Zanzibar

Zanzibar, známý také jako Ostrov koření, leží na východním pobřeží Afriky. Tento kouzelný ostrov v Indickém oceánu je skvělou volbou pro plážové dovolené, cesty za poznáním i jako cílová destinace při návratu z divokých safari Tanzánie. Páry i rodiny s dětmi každého věku se mohou těšit na dovolenou plnou společných zážitků. Komfort a idylické prostředí nabízí luxusní resorty na pláži, nechybí však ani výlety za kořením, přírodou nebo podmořským životem.

Proč právě Zanzibar?

 • Překrásné pláže

  Pobřeží Zanzibaru nabízí jedny z nejlepších pláží na světě, písek a surfování se ale liší podle toho, na které straně ostrova se nacházíte. Na východním pobřeží je větší příboj, příliv a odliv. Na severu ostrova je moře přívětivější a vhodnější na plavání, zde se také nachází pláže s jemným, bílým pískem.

 • Bohatá příroda

  Na jižním pobřeží Zanzibaru leží Menai Bay Conservation Area, chráněná oblast mořských želv pro ohrožené druhy, které se chovají na ostrově. Silnice na jihovýchodním pobřeží vedou návštěvníky lesem Jozani, domovem vzácných opic Red Colobus na Zanzibaru a řadou dalších druhů primátů a malých antilop.

 • Stone Town

  Hlavní a velmi ikonické město ostrova ukrývá zajímavou architekturu i památky. Navštívit můžete trhy, pevnost The Old Fort, nebo místo narození slavného zpěváka Freddie Mercury.

 • Ostrov vůní a koření

  Během pobytu na Zanzibaru byste určitě neměli vynechat výlet za kořením. Ostrov je významným místem pro obchod s kořením již od 18.století a dodnes se mnohá koření na Zanzibaru stále pěstují včetně hřebíčku, vanilky, zeleného pepře, muškátového oříšku nebo skořice. Během výletu zamíříte na farmy a plantáže, kde si ke koření přivoníte, ochutnáte a dozvíte se dozvíte více o jeho pěstování.

 • Potápění a šnorchlování

  Díky lokalitě v Indickém oceánu se milovníci podmořského světa mohou těšit na pestré šnorchlování a potápění i na Zanzibaru. Nejlepší místo pro pozorování nejrůznější druhů ryb a korálů je u atolu Mnemba. Ten se nachází severovýchodně od ostrova a nabízí skutečně krásnou podmořskou podívanou.

   

 • Safari v Tanzánii

  Během odpočinkové dovolené na Zanzibaru můžete navštívit nejznámější park Tanzánie a pozorovat divokou zvěř společně se zkušenými průvodci. Národní park Serengeti je v Tanzánii největším parkem, zhruba o velikosti Severního Irska a od roku 1981 nechybí na seznamu světového dědictví UNESCO. Zdejší krajině dominuje velký počet nádherných zvířat a to včetně pakoňů, zeber, žiraf, lvů, gepardů, leopardů, nosorožců, slonů a mnoha dalších. To vše si zpříjemníte v luxusním safari lodgi obklopeném přírodou a umístěném v srdci národního parku. 

 • Poloha

  Zanzibar je polo-autonomní část Tanzanie ve východní Africe. Ta se skládá ze souostroví Zanzibar v Indickém oceánu, a sestává z mnoha malých a dvou velkých ostrovů: Unguja (hlavní ostrov, neformálně nazýván Zanzibar) a Pemba. Hlavním městem je město Zanzibar, které se nachází na ostrově Unguja. Jeho historickým centrem je Stone Town, které je místem světového dědictví UNESCO.

Důležité informace

 • Víza

  Občanům ČR jsou přidělována při příletu za poplatek 50 USD. Podmínkou pro vstup je cestovní pas platný nejméně 6 měsíců od návratu z destinace.

 • Očkování

  Povinná nejsou žádná očkování.

  Doporučovaná očkování: žlutá zimnice - očkování se doporučuje všem cestovatelům starším devíti měsíců, žloutenka typu A a B, dále proti záškrtu, dětské obrně, tetanu a spalničkám. Voda z kohoutku není na většině míst pitná.

      

 • Fakta

  Délka letu z Prahy: přibližně 10 hodin s jedním přestupem

  V zimním čase je na Zanzibaru o 2 hodiny a v letním čase o 1 hodinu více než v ČR. Časové pásmo: GMT +3 

  Hlavní město: Zanzibar

  Měna: tanzánský šiling, MVR (1000 TZS= 10,50 CZK,1 EUR=2,56 TZS)
  V resortech jsou akceptovány také šeky a platební karty.Doporučujeme převést americké dolary. Směnárny přijmou hlavní směnitelné měny včetně EURO a japonského jenu. V resortech jsou akceptovány také šeky a platební karty.

  Nejpoužívanější jazyk: kiswahili, angličtina
  Náboženství: islám

  Elektřina - 240 Voltů AC, 50 - 60 Hz 

   

 • Důležité kontakty

  ČR nemá na Maledivách žádné diplomatické zastoupení. Obrátit se můžete na zastupitelství v Tanzanii:

  Embassy of the Czech Republic, Jumuia Place, Lenana Road

  Nairobi, Kenya
  Tel.:(+254 20) 273 1010, -11, -12
  Fax:(+254 20) 273 1013
  E-mail: nairobi@embassy.mzv.cz

Zaujal vás Zanzibar?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Podobné destinace