Dovolená v Japonsku

 • Japonsko
 • 12 dní
 • od 730 000 Kč / osoba

Prozkoumejte Japonsko od neporušené přírody, přes starobylé chrámy, po nejnovější technologie. Čeká na Vás historické město Kjóto, venkovská prefektura Nara, čistá příroda poloostrova Izu a velmi moderní Tokio. Svou dovolenou si také můžete rozšířit o několik zážitků, které zajisté stojí za to.

Dovolená v Japonsku

 • Den 1. Přílet do Kjóta

  Po příletu na letiště Kansai vás vyzvedne řidič a odveze vás soukromým transferem do hotelu Four Seasons Hotel Kyoto, kde strávíte 3 noci.

 • Den 2. Klasické památky Kjóta

  Ráno vás v hotelu vyzvedne váš průvodce a den strávíte bližším poznáním japonské estetiky, zenu, architektury a zahradnictví díky návštěvě nejznámějších památek a neprobádaných zahrad. Vhled do historie a kultury vám vnese hrad Nijo a zajímavou historií oplývá také ikonický chrám Kinkakuji. V Kjótu se stále udržuje tradice gejš. Na ty můžete narazit např. v méně známé čtvrti Kamishichiken. Poté navštívíte Daisen-in, což je zenový chrám s pozoruhodnou zahradou, který se dochoval od 16. století, a dům Kawaii Kanjiro, zesnulého japonského umělce keramiky mingei, kde se můžete pokochat architekturou domu a díly tohoto umělce.

  Za příplatek je možné se zúčastnit soukromého čajového obřadu (1 hod), při kterém nahlédnete do detailů, které z obřadu činí klidný okamžik čisté kontempletace a pospolitosti, a dozvíte se o spojení obřadu se zenem a buddhismem. Také si tento den můžete vyzkoušet vyrobit vlastní nůž (2 hod). Výroba nože trvá delší dobu, proto se zúčastníte jen prvních několika kroků výroby čepele a po dokončení vašeho nože vám ho do měsíce pošlou.

 • Den 3. Arashiyama

  Ráno vás opět vyzvedne váš průvodce a pojedete do Arashiyamy, jednoho z nejoblíbenějších míst Kjóta, kde se nachází slavný a příběhy opředený dřevěný most, četné chrámy známé svými sochami a zahradami, malebný bambusový háj a malebné uličky. Cesta do Arashiyami trvá přibližně 40 minut. Zde uvidíte chrám Otagi Nenbutsuji s mnoha sochami Rakkan, projdete si zachovalé ulice Saga Toriimoto, navštívíte chrám Giouji se zahradou s hedvábným mechem a poté zahradu Okochi sanso. Nakonec se projdete bambusovým hájem Sagano. Pokud budete mít po návratu do centra Kjóta čas a náladu, můžete navštívit soukromou zahradu Murin-an s výhledem na hory a působivý chrámový komplex Nanzenji s malými chrámy a unikátním akvaduktem.

  Za příplatek lze navštívit výrobce nožů. Pouze návštěva tohoto místa trvá 90 minut. Pokud byste si i chtěli vyrobit vlastní meč Kogatana, návštěva by trvala 4-5 hodin. Další možností je vyzkoušení si kimona a poté se v něm nechat vyfotit v interiéru. V ceně je zahrnuto i lehké líčení a úprava vlasů. Jen oblékání kimona trvá 1 hodinu. Kimono si budete moct ponechat na večer gejš a večer ho vrátíte ve svém hotelu. Třetí aktivitou je formální večeře s gejšou ve slavnostní restauraci kaiseki. Gejša se k vám připojí na 1,5 hod a první polovina večera bude věnována tanečnímu vystoupení a druhá polovina rozhovoru s gejšou při večeři.

 • Den 4. Přejezd do prefektury Nara

  Ráno můžete využít k posledním prohlídkám Kjóta, k čemu vám bude k dispozici auto. Po check-outu v 11:00 vás vyzvedne váš řidič a přesunete se do městečka Uji, které je jedničkou v produkci čaje matcha. Zde budete mít možnost navštívit Ujigami, nejstarší svatyni v Japonsku, slavný chrám Bjódó-in a dozvíte se více o historickém významu čaje matcha a jeho náhlé popularitě. Poté budete pokračovat lesy Uda až k rýžovým polím. Zde strávíte 2 noci v soukromé vile Sasayuri-Ann, která je postavena v tradičním stylu japonského statku.

 • Den 5. Prozkoumání Nary

  Prefektura Nara je domovem umění, buddhistických mnišek a ninjů. Den strávíte s průvodcem prozkoumáváním tohoto venkova. Navštívíte muzeum umění Murou Art Forest, kde jsou vystavena díla izraelského umělce Daniho Caravana, chrám Murouji, který byl útočištěm buddhistických mnišek, a vodopády Akame 48 s naučnou stezkou, která bývala výcvikovým prostorem ninjů. Večer si ve vile vychutnáte fúzi japonské a evropské kuchyně.

  Za příplatek se můžete zúčastnit 1300 let starého rituálu obětování ohně goma, který je nejdůležitějším rituálem shugendo, japonské tradice horské askeze. Také se lze zúčastnit soukromého hudebního vystoupení na shakuhachi (bambusová flétna) a okoto (strunný nástroj ve stylu citery). Vystoupení trvá 40 minut a probíhá ve vaší vile, kde se k vám připojí i váš průvodce, protože vystupující mluví jen japonsky.

 • Den 6. Volné odpoledne v Tokiu

  Tento den bude ve znamení cestování. V 9:00 vás vyzvedne váš řidič a doveze vás na nádraží Shin Osaka (1,5 - 2 hod), odkud se sami dopravíte proslulým japonským rychlovlakem do Tokia (2,5 hod), o kterém se říká, že nezná ani budoucnost, ani minulost. Jen přítomnost. V hlavním městě vás vyzvedne na nádraží nový řidič a odveze vás do hotelu Mandarin Oriental Tokyo (10 min), kde strávíte následující 3 noci. Volné odpoledne můžete strávit v pohodlí hotelu nebo probádáním hlavního města, k čemu vám bude do 18:00 k dispozici auto.

  Doporučujeme se večer vydat na objevování místní kuchyně, kdy vás váš průvodce provede různými malými restauracemi. Tento zážitek je za příplatek a zahrnuje jídlo, pití a veřejnou dopravu. Začátek by měl být mezi 18:30 a 20:30 a potrvá 3 hodiny.

 • Den 7. Stylové Tokio

  Ráno se se svým průvodcem vydáte do centra všeho dění. Shibuya a okolní čtvrtě jsou centrem mládežnické kultury hned vedle některých kulturně nejvýznamnějších chrámů a svatyní. V této oblasti se vyvinulo mnoho jedinečných japonských popkultur, módních trendů a subkultur a je toho zde mnoho k navštívení. Nachází se zde Takeshita Dori, což je ulice lemovaná obchody s nejnovějšími japonskými módními trendy, Galerie Design Festa s díly mladých současných umělců, Omotesando, kterému se říká tokijské Champs Elysées, Cat Street s dalšími módními obchody, bohaté centrum umění, architektury a stravování Aoyama, Prada Building se svojí zajímavou architekturou, ananasová cukrárna Sunny Hills a slavná nejrušnější křižovatka na světě Shibuya s řadou kulturních akcí pro mladé lidi. Pokud to čas a počasí dovolí, stojí za to vyjít na Shibuya Sky, odkud je nádherný výhled na Tokio (vstupenky nejsou v ceně, limitovaná dostupnost).

  Za příplatek je možné navštívit teamLab Borderless Museum. Toto muzeum se těší velké popularitě díky využití technologie a světla, které neustále mění prostředí a vy se tak stáváte součástí umění kolem vás.

