Poznejte skutečný Vietnam

Zažijte s námi nezapomenutelnou cestu do Vietnamu. Uvidíte ty nejzajímavější přírodní scenérie, zjistíte jak žijí místní obyvatelé, ochutnáte unikátní vietnamské pokrmy a to vše vám zpříjemní pobyt ve vybraných luxusních hotelech.

Na co se můžete těšit během poznávácí cesty Vietnamem?

 • Den 1. - přílet do Hanoje

  Po příletu do města Hanoj je zajištěn VIP servis - asistence na letišti při imigrační kontrole s vysokou prioritou. Po vyřešení veškerých vstupních formalit bude následovat cesta osobním vozem z letiště do 5* hotelu Sofitel Legend Metropole (přibližně 1 hodina) a pobyt na 2 noci. V hotelu si budete moci po dlouhém letu odpočinout.

 • Den 2. - hlavní město Hanoj

  V ranních hodinách vás čeká návštěva hlavního města Hanoj včetně Ho Chi Minhova mauzolea, kde jsou pozůstalosti národního hrdiny a jeho dřívějšího sídla. Dále návštívíte dům Ho Chi Minh´s Stilt House a historický buddhistický chrám One-Pillar Pagoda, který je postavený ze dřeva a nachází se na kamenném sloupku. Následovat bude Tran Quoc, což je nejstarší pagoda města postavená v 6. století a je považována za kulturní symbol Vietnamců. Dopolední prohlídka města bude zakončena v etnologickém muzeu, které se zaměřuje na 54 oficiálně uznávaných etnických skupin ve Vietnamu.

  Po návštěvě muzea si vychutnáte oběd v lokální restauraci a v odpoledních hodinách zamíříte do Chrámu literatury první vietnamské univerzity. Poté vás čeká hodinová prohlídka hlavního města rikšou a návštěva chrámu Ngoc Son, který se nachází na krásném místě u jezera Hoan Kiem. V odpoledních hodinách vás transfer dopraví zpět do hotelu Sofitel Legend Metropole. Ve večerních hodinách se můžete těšit na místní loutkovou show, kde uvidíte jedinečné vietnamské tradiční umění.

 • Den 3. - Hoa Lu a Ninh Binh

  Po snídani vás čeká cesta do města Hoa Lu, které bylo v 10. Století hlavní město Vietnamu (přesun bude trvat přibližně 2 hodiny). Po příjezdu do města navštívíte Dinh Tien Hoang a chrámy dynastie Le Dai Hanh.

  Odpoledne si můžete užít jízdu na kole krajinou a okolními vesničkami, přes které se dostanete do budhistického chrámu Bich Dong Pagoda. Po návštěvě chrámu budete pokračovat k molu Thung Nang, odkud se vydáte na dvou-hodinovou plavbu tradiční loďkou Sampan. Během plavby uvidíte jeskyně, krásné scenérie vápencových útesů a rýžových polí. Po ukončení plavby bude připraven transfer do 5* resortu Emeralda Ninh Binh.

 • Den 4. - Halong Bay

  V ranních hodinách vás transfer dopraví do přístavu Got Port v Hai Phong (přibližně 2,5 hodiny). Během plavby a objevování zálivu Halong Bay a zátoky Lan Ha (jeden ze sedmi divů světa) se můžete těšit na výbornou gastronomii a přenocování na exkluzivní 5* lodi. Během plavby můžete vyzkoušet jízdu na kajaku a navštívit rybářskou vesničku Viet Hai na ostrově Cat Ba. Odtud se vydáte na cyklistický výlet po stezce skrze deštné pralesy, kde si užijete ohromující scenérii rýžových polí. Dále ve vesničce navštívíte tradiční místní dům  vyrobený ze slámy, bláta a bambusu a dozvíte se více o tradičním životě místních obyvatel.

  Po návratu na palubu můžete sledovat romantický západ slunce nad Tokinským zálivem. Mimo jiné se můžete těšit na gastronomický zážitek při večeři s vietnamskými pokrmy, relaxaci ve venkovním jacuzzi s výhledem krásný záliv Lan Ha nebo noční výlov olihní. Následně přenocování na palubě 5* lodi v oblasti Tra Bau.

 • Den 5. - Halong Bay

  V ranních hodinách si můžete na střeše lodi zacvičit Thai Chi. Po snídani budete pokračovat v plavbě a prozkoumání dalšího zálivu v oblasti, kde se nachází Frog Lake. V těchto místech můžete využít jízdu na kajaku a objevit tak skryté kouzlo zátoky Lan Ha. Na palubě bude následně připraven výborný "brunch" a čajový ceremoniál, během kterého se naučíte, jak si správně vietnamský čaj vychutnat. Po občerstvení se vydáte zpět na pevninu a letiště v Hanoji (přibližně 2,5 hodiny), odkud bude zajištěn let do města Hue. (přibližně 1 hodina)

  Po příletu do Hue vás přivítá místní průvodce, který zajistí přesun do 5* hotelu Azerai La Residence s pobytem na 2 noci. 

