Francie

Nejen romantická a módní Paříž láká návštěvníky celého světa. Milovníci francouzské kuchyně se mohou těšit na nesčetné množství restaurací a gurmánských zážitků. Ti, kteří pro změnu holdují vínu, uvítají návštěvu vinic společně s ochutnávkou kvalitních francouzských vín. Francie má skutečně co nabídnout, ať už se chystáte za zimním lyžováním, letními plážemi nebo výlety za památkami, nákupy či procházkami přírodou v Provence.

Proč právě Francie?

 • Hory v zimě i v létě

  At´ už se rozhodnete Francii navštívit v létě nebo v zimě, nudit se rozhodně nebudete. Překrásná příroda ve spojení s aktivní dovolenou na Vás čeká ve Francouzských Alpách. Pro aktivní dovolenou můžete využít trasy pro pěší nebo cyklisty, ti odvážnější mohou vyrazit na ferraty a ti, co si chtějí odpočinout, mohou nasát atmosféru nejsledovanějšího cyklistickýho závodu, Tour de France. Pokud zrovna nepatříte mezi fanoušky cyklistiky, můžete prozkoumat malebné vesničky v údolí, středověké hrady nebo pevnosti, kterých je tam opravdu dost.

  V zimě si pak můžete zalyžovat v těch největších lyžařských střediscích, které v Evropě jsou. Areálů je tam opravdu dost a sjezdovky jsou přizpůsobeny rodinám s dětmi, začátečníkům, ale i profesionálům.

 • Božská města

  Tato země má hned několik měst, která stojí za to navštívit. Každé z nich je jiné a jedinečné. Při návštěvě Francie však nesmí chybět zastávka v hlavním a zároveň největším městě Francie, Paříž. Večerní romantiku si můžete dopřát v michelinské restauraci Ducasse sur Seine s výhledem na Eiffelovu věž nebo pokud máte v životě raději nadhled, restaurace Le Jules Verne, která je umístěna přímo v Eiffelově veži Vás o to rozhodně nepřipraví.

  Atmosféru Provence si můžete vychutnat v přímořském městě Nicé, plném historie a umění. Azurové pobřeží, ale nabízí mnohem více zajímavých měst, jako Cannes nebo St. Tropez, která ve vás zanechají pocit luxusu a pověstného francouzského šarmu. 

  Na soutoku řek Rhône a Saône, najdete třetí největší město Francie, Lyon. Město, které se může pyšnit velkým množstvím památek, vysoké úrovně gastronomie, ale také známe vinice, které produkují světově proslulá vína.

 • Gastronomie a víno

  Kam jinam za dobrým jídlem a vínem, než do Francie. Křupavý croissant ke snídani, skleničku vína a tradiční polévku Bouillabaisse k obědu a k  večeři třeba kohouta na víně. A k tomu samozřejmě další skleničku. 

  Většina francouzských pokrmů je pojmenována po městě nebo oblasti, kde vznikla, takže cestu po Francii můžete spojit s ochutnávkou místních pokrmů. A nezapomeňte si přívézt kousek Francie i domů, pochoutky jako Foie Gras, sýry nebo trvanlivé salámy.

 • Golf

  Z celého světa je Francie nejnavštěvovanější zemí. Většina turistů jezdí do Francie obdivovat architekturu, módu nebo gastronomii, avšak v posledních letech se tato země snaží prorazit i ve světě golfu. Právě Francie je díky své rozmanité krajině a topografii ideální zemí pro hraní golfu. Dnes Francie nabízí více jak 550 hřišť. Například v krásné krajině oblasti Bordeaux, najdete špičkový golfový resort Château des Vigiers Golf & Country Club, který se pravidelně umísťuje mezi top 10 hřišť v jihovýchodní Francii.

  Dále třeba exkluzivní golfový resort Terre Blanche Golf Club, který se nachází v malebné vesničce Tourrettes, necelou hodinu jízdy západně od letiště Nice. Zahrát si můžete na dvou osmnáctijamkových hřištích, Le Chateau a Le Riou, navržených architektem Davem Thomasem. 

   

 • A mnohem více

  Francie má ještě mnoho dalších trumfů a návštěva všech památek by vám zabrala celou řadu let. Proto je dobré vidět a zažít i jiné. Krásná příroda a pláže s tyrkysovou vodou na ostrově Korsika. Na Azurovém pobřeží můžete surfovat, ve vnitrozemí sjíždět divoké řeky, do Francie můžete ale i za kvalitním potápěním nebo dovolenou na jachtě. V průběhu roku navštívit karneval v Nicé, filmový festival v Cannés nebo slavnosti vína.

  Do Francie ve dvou nebo s rodinou, nudit se rozhodně nebudete.

   

   

 • Poloha

  Francouzská republika se nachází v západní Evropě. Součástí státu je také tak zvaná Zámořská Francie, do které patří území v Karibiku, v Indickém Oceánu a Oceánii, Severní a Jižní Americe.

 • Počasí ve Francii

  Klima ve Francii se liší dle jednotlivých regionů, čtyři roční období však uspokojí každého návštěvníka této destinace. V oblasti Středozemního moře jsou horká léta, v Alpách chladnější zimy s ideálními podmínkami pro lyžování. Jaro a podzim jsou vhodné pro turistiku či jiné venkovní aktivity.  

Důležité informace

 • Víza

  Pro občany ČR není v rámci Evropské unie vízum potřeba, dostačující je platný cestovní pas či občanský průkaz.  

 • Očkování

  Pro vstup do země není vyžadováno žádné očkování.  

 • Fakta

  Hlavní město: Paříž

  Měna: Euro (EUR, 1 EUR=28 Kč)

  Nejpoužívanější jazyk: francouzština
  Náboženství: křesťanství, islám, protestanství

  Telefonní předvolba: +33
  Řízení automobilu v destinaci: na pravé straně
  Elektřina: 220 V 

  Délka letu z Prahy: 2 hodiny přímého letu

  Časový posun: Čas ve Francii je stejný jako v ČR.
  Časové pásmo: GMT +1

 • Důležité kontakty

  Velvyslanectví ČR v Paříži
  Telefon: +33 140 651 300
  Nouzová linka: +33 607 764 394
  Fax: +331 40 651 313
  E-mail: paris@embassy.mzv.cz

Zaujala vás Francie?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Zážitky Francie