Rwanda

Úchvatná a okouzlující Rwanda plná života a zeleně. Ve Rwandě najdete více než tisíc rostlinných druhů, 670 druhů ptáků a nesčetně plazů a obojživelníků. Dále se Rwanda může pochlubit asi 151 druhy savců mezi nimiž je 15 druhů primátů. Destinace je jednoznačně skvělou volbou pro milovníky přírody a zvířat. Užijte se nezapomenutelné treky džunglí po stopách Dianne Fossey za pozorování horských goril a dalších endemických zvířat jako jsou ohrožení šimpanzi nebo zlaté opice. Rwanda vám nabídne jednoznačně okouzlující a dech-beroucí zážitky na celý život.

Proč právě Rwanda?

 • Národní park Volcanoes a horské gorily

  V národním parku Volcanoes, který je z velkého sopečného masivu zvaného pohoří Virunga rozprostírající se na hranicích Rwandy, Ugandy a KDR se nachází celkem 6 aktivních sopek a 3 zaniklé sopky, ale hlavně zde můžete spatřit horské gorily v jejich přirozeném prostředí. Pozorování goril v tomto národním parku patří k nejlepším v Africe a stane s tak pro vás opravdu nezapomenutelným zážitkem. Dále se v národním parku Volcanoes můžete setkat se zlatými opicemi známá také jako „modrá opice“ a jsou endemického druhu.

 • Národní park Nyungwe a pozorování šimpanzů

  Národní park Nyungwe se nachází v jihozápadní Rwandě a je známý pro svou výjimečnou biologickou rozmanitost a širokou škálu endemických zvířat. V národním parku se nachází jeden z nejstarších afrických lesů a je domovem jediné zbývající populace šimpanzů ve Rwandě. V parku se tedy můžete těšit na pozorování šimpanzů, ale také habešských opic a řadu barevných ptáků.

 • Hlavní město Kigali

  Město Kigali je považováno za jedno z nejatraktivnějších měst Afriky, proto rozhodně stojí za návštěvu. Kigali je zároveň největším městem Rwandy a je obklopené vysokými horami, z nichž největší hora je Kigali. Ve městě najdete řadu řemeslných obchodů, zajímavou architekturu, širokou nabídku restaurací a spoustu dalších zajímavých míst včetně památníku Kigali Genocide.

 • Safari v národní parku Akagera

  Ve Rwandě se také můžete vydat na safari do krásného národního parku Akagera, který se nachází ve Východní provincii Rwnady. Park byl založen v roce 1934 a je pojmenován podle řeky Kagera. V parku najdete několik jezer včetně největšího jezera Ihema. Pozorovat zde můžete hrochy, buvoly africké, žirafy, zebry, ale také lvy a nosorožce.

 • Počasí ve Rwandě

  Průměrná teplota se po celý rok pohybuje kolem 30°C. Ve vyšších polohách je teplota nižší a to kolem 13°C. Období sucha je od půlky prosince do půlky března a období dešťů trvá od října do května. K nejsušším měsícům patří červen až září.

 • Poloha

  Rwanda, oficiálně Rwandská republika leží ve Střední Africe. Její sousední státy jsou Uganda, Tanzánie, Burundi a Demokratická republika Kongo. 

Důležité informace

 • Víza

  Vízum lze vyřidít na velvyslanectví Rwandy v Berlíně nebo při příletu do destinace. Cena jednorázového turistického víza je 30 USD s maximálním pobytem na 30 dní. Doporučuje se před cestou ověřit u zastupitelského úřadu Rwandy, zda se podmínky pro přicestování nezměnily.

 • Očkování

  Do destinace je povinné očkování proti žluté zimnici a dále doporučujeme očkování proti hepatitidě A a břištnímu tyfu. Na cestu je vhodné sebou přibalit účinné repelenty a antimalárické profylaxe a to z důvodu výskytu malárie.

 • Fakta

  Hlavní město: Kigali

  Měna: rwandský frank (100 RWF=2,49 CZK, 1EUR=1.077 RWF)

  Jazyk: rwandština, francouzsština, angličtina, svahilština

  Náboženství: katolická církev, protestantismus

  Tel. předvolba: +250

  Časový posun: Ve Rwandě je stejný čas jako v ČR. UTC+2

 • Důležité kontakty

  ČR nemá ve Rwandě žádné diplomatické zastoupení. Obrátit se můžete na velvyslanectví Naiorbi.

  Velvyslanectví Nairobi

  Tende Drive 745, Lavington, Nairobi, Kenya

  P.O.Box 25639, 00603 Lavington, Nairobi, Kenya

  tel.: 00254 774 420 460 

  e-mail: nairobi@embassy.mzv.cz

  web: www.mzv.cz/nairobi

Zaujala vás Rwanda?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Podobné destinace