typu)
  Řízení automobilu v destinaci: na levé straně

  Délka letu z Prahy: 15 hodin s jedním přestupem

  V zimním čase je v Malajsii o 7 hodin a v letním čase o 6 hodiny více než v ČR.
  Časové pásmo: GMT +8 

 • Důležité kontakty

  Velvyslanectví ČR v Malajsii, Kuala Lumpur
  Telefon: +603 216 629 00
  Fax: +603 216 657 00
  Nouzová linka: +6012 292 7790
  kualalumpur@embassy.mzv.cz

Zaujala vás Malajsie?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka