Abu Dhabi

Abu Dhabi společně s Dubají jsou dvěma nejoblíbenějšími místy Spojených arabských emirátu. Abu Dhabi je navíc největším, nejbohatším a nejzápadnějším ze sedmi členských států, zároveň také hlavním obchodním a kulturním střediskem. Pokud se vydáte do Abu Dhabi, pak kromě pobytu na pláži byste měli určitě navštívit unikátní mešitu šejka Zayeda zdobenou křišťálovými lustry, zlatem a drahokamy. Jedinečný zážitek a zábavu pro děti i dospělé pak nabízí jeden z přilehlých ostrovů Yas Island. Zde se nachází například okruh Formule 1 Yas Marina Circut a zábavní park Ferrari World.

Proč právě Abu Dhabi?

 • Jedna z největších mešit na světě

  Nepochybně nejkrásnější mešitu ve Spojených arabských emirátech najdete právě v Abu Dhabí. Velká mešita vybudována šejkem Zayeda je zdobena drahokamy a mramorovými zdy.

 • Ferrari World

  Zábavný park Ferrari World leží na ostrově Yas Island. V parku se nachází nejrychlejší horská dráha na světě Formula Rossa, která dosahuje rychlosti až neuvěřitelných 250km/h. Dohromady se v parku nachází 20 různých atrakcí včetně sbírky vozů Ferrari, závodní okruh je dokonce možné objet i na kole. V tomto jedinečném lunaparku se zabaví se zabaví jak děti tak dospělí.

 • Yas Waterworld

  Zábavný vodní park nabízí hned několik vzrušujících atrakcí a i zde si na své přijdou jak děti tak dospělí. Jedna z nejnovějších atrakcí je vodní kino, které je na téma parku a k vidění jsou různé efekty v 5D rozlišení. Dále se můžete těšit na surfování po vlnách a na více než 40 skluzavek a tobogánů. 

 • Louvre Abu Dhabi

  Nejúžasnější galerie a muzeum umění Středního východu nadchne všechny milovníky kultury, umění i architektury. Louvre Abu Dhabi byl postaven dle návrhu Jeana Nouvela jako pobočka francouzského muzea Louvre. K shlédnutí jsou zde jak krátkodobé výstavy tak stálá expozice. Zahlédnout můžete odlišné umělecké kousky ze starých dob Egypta, vybrané malby Pabla Picassa i moderní díla.

 • Do pouště za relaxací i zážitky

  Zpestřete si dovolenou v Abu Dhabi návštěvou pouště! Během denního výletu zažijete prožíďku jeepem po dunách a nasajete pohádkovou orientální atmosféru v pouštním kempu s hudbou a tradičními pokrmy. Pokud do pouště zamíříte na 1-2 noci, můžete se těšit na relaxaci, poznání skutečného pouštního života a romantický večer při západu slunce. Ve vybraných resortech v poušti můžete vyzkoušet i lukostřelbu, jízdu na velbloudech nebo vyrazit na pouštní procházku do oáz a za zvířaty s průvodcem.

 • Počasí v Abu Dhabi

  Podnebí je tropické a suché s častými písečnými bouřemi. Léta, která trvají od května do září, jsou horká a vlhká, teploty se přes den mohou vyšplhat až nad 50°C, na pobřeží je to vždy o pár stupňů méně. V zimě se denní teploty pohybují kolem 24°C přes den a v noci klesají až na 13°C, často zde také fouká severozápadní vítr zvaný shamal. Roční úhrn srážek je velice nízký, v Emirátech prší zejména v prosinci a v lednu. Teploty vody dosahují v zálivu i 33°C, v zimě klesají na 16°C. Ideálním období pro návštěvu Spojených arabských emirátů je jaro a podzim.

 • Poloha

  Abu Dhabi je jedním ze 7 členských států Spojených arabských emirátů. Nachází se na jihozápadním pobřeží Perského zálivu. Na pevnině sousedí s Ománem a Saudskou Arábií a námořní hranici sdílí s Katarem, Íránem a Pákystánem.

Důležité informace

 • Víza

  Občané ČR mohou do Abu Dhabi od roku 2014 cestovat za turistickým účelem bez nutnosti vyřízení víz, a to v případě pobytu v destinaci do 90 dní. Podmínkou je pas platný alespoň dalších 6 měsíců ode dne vstupu na území SAE.

 • Očkování

  Pro vstup do Abu Dhabi není povinné žádné očkování. Přesto je vhodné očkování proti břišnímu tyfu a hepatitidě A a B.

 • Fakta

  Měna: emirátský dirham (AED, 1 EUR=4,0988 CLP, 1 AED=6,5716 CZK)

  Nejpoužívanější jazyk: arabština, angličtina

  Náboženství: islám

  Elektřina: 220 V

  Řízení: na pravé straně

  V Abu Dhabi je o 2 hodin více v letním čase a o 3 hodiny více v zimním čase než v ČR. Časové pásmo: GMT +4

 • Důležité kontakty

  Velvyslanectví ČR v Abu Dhabi:

  Telefon: +9712 6782 800

  Nouzová linka: +971 50 6628 920

  Fax: +9712 6795 716

  E-mail: abudhabi@embassy.mzv.cz

Zaujalo vás Abu Dhabi?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka