Země ohně a ledu

Island - naprosto unikátní země, která spojuje drsný a surový sever plný duhových ledovců, vybuchujících sopek, geysírů a mohutných vodopádů. Když se poprvé potkáte s islandským koníkem, papuchálkem nebo Vám cestu zatarasí stádo ovcí, pocítíte naprostý pocit klidu a lásky. V létě země světla, v zimě země silného větru a polární záře. Každý den se mi tu zastavilo srdce a žasla jsem nad sílou a krásou přírody.

Země ohně a ledu

 • Den 1. - příjezd na ostrov

  Čeká Vás 4,5 hodinový let z Vídně přímo na malé letiště Keflavík, kde Vás vyzvedne Váš řidič a osobním autem Vás odveze do Reykjavíku (cca 45 min cesty), kde budete ubytování na první dvě noci v hotelu Sand / pokoj Junior Suite. Hotel leží přímo v centru města, večer doporučuji si zajít na drink do baru Lebowski a při procházce ke známému kostelu Hallgrimskirkja navštivte nejlepší pekárnu ležící kousek pod kostelem Braud & Co., kde doporučuji skořicové šneky - většinou je mají přímo vytažené z trouby, jak je po nich neustálá poptávka. Pekárnu nepřehlédnete, budova je celá pestrobarevně pomalovaná a přitáhne oči každého kolemjdoucího. Reykjavík je kouzelné město, projděte všemi uličkami, navštivte kavárnu, prodejnu desek a poté můžete sejít k oceánu, pokračovat dál podél pobřeží přes světoznámý operní dům Harpa, kousek od něj můžete zkusit islandský vyhlášený párek v rohlíku Pylsur, který si vychutnáte u jezera Tjornin a pokračovat do přístavu, kde Vás uchvátí obrovské lodě a vyjímečná architektura budov. 

 • Den 2. - Uvnitř sopky

  Po snídani Vás vyzvedne Váš osobní řidič a čeká Vás cesta do jihozápadní části Islandu - Reykjanes peninsula. Peninsula je známá aktivní činností sopek a rozsáhlýmí lávovými poli. Návštívíte místa jako jezero Kleifarvatn, které po obrovském zemětřesení v roce 2000 zhruba z 20% zmizelo, geotermální oblast Seltun, kde je půda díky síře v červených, žlutých a zelených barvách a dojedete až k nádherných útesům Severního Atlantiku, kde Vám výhled sebere dech. Poslední zastávkou bude dobrodružné sestoupení uvnitř sopky Thrihnukagigur, která je naprostým přírodním úkazem. Dostanete potřebné vybavení a čeká Vás 40 min (jedna cesta) objevování nového světa uvnitř 120m hlubokého kráteru.

 • Den 3. - Golden Circle

  Další den strávíte objevováním nejznámějšího "zlatého okruhu" kousek od Reykjavíku, který zakončíte jízdou na islandském koníkovi. Jako první zastávka bude rozsáhlý národní park Thingvellir, geologický fenomén stojící na dvou tektonických deskách postupně se vzdalujících, který patří do sítě Unesca. Dále bude Vaše pokračovat do oblastí geysírů, kde největší geysír Stokkur dosahuje výšky až 40 metrů a vytrýskne zhruba každých 10 minut. Pár minut autem dále dorazíte k nejznámějšímu islandskému vodopádu Gullfoss, který svou sílu čerpá z druhého největšího ledovce Islandu. Svůj den zakončíte seznámením se s islandským koníkem - odvážným, zdvořilým a nezávislým plemenem, který je chován v divokých stádech na širokém prostranství této země. Další tři noci budete trávit v hotelu Skálakot na jihu ostrova.

 • Den 4. - Jižní pobřeží a trochu adrenalinu

  Jih Islandu patří k nejkouzelnějším částem a dechberoucí příroda si získá Vaše srdce. Jako první zastávka Vás bude čekat jeden z nejznámějších a velmi fotogenickýh vodopádu Seljalandsfoss, který můžete obejít doslova ze všech stran. Pokračovat budete na samý jih ostrova, kde poblíž města Vík navštívíte dokonalou písečnou černou pláž obklopenou skalními útvary Reynisdrangar. Dejte si pozor, vlny jsou opravdu nečekaně velké a naše návštěva skončila mokrými nejen botami. Tento den zažijete i adrenalin. Budete řídit sněžné skútry a při přojížďce poznávat krásy duhově barevných, obřích ledovců. Na konec Vás čeká nejfotogeničtější vodopád Skogarfoss, který si můžete prohlédnout i z vrchu, je opět naprosto jiný než předchozí dva, které jste navštívili. 

 • Den 5. - Barvami hrající hory

  Landmannalaugar, oblast plná barev a kontrastu, kde cestou uvidíte lávová pole, černý popel nebo poušť, až dorazíte k tříbarevným horám s černými špičkami, které vám vyrazí dech. Navštívíte známou sopku Hekla, kde vrchol kráteru je bránou do pekel, jak praví jedna z pohádek. Dalším přírodním úkazem bude kráterové jezero Ljoti pollur, což doslova znamená "ošklivý rybník", opak je však pravdou. Dnes budete mít možnost se ponořit do termálních pramenů  a při koupání se kochat okolní islandskou přírodou. 

 • Den 6. - Thórův les

  Malebné údolí pojmenované po norském bohovi Thorovi, které je obklopeno třemi ledovci, vysokými horami a březovými lesy, patří k nejfotogeničtějším místům Islandu. Cesta sama o sobě bude dobrodružství, pojedete přes drsnou krajinu a malé ledovcové řeky. Mezi dnešní zastávky bude patřit pomalu ustupující ledovec kráteru Gigjökull, 2km dlouhá procházka kaňonem, kde bude na konci čekat odměna v podobě vodopádu. Poslední dvě noci strávíte v nádherném hotelu The Retreat s naprosto úžasným výhledem na lávu.

 • Den 7. - Odpočinek v hotelu

  Po plně nabitém týdnu si zasloužíte využít služeb hotelu The Retreat, který je poblíž Modré laguny. Jako hosté hotelu máte přístup do privátní části laguny a jedinečného hotelového Spa. Doporučujeme zažít Blue Lagoon rituál kde své tělo pokryjete třemi poklady geotermální mořské vody  - oxidem křemičitým, minerály a řasami, díký kterým docháchí k přočištění pokožky a blahodárně působí proti stárnutí pleti. Pro aktivní nadšence můžeme zařídit túru s průvodcem po okolí nebo si můžete zacvičit jógu a po procestovaném týdnu nalézt opět svůj vnitřní klid. 

 • Den 8. - Odjezd

  Dnes Vás řidič odveze na letiště a pojedete zpátky domů. Plni vzpomínek na Island - a ty jsou celoživotní, to Vám garantuju.

Zaujal Vás Island?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaši dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Další nezapomenutelné zážitky