Japonsko

Navštivte s námi jedinečné Japonsko. Tato země vám nabídne nespočet nezapomenutelných zážitku ať už z historie, kultury nebo přírody, které nenajdete nikde jinde na světě. Objevte s námi ty nejkrásnější místa s profesionálním průvodcem a užijte si Japonsko jako nikdo jiný.

Proč právě Japonsko?

 • Krásná příroda

  Milovníci přírody si zde rozhodně přijdou na své. Jednou z nekrásnějších přírodních scenérií je rozhodně posvátná hora Fudži, která je známá po celém světě a můžete jí navštívit v kterémkoliv ročním období a je zárověň největší horou Japonska. Aktivní jedinci si mohou užít i úžasný výstup až na její vrcholek hned po několika stezkách, nejideálnější doba pro výstup je v červnci a srpnu, pokud se však chcete vyhnout davům vyražte na túru už v polovině července. V blízkosti hory je i známý národní park Hakone, který nabízí úžasný pohled na horu Fudži a nebo se vydejte na projížďku lodí po jezeře Ašinoko.

 • Neuvěřitelné město Kjóto

  Bývalé hlavní město Kjóto nabízí nespočet historie a tradic jako žádné jiné místo v Japonsku. Pokud toužíte vidět pravou a živou gejšu tak Kjóto je tou pravou volbou. Gejši potkáte na ulicích a to zejména v městské čtvrti Gion. Rádi vám i zařídíme privátní večeři s gejšami, kde se můžete dozvědět více zajímavostí o jejich životě. Dalšími místy, které byste rozhodně neměli minout je hrad Nidžó a chrám Ryoanji, který je známý pro svou zenovou zahradu. Nedaleko města Kjóto najdete velice známou svatyni z desti tisíc červených torii bran s názvem Fushimi Inari Taisha.

 • Fascinující Tokio

  Vzrušující hlavní město Tokio nabízí celou řadu aktivit a na svě si přijde opravdu každý. Skvělým zážitkem je budhhistická ceremonie nebo prohlídka nejnavštěvovanějšího chrámu Asakusa Kannon. Milovníci nakupovaní by neměli minout nákupní centrum Nakamise nebo nejrušnější městskou čtvrť Shibuya a ve večerních hodinách můžeme doporučit návštěvu Tokyo SkyTree, která je nejvyšší budovou Japonska. V Tokiu si můžete užít i tradiční představení noh nebo gejši. 

 • Bambusový háj a okolí

  V oblasti Arashiyamy, která se nachází necelou hodinu cesty od města Kjóto najdete známou stezku Bamboo Grove, kde si můžete užít krásnou procházku po jediné stezce podél bambusů, po cestě potkáte i několik chrámů. V této oblasti můžete navštívit nádherný a jedinečně skrytý chrám Otagi Nenbutsuji s kamennými sochami. Dále je také k vidění známý most Togetssukyo, který obklopuje místní řeku a chrám Tenryuji se svou vyhlášenou zahradou. 

 • Počasí v Japonsku

  Do Japonska lze cestovat po celý rok. Pokud toužíte vidět rozkvetlé květy třešní zvané sakur nahami ideálními měsíci jsou březen, duben a květen. Období dešťu je vštšinou mezí červnem a červencem. Nejteplejšími měsíci v roce jsou zase srpen a září. V říjnu a listopadu jsou teploty kolem 20°C a jsou i chladnější noci a nejchladněji je od prosince do února. 

 • Poloha

  Japonsko leží ve východní Asii a je tvořen ostrovy Hokkaido, Honšú, Šikoku a Kjúšu a dašlími menšími ostrůvky. 

Důležité informace

 • Víza

  Pro vtup do Japonska není potřeba vyřízení víz. Podmínkou pro získání povolení pobytu na 90 dní je platný cestovní pas alespoň 6 měsíců od návratu z destinace. 

 • Očkování

  Pro vstup do Japonska není povinné žádné očkování. Přesto je vhodné očkování proti tetanu, hepatitidě A, B a břišnímu tyfu.

 • Fakta

  Hlavní město: Tokio

  Měna: Japonský Jen (100 JPY=20,65 Kč, 100 JPY=0,80 EUR)

  Nejpoužívanější jazyk: japonština

  Náboženství: šintó, buddhismus

  Telefonní předvolba: +81

  Časové pásmo: GMT +9

   

 • Důležité kontakty

  V případě potřeby se můžete obrátit na velvyslanectví v Tokiu. 

  Adresa: 2-16-14 Hiroo, Shibuya-ku, Tokio 150-0012

  Telefon: 03-3400-8122

  Nouzová linka: 090-7711-8159

  E-mail: tokyo@embassy.mzv.cz

Zaujalo vás Japonsko?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Zážitky hotely