Chorvatsko

Chorvatsko bez pochyby patří mezi oblíbené a cenově dostupné destinace Evropy. Zejména během letních měsíců je vyhledávaným místem cestovatelů, jejichž cílem je relaxace na pláži nebo návštěva přímořských měst. Tato země však nabízí i spoustu zajímavých zákoutí, která potěší milovníky historie, přírody a sportu. Ať už dovolenou plánujete s odpočinkem nebo dobrodružstvím, v páru, s rodinou nebo přáteli, díky rozmanitým zážitkům a aktivitám se vám cestování do Chorvatska nikdy neomrzí.

Proč právě Chorvatsko?

 • Moře, pláž a slunce

  Přestože v Chorvatsku převažují oblázkové a kamenné pláže, nijak to destinaci neubírá na oblíbenosti. Mnozí cestovatelé tuto zemi navštěvují právě kvůli pobytu u moře a relaxaci na pláži. A není divu, nachází se zde až 95 pláží, které za svou kvalitu a udržitelnost byly označeny modrou vlajkou. Krásné pláže najdete v okolí měst jako je Split a Dubrovník, na riviérách nebo ostrovech včetně Brače a Hvaru. Mezi ty nejhezčí pak patří například Baška na ostrově Krk, Medulin a Medveja na Istrii, dále Podgora, Punta Rata na Makarské riviéře, Zlatnit rat na Brači, Zaton u Zadaru a několik dalších. Mimo pláže se v Chorvatsku můžete těšit i na dny zalité sluncem, během léta si na vybraných místech totiž užijete i 12 hodin slunečního svitu denně.  

 • Kouzlo přírody

  Chorvatsko ukrývá rozmanité přírodní scenérie od moře a pláží přes řeky, jezera, jeskyně až po hory či národní parky. Nejnavštěvovanějším národním parkem Chorvatska, který je mimo jiné zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO, jsou Plitvická jezera. Dalším významným parkem je třeba Paklenica nebo řeka Krka v severní Dalmácii. Ti, kdo preferují čas trávit spíše turistikou v horách, mohou zamířit třeba do Dinárského krasu nebo Národního parku Severní Velebit. Z jeskyní můžeme zmínit Manita nebo Biševskou modrou jeskyni na ostrově Biševo, která je jedinečná právě svým unikátním modrým zbarvením. Obdivovat v Chorvatsku můžete mimo jiné také bohatou floru a faunu a to nejen na souši, ale i pod hladinou moře.

 • Města plná historie

  Kouzlo chorvatských měst si zkrátka zamilujete, zejména pak těch na pobřeží. Mnohá totiž kromě romantických uliček, přístavů plných plachetnic a promenád s obchůdky či restauracemi nabízí k vidění i krásná historická zákoutí. Na seznamu světového dědictví UNESCO se umístilo třeba historické centrum v Dubrovníku a Trogiru, bazilika sv. Eufrazia v Poreči nebo katedrála sv. Jakuba v Šibeniku. Mezi další oblíbená města patří také Pula s historickou arénou, Umag, Omiš, Zadar nebo hlavní město Záhřeb.  

 • Zážitkové aktivity

  Pokud dovolenou trávíte nejraději u moře, vybírat můžete ze škály vodních sportů včetně potápění, vodních skútrů a lyží nebo plavby lodí. Preferujete-li aktivity na souši, těšit se můžete na treky v horách, jízdu na kolech či koních a třeba i foto-safari. Pro ty, kdo vyhledávají akčnější sporty nechybí v Chorvatsku lezení po skalách, jízda na raftech nebo paragliding. Ať už holdujete jakékoliv aktivitě, v Chorvastku si zaručeně přijdete na své. 

 • Kdy se vydat do Chorvatska?

  Podnebí v Chorvatsku je mírné a silně jej ovlivňuje moře. Nejdeštivější je konec podzimu a to zejména na ostrovech a v horských oblastech. Zimy jsou krátké a mírné s průměrnou teplotou okolo 7°C, léta jsou naopak dlouhá a slunečná s teplotami 27°-30°C. Nejlepším obdobím pro návštěvu Chorvatska jsou měsíce červen-říjen.

 • Poloha

  Úředním názvem Chorvatská republika sdílí hranice se Slovinskem, Maďarskem, Srbskem, Bosnou a Hercegovinou a Černou Horou. Chorvatsko se rozkládá v jihovýchodní Evropě na Balkánském poloostrově na břehu Jaderského moře. Patří mu dvě třetiny kamenitého pobřeží včetně poloostrova Istrie a Dalmácie.

Důležité informace

 • Víza

  Pro občany ČR není v rámci Evropské unie vízum potřeba, dostačující je platný cestovní pas či občanský průkaz. 

 • Očkování

  Pro vstup do země není podmínkou žádné povinné očkování. 

 • Fakta

  Hlavní město: Záhřeb

  Měna: kuna  (HRK, 1 HRK=3,50 Kč)

  Nejpoužívanější jazyk: Chorvatština
  Náboženství: římskokatolické, ortodoxní

  Telefonní předvolba: +385
  Řízení: na pravé straně
  Elektřina: 230 V/ 50 Hz

  Délka letu: 1-2 hodiny 

  Časový posun: V Chorvatsku je stejný čas jako v ČR 

 • Důležité kontakty

  Velvyslanectví ČR je k dispozici v Zábřehu

  Telefon: +385 1 617 7246, +385 1 617 6894

  Nouzová linka: +385 916121533 (služba KO - mobilní telefon)

  E-mail: zagreb@embassy.mzv.cz, consulate_zagreb@mzv.cz

Zaujalo vás Chorvatsko?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Podobné destinace