 • Den 6. - město Hue

  Po snídani se můžete těšit na návštěvu bývalého imperiálního hlavního města Hue. Město se pyšní velkým rozlehlým komplexem chrámů, pavilónů, obchodů, muzeí a galerií, které představují umění a kostýmy z různých období vietnamské historie.

  Po té si budete moci prohlédnout historický buddhistický chrám Thien Mu, který je považován za jeden z nejvíce uctívaných míst ve městě Hue. V odpoledních hodinách navštívíte mauzoleum císaře Minha Manga a hrobku 4.císaře Tu Duca vietnamské dynastie Nguyen. Poslední zastávkou bude prohlídka rodinné dílny s výrobou kuželových klobouků a vonných tyčinkek. Následně trasnfer do hotelu a relaxace či aktivity dle vlastní preference.

 • Den 7. - Laguna Co Lang a Danang

  Po snídani pojedete do Lang Co Laguna (přibližně 1,5 hodiny cesty) a setkáte se s rybářskou rodinou, která žije na okraji laguny téměř 50 let. Vydáte se na místní loď a pokocháte se křišťálovou vodou i výhledem na pohoří Annamite Cordillera. Naučíte se místní rybářské techniky, navštívíte ústřicovou farmu a dozvíte se vše o místním životě. Během oběda si pochutnáte na mořských plodech připravené rodinou. Pokud zatoužíte po krátké relaxaci, můžete si po jídle odpočinout v houpací síti.

  Následně se vydáte do Danangu přes průsmyk Hai Van (přibližně 1 hodinu). Zde navštívíte archeologické muzeum Cham, jehož prostory nabízí mimořádně bohatou sbírku s historií ztracené civilizace. Po návštěvě muzea budete pokračovat do přístavního města Hoi An (přibližně 45 minut), které je zapsané na seznam světového dědictví UNESCO. Ve městě Hoi An přespíte 2 noci v 5* hotelu Royal Hoi An.

  Před večeří se ještě můžete vydat na krátký výlet lodí po řece Co Co, kde si užijete nejkrásnější scenérii při západu slunce v Hoi An a vychutnáte si unikátní romantickou večeři na bambusovém voru.

 • Den 8. - Hoi An

  Po snídani navštívíte slavnou starou čtvrť města Hoi An, kde najdete výjimečný asijský obchodní přístav z 15.-19. století. Poté si projdete starobylé město a ulice, kde jsou k vidění domorodé vily. V odpoledních hodinách se vydáte na plavbu po řece Thu Bon se zastávkou v tradiční keramické a tesařské vesnici. Po zbytek dne můžete relaxovat na pláži, nebo budete za doprovodu průvodce pokračovat v objevování starého města.

 • Den 9. - město Ho Chi Minh

  Po snídani se transferem přemístíte na letiště Danang a odtud zamíříte do Ho Chi Minhova města (přibližně 1 hodina letu). Z letiště se za doprovodu průvodce dopravíte osobním vozem do 5* hotelu Hôtelu des Arts Saigon, ve kterém strávíte následující 2 noci.

  V odpoledních hodinách navštívíte starou koloniální rezidenční čtvrť včetně radnice postavené v roce 1902 ve francouzském koloniálním stylu. Dále zamíříte k Opera House. Tento operní dům byl postaven v roce 1897 francouzským architektem Eugenem Ferretem, který stojí i za známou katedrálou Notre-Dame. Poté se projdete po ústřední poště v neoklasicistním architektonickém stylu. Na počátku 20. století se o její postavení zasloužil Gustave Eiffel.

 • Den 10. - provincie Ben Tre

  V ranních hodinách se vydáte do provincie Ben Tre v deltě Mekong (přibližně 2 hodiny cesty). Po příjezdu si užijete fotogenickou vesničku, kde se vyrábí rýžový papír a navštívíte cihelnu na břehu řeky. Následovat bude plavba lodí po řece Mekong. Cestou se zastavíte v dílně kokosových cukrovinek s ukázkou zpracování sušeného kokosu. Ve vesničce si užijete jízdu na kole kolem rýžových polích a oběd v místní restauraci.

  V odpoledních hodinách vás čeká projížďka na veslovacích loďkách podél potoka Cai Coi a návštěva trhu s mnoha regionálními produkty. Po prohlídce trhu se přemístíte osobním vozem zpět do Ho Chi Minhova města.

 • Den 11. - Ho Chi Minh (odlet)

  Po snídani vás čeká volný program a následně transfer na letiště Saigon (přibližně 30 minut).

 • Mapa cesty Vietnamem

  Pro lepší orientaci jsme pro vás připravili mapu s místy, které během cesty navštívíte. Celou mapu si můžete otevřít ZDE.

Chcete poznat skutečný Vietnam?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaši dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Další nezapomenutelné zážitky