Nezapomenutelná cesta do Japonska

Objevte s námi jedinečné Japonsko a to převážně jeho kulturu, historii a přírodu. Vezmeme Vás do těch nejkrásnějších míst pod dohledem profesionálního průvodce, se kterým zažijete neuvěřitelná dobrodružství a dozvíte se mnoho informací o této úchvatné zemi.

Co v Japonsku zažijete?

 • DEN 1. Přílet do Tokia

  Po příletu do města Tokio je zajištěn privátní transfer do hotelu Mandarin Oriental 5*, ve kterém budete ubytováni 4 noci, včetně snídaní. Ubytováni budete v pokojích typu 1x Mandarin Grand King a 1x Mandarin Grand Twin

   

   

 • DEN 2. Prohlídka města Tokia privátním vozem s průvodcem

  První den na Vás čeká prohlídka hlavního města Tokia, kde navštívíte tradiční japonskou zahradu Kiyosumi Garden. Poté bude následovat prohlídka Muzea Fukagawa Edo, kde najdete skutečné reprodukce ulic a tokijské čtvrti Shitamachi z doby kolem roku 1840 v životní velikosti. Po návštěvě muzea se můžete těšit na buddhistickou ceremonii a prohlídku nejnavštěvovanějšího chrámu Asakusa Kannon v Tokiu. Milovníky nakupování čeká zastávka v nákupním centru Nakamise a v neposlední řadě se vydáte do části Akihabara, která je domovem mnoha tokijských subkultur. 

 • DEN 3. Trendy Tokio

  V ranních hodinách se  privátním vozem s průvodcem vydáte do svatyně Meiji, která je nejoblíbenějším místem pro uskutečnění svateb. Dále navštívíte rušnou čtvrť Harajuku, kde najdete to nejlepší z japonské alternativní módy. Následující zástávka bude v tokijské Champs Elysées, Omotesando, známé pro své extravagantní kavárny, v nejrušnější tokijské čtvrti Shibuya, kde se nachází velké množství obchodů a restaurací a také slavný nejrušnější přechod na světě. Jako poslední je v dnešním programu nejbohatší čtvrť Tokia - Aoyama - centrum umění, architektury a nakupování. 

 • DEN 4. Poslední den v Tokiu

  Brzy ráno se vydáte na známý rybí trh Tsukiji, kde vás čeká prohlídka s renomovaným anglicky mluvícím šéfkuchařem, se kterým následně zavítáte do jeho restaurace, kde si připravíte vlastní sushi. V odpoledních hodinách, již bez českého průvodce a privátního řidiče, můžete navštívit proslulé centrum nákupů Ginza Mitsukoshi. V Ginze můžete objevovat unikátní budovy a galerie a poté navštívit Tokijské mezinárodní fórum. Dále můžete navštívit městské čtvrti Marunouchi Nakadori s úžasnou atmosférou a náměstí Marunouchi Brick Square

  Ve večerních hodinách můžete vyrazit do městské čtvrti Sumida a návštivit Tokyo Skytree, odkud je krásný výhled na celé město (Vstupenky na Tokyo Skytree bude možné pořídít na základě předložení cestovního pasu).

 • DEN 5. Přesun do Kawaguchiko

  Po snídani se vypravíte privátním vozem do Kawaguchiko (přibližně 1,5 až 2 hdiny jízdy). Po příjezdu se můžete těšit na prohlídku města, kde navštívíte muzeum umění Kubota Itchiku a mimo jiné centrum světového dědictví hory Fudži. Těšit se můžete na projížďku lanovou dráhou Mt. Kachi Kachi, odkud jsou nádherné panoramatické výhledy na známou horu Fudži. Dále navštívíte Shibazakura Festival. Nakonec nesmí chybět zastávka u svatyně Arakura Fuji Sengen Shrine s ikonickou Chureito Pagodou, která je známá z mnoha fotografií z Japonska. 

  V odpoledních hodinách bude následovat transfer do městečka Kawaguchi, kde si budete moci odpočinout při koupeli v horkých pramenech. Ubytovaní je zajištěno v hotelu Fufu Kawaguchiko s večeří a snídaní na 1 noc v pokojích  1x Fufu Luxury suite a 1x Kozue Precious suite.  

