Tanzánie

Ohromující a bezkonkurenční krajina v Tanzánii láká cestovatele z celého světa. Prozkoumejte nejznámější národní park a chráněné oblasti jako je Serengeti, Ngorongoro a Selous a užijte si pozorování divokých zvířat v jejich přirozeném prostředí pod dohledem zkušených průvodců. Pro aktivní dovolenou se můžete vydat vstříc dobrodružstvím na vrcholek známé hory Mt. Kilimanžáro a její okolí. Safari v Tanzánii můžete také spojit s odpočinkovou dovolenou v luxusních resortech na Zanzibaru nebo na privátním ostrově Thanda Island.

Proč právě Tanzánie?

 • Úžasné národní parky a chráněné oblasti

  Tanzánie je domovem úžasné rozmanitosti a koncentrace volně žijících živočichů. Vydat se můžete do chráněné oblasti Ngorongoro, která odhaluje fosílie a další pozůstatky z prastarého vyhaslého vulkánu v severní Tanzánii. Díky celoročnímu dostatku vody divoká zvířata nikam nemigrují a můžete zde spatřit levharty, lvy, nosorožce, slony a buvoly. Velice oblíbeným národním parkem je Serengeti, který je zároveň největším parkem Tanzánie, rozlohu parku můžeme srovnat s velikostí Severního Irska. Park Serengeti nechybí od roku 1981 na seznamu světového dědictví UNESCO. Zdejší krajina je domovem mnoha nádherných zvířat, jako jsou žirafy, pakoni, divoké šelmy, nosorožci, sloni a mnoho dalších. V případě, že budete chtít zkombinovat dovolenou se Zanzibarem a nemáte příliš času skvělou volbou je návštěva zvířecí rezervace Selous. V rezervaci protéká řeka Rufiji a najdete zde největší koncentraci slonů, hrochů, krokodýlu, psů hyenovitých, ale i ohrožené nosorožce černé.

 • Tanzánie z vrcholku hor

  Mount Kilimanžáro je nejvyšší horou afrického kontinentu a zároveň jedna z největších zaniklých sopek. Za jasného dne můžete z hory vidět až 150 km daleko. Její vrchol je po celý rok zasněžený a nejlepšími měsíci pro výstup na vrchol je od ledna do března a od srpna do října, kdy přetrvávají dny zcela bez mraků. Pro pozorování ptáku a divoké zvěře je skvělou volbou druhá nejvyšší hora Tanzánie s názvem Meru. Jedním z nejúžasnějších a stále neobjevených míst Tanzánie je aktivní sopka Ol Donyo Lengai v překladu „Hora Boží“.

 • Národní park z ptačí perspektivy

  Pokud toužíte po úžasných výhledech z ptačí perspektivy, rozhodně pro vás bude nezapomenutelným zážitkem let balónem nad parkem Serengeti. Čekají na vás detailní pohledy na divokou zvěř a krajinu, při kterých pořídíte vskutku dech-beroucí fotografie či videa a po přistání si můžete užít vydatnou snídani v přírodě.

 • Safari a relaxace na pláži

  Skvělou volbou je také kombinace safari s odpočinkovou dovolenou na pláži. Naprostou relaxaci a soukromí najdete na privátním ostrově Thanda, který je doslova rájem podmořského života a je ideální volbou pro strávení dovolené s rodinou či blízkými přáteli. Další volbou je nedaleký ostrov Zanzibar, kde můžete relaxovat v luxusních resortech ZURI Zanzibar nebo Tulia Zanzibar Beach Resort. Oba resorty nabízí špičkový servis, široký výběr aktivit a výbornou gastronomii.

 • Počasí v Tanzánii

  Pobřežní oblasti jsou horké a vlhké s průměrnou teplotou 30°C. Mořský vánek činí klima velmi příjemným od června do září. Centrální plošina má horké dny a chladné noci, kopcovitá krajina mezi pobřežím a severní vysočinou má příjemné klima od ledna do září, s průměrnými teplotami 20°C. Teploty se mění u Kilimanjara podle sezony - 15°C v květnu až srpnu, 22°C od prosince do března. Pro celou zemi platí, že nejteplejší měsíce jsou od října do února. Hlavní dlouhé období dešťů je od poloviny března do konce května.

 • Poloha

  Tanzánie se nachází na východním pobřeží střední Afriky. Na severovýchodě sousedí s Keňou, na sever s Ugandou, na severozápadě s Rwandou a Burundi, na západě s Demokratickou republikou Kongo, na jihozápadě se Zambií a Malawe, na jihu s Mosabmikem. 

Důležité informace

 • Víza

  Vízum je možno získat na Velvyslanectví Tanzanie v Berlíně. Jednovstupové turistické vízum je možné získat také na všech hraničních přechodech, doporučujeme ovšem o vízum požádat předem na zastupitelském úřadě. Cena jednorázového turistického víza je 50 EUR, s příplatkem 20 EUR lze požádat o expresní vyřízení žádosti během jednoho dne. Doporučuje se před cestou ověřit u zastupitelského úřadu Tanzanie, zda se podmínky pro přicestování nezměnily.

 • Očkování

  Do destinace není podmínkou žádné povinné očkování, pro cestu však doporučujeme očkování proti virové hepatitidě typu A (při delším pobytu i proti typu B) a břišnímu tyfu. Na cestu je vhodné sebou přibalit účinné repelenty a antimalárické profylaxe a to z důvodu výskytu malárie. 

 • Fakta

  Hlavní město: Dodoma

  Měna: tanzanský šilink (100 TZS=1,03 CZK, 1 EUR=2.610 TZS)

  Jazyk: svahilština, angličtina

  Nábožentství: křesťanství, islám 

  Tel. předvolba: +255

  V zimním čase je v Tanzánii o 2 hodiny více a v letním čase pouze o 1 hodinu více než v ČR. Časové pásmo GMT +3

 • Důležité kontakty

  ČR nemá v Tanzánii žádné diplomatické zastoupení. Obrátit se můžete na velvyslanectví Naiorbi. 

  Velvyslanectví Nairobi
  Tende Drive 745, Lavington, 00100 Nairobi
  P.O.Box 25639
  tel: +254 204 348 163 (tel/fax), 072, 073
  fax: +254 204 348 163
  nouzová linka: +254 722 517 161
  e-mail: nairobi@embassy.mzv.cz
  web: www.mzv.cz/nairobi

Zaujala vás Tanzánie?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Zážitky hotely

Podobné destinace