 • Den 8. Klasické Tokio

  Tento den navštívíte nejzajímavější místa Tokia – od historických čtvrtí a starobylých chrámů po moderní popkulturu a elektronické zázraky. Váš průvodce vás provede slavným starým rybím trhem Tsukiji, jednou z nejživějších čtvrtí Tokia Nihonbashi, ve které se snoubí staré s novým, nejznámější zahradou Kiyosumi, starým městem Yanaka a Akihabarou, domovem mnoha tokijských subkultur. Při nočním průzkumu města uvidíte neonové nápisy rozjasňující oblohu a tisíce živých restaurací a barů.

  Za příplatek se naučíte připravit sushi v tokijském stylu. Kurz trvá přibližně 2-2,5 hod.

 • Den 9. Poloostrov Izu

  Ráno se se svým průvodcem vydáte na dvouhodinovou cestu do Atami na poloostrově Izu. Toto místo ukazuje svým návštěvníkům to nejlepší z každého ročního období a je oblíbené díky svým lázním a romantickým procházkám. Zde navštívíte muzeum umění MOA, které se specializuje na japonské malby a tradiční řemeslné výrobky, úžasnou kavárnu COEDA House a lanovou dráhu Atami, která je proslulá panoramatickým výhledem na moře a hrad Atami. Poté se přesunete do vesnice Shuzenji (cca 50 min), kde se ubytujete v tradičním ryokanu a zbytek volného dne můžete strávit v lázni s horkými prameny na pokoji. V Asaba Ryokan strávíte 2 noci.

 • Den 10. Hory a pobřeží poloostrova Izu

  Poloostrov Izu je známý svými horami a výhledem na oceán, z oblasti Shuzenji je možné dohlédnout až na slavnou horu Fuji. Avšak tento den vám začne projížďkou k hoře Omuro, kam pojedete se svým průvodcem přibližně 1,5 hod. Zde se projdete kolem kráteru této spící sopky (cca 30 minut) a poté se přesunete na pobřeží Jogasaki (15 min), kde na vás čeká nenáročná túra (až 10 km). Po túře se vrátíte do Shuzenji, kde se můžete zastavit v lázních s horkými prameny (1 hod od Jogasaki). Pokud vám to čas dovolí, navštívíte i místní pivovar Baird Brewery Gardens Shuzenji (10-20 min od Shuzenji), který má několik výčepů v Tokiu, a dokonce i jeden v Los Angeles.

 • Den 11. Návrat do Tokia

  Tento den se vrátíte do Tokia a naskytne se vám možnost objevit toto město na vlastní pěst. V 10:00 vás vyzvedne váš řidič a odveze vás zpět do hlavního města (2,5 hod). Zde můžete navštívit např. elegantní jídelnu Mitsukoshi, galerie (Maison Hermes Gallery, Ginza Graphic Gallery ad.), nákupní oblast Marunouchi Brick Square a Marunouchi Nakadori, čtvrť Ginza a tokijské mezinárodní fórum pro jejich architekturu nebo si vychutnejte výhled na historickou dominantu tokijského nádraží z KITTE Building. Co budete dělat je pouze na vás a záleží jen na tom, co vy byste ještě chtěli z tohoto města vidět. K dispozici budete mít auto. Poslední noc strávíte opět v Mandarin Oriental Tokyo.

  Za příplatek si v jedné z nejlepších restaurací v Tokiu vychutnáte fusion jídlo, ke kterému vám specialista na vína a saké doporučí nápoje pro nezapomenutelný kulinářský zážitek.

 • Den 12. Odlet z Tokia

  Podle času vašeho letu vás váš řidič odveze na letiště Narita (cca 1,5 hod).

 • Informace o zájezdu

  Průvodce vás vždy vyzvedne ve vašem hotelu v 9:00 a program potrvá přibližně 7-9 hod.

  Příplatek za jednotlivé zážitky se pohybuje mezi 7 600 - 167 300 JPY.

Zaujalo Vás Japonsko?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o Vaši dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Kateřina Slaná
Nezávazná poptávka

Další nezapomenutelné zážitky