 • DEN 6. Vulkanické údolí Owakudani a jezero Ashi

  V ranních hodinách se vydáte privátním vozem do skanzenu Hakone, kde se setkává příroda s uměním. Další zastávkou bude návštěva fascinujícího vulkanického údolí Owakudani a výlet zakončíte romantickou projížďkou lodí po jezeře Ashi

  V odpoledních hodinách se přesunete privátním vozem na vlakovou stanici Odawara, odkud se shinkansenem přepravíte do města Kjóta (jízda bude trvat přibližně 1 hodinu a 50 minut). Soukromý řidič Vás bude očekávat na cílové vlakové stanici a poté bude následovat privátní transfer na hotel Ritz-Carlton 5*. Ubytovaní budete na 3 noci v pokojích 1x Grand Deluxe King a 1x Grand Deluxe Twin se snídaní. 

 • DEN 7. Prohlídka města Kjóto

  Ráno se můžete těšit na prohlídku bývalého hlavního města Kjóto, kde navštívíte hrad Nijo a Shogun. Dále se vydáte na prohlídku známého chrámu Kinkakuji nebo-li Golden Pavilion. Dalším chrám, který navštívíte, je znám především pro svou zenovou zahradu a najdete ho pod názvem Ryoanji. Dále navštívíte tradičního japonského výrobce nožů. Předposlední zastávkou bude prohlídka historického trhu Nishiki Market a jako poslední navštívíte městskou čtvrť Gion, kde lehce spatříte gejši a Maruyama Park se stoletou rozkvetlou třešní.

  Zúčastnite se soukromé čajové ceremonie a vychutnáte si zelený čaj s velitelem čajového obřadu. Následovat bude transfer privátním vozem zpět na hotel Ritz-Carlton.

 • DEN 8. Návštěva bambusového háje a okolí

  V ranních hodinách se vydáte privátním vozem do Arashiyamy (cca 40 minut), kde navštívíte nádherný a jedinečný chrám Otagi Nenbutsuji s kamennými sochami. Následně se můžete těšit na úžasnou procházkou po jediné stezce v bamubsovém háji, také nazývané Bamboo Groove, kde po cestě najdete i několik chrámů a svatyní. V odpoledních hodinách ještě navštívíte chrám Tenryuji s jeho vyhlášenou zahradou a známý most Togetsukyo, který je obklopen místní řekou. 

  Následovat bude transfer privátním vozem do centra Kjóta. 

 • DEN 9. Návštěva města Fushimi a Nary

  Po snídani se vydáte privátním vozem do města Fushimi, kde navštívíte známou svatyni Fushimi Inari Taisha, která se je postavena z deseti tisíc červených torii bran. 

  Poté se vydáte privátním vozem do dalšího města Nary (přibližně 1 až 1,5 hodiny), kde na vás čeká prohlídka chrámu Todaiji, který je celý ze dřeva a býval jednou z největších dřevených budov na světě. Další návštěvou bude Deer Park, kde se můžete vydat na příjemnou procházku s pobíhajícími jeleny. K vidění je zde i mnoho chrámů. Poslední návštěvou je prohlídka svatyně Kasuga pro kterou je charakteristická architektura s množstvím luceren rozvěšeným podél cest. 

  Následovat bude privátní transfer do města Osaka (1 hodina). Ve večerních hodinách je na programu objevování nočního života v Osace, s průvodcem budete ochutnávat místní jídlo a pití.

  Ubytování na poslední 2 noci je zajištěno v hotelu St. Regis Osaka 5* v pokojích 1x Executive Suite King a 1x Grand Deluxe 2Double se snídaní. 

 • DEN 10. Japonský unikát - Hrad Himeji

  V ranních hodinách Vás řidič odveze na vlakovou stanici Shin-Osaka Station odkud pojedete shinkansenem do Himeji (cca 30 minut). Po příjezdu do Himeji Vás řidič odveze ke hradu Himeji. Kousek od hradu můžete obdivovat relativně nové zahrady Kokoen Garden. Jako poslední, navštívíte malebný horský chrám, Engyoji Temple, používaný jako kulisa pro romány a filmy s minulostí až 1 000 let.

  Následuje cesta vlakem zpět na vlakové nádraží do Osaky, odkud následuje transfer privátním vozem zpět na hotel St. Regis. 

 • DEN 11. Poslední den

  V rámci posledního dne máte na programu návštěvu jednoho z nejznámějších japonských akvárií, Osaka Aquarium Kaiyukan. Dále můžete navštívit nejoblíbenější trh v Osace Kuromon Market, který je proslulý místním pouličním jídlem. Následovat bude čtvrť obchodů s anime, manga, hardware a počítači - tzv. Den Den Town; Doguyasuji Street pro změnu nabídne k vidění hyperrealistické modely potravin a různé kuchyňské potřeby. Poté prohlídka stylových nákupních ulic Midosuji

  Na letiště Vás odveze privátní transfer. Přílet zpět do České republiky bude na druhý den. 

Zaujalo vás Japonsko?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Další nezapomenutelné zážitky