Mexiko

V této kouzelné destinaci si dovolenou užijí milovníci relaxace, přírody i poznávání. Mexiko se totiž pyšní nádhernými plážemi, bohatou tropickou přírodou, dynamickými městy plnými koloniální architektury i pestrou gastronomií. Pobyt na písčité pláži zde rodiny i páry mohou proto snadno spojit s návštěvou starodávných pyramid a ruin, vyrazit za potápěním nebo kulturou a den zakončit báječnou večeří s výtečným tacos. Vydejte se do Mexika a poznejte s námi jeho kouzla, chutě i tajemství.

Proč právě Mexiko?

 • Památky a architektura

  Ve městě Chichen Itza se nachází nejslavnější archeologické naleziště v Mexiku včetně světoznámé pyramidy Castillo, která patří k sedmi divům světa. Propracovanou architekturu ve stylu Puuc najdete ve městě Uxmal. Zde se nachází další pyramida, palác guvernéra nebo klášter Nunnery Quadrangle. Za zmínku určitě stojí i významné naleziště Kabah kousek od Uxmalu. V Kabahu se nachází tzv. Palác tisíce masek s fasádou slouženou s téměř tří set masek boha deště Chaca.

 • Mexické cenoty

  Cenoty se nachází po celém Yucatánu a pro místní Maye jsou považovány za posvátné. Přesto se v průzračné vodě pod širým nebem nebo v jeskyních můžete osvěžit, zaplavat si nebo zašnorchlovat. Milovníci potápění navíc mohou prozkoumat krásu cenot hluboko pod hladinou. 

 • Okouzlující pláže

  Mexiko se pyšní bělostnými písčitými plážemi a průzračným mořem. Nejkrásnější pláže nejadete na poloostrově Yucatán, kde je písek až pudrově jemný. V Cuncúnu se můžete těšit na průzračnou vodu a vodní aktivity včetně šnorchlování nebo potápění. 

 • Jídlo, které vás dostane

  Mexická kuchyně je známá po celém světě a to převážně pro její barevnost a zábavnost s celou řadou koření a chilli. Během pobytu si zaručeně pochutnáte na typických mexických jídlech, mezi která patří tortilly plněné fazolemi, masem a zeleninou nebo velice oblíbené pikantní Chilli con carne. Mexičené mají v oblibě také polévky, které zde najdete pod názvem "sopas". 

 • Úchvatná koloniální městečka

  Během pobytu v Mexiku byste měli určitě zavítat do města Izamal, které je také nazývané jako „Žluté město“. Izamal spojuje tři kultury a to mayskou, koloniální a moderní, v jeho okolí najdete i mnoho archeologických nalezišť. Dalším městem s příjemnou atmosférou je Valladolid, které je dokonce od roku 1998 zapsáno na seznamu UNESCO. Kochat se městě můžete převážně koloniální architekturou. Bohaté architektonické dědictví a nádherné domy z 19. století najdete ve městě Merida, kde se koná i mnoho kulturních událostí a festivalů.

 • Návštěva Mexika po celý rok

  Do Mexika lze cestovat téměř celý rok, avšak nejoblíbenějším obdobím jsou měsíce od listopadu do května. V těchto měsících převládá v zemi období sucha a teplota vzduchu se pohybuje kolem 26°- 33°C. 

 • Poloha

  Většina území Mexika se rozprostírá v Severní Americe, kde hraničí s USA. Soudesními státy na jihu je Guatemalou a Belize. K Mexiku patří také několik ostrovů, které leží na západní straně v Tichém oceánu. 

Důležité informace

 • Víza

  Pro vstup do Mexika není potřeba vyřízení víz, pokud pobyt v destinaci nepřesáhne 180 dnů. Při vstupu na území Mexika je nutno předložit cestovní pas platný nejméně 6 měsíců od návratu z destinace (platí pro občany ČR), a dále vyplněnou hraniční průvodku/ příletovou kartu, kterou obdržíte od posádky v letadle nebo přímo na letišti.

 • Fakta

  Hlavní město: Mexico city

  Měna: Mexické pesos, MXN (1 MXN=1,07 CZK,1 EUR=25,30 MXN)

  Jazyk: španělština

  Náboženství: katolické

  Časové pásmo: GMT - 5 až - 8 hodin

  Délka letu z Prahy: přibližně 12 hodin s 1 přestupem

 • Očkování

  Vyžadováno není žádné očkování, při návštěvě destinace se však doporučuje očkování proti virové hepatitidě A, B, břišními tyfu a tetanu. 

 • Důležité kontakty

  Důležité telefonní kontakty:

  Velvyslanectví České republiky 

  Embajada de la República Checa en México
  Cuvier 22, Colonia Nueva Anzures, Alcaldía Miguel Hidalgo
  C.P. 11590, Ciudad de México 
  tel.: +52-55-5531 2544 nebo 5531 2777
  Konzulární pohotovost pro případy nouze (mobil): +52-1-55-2109 2399
  e-mail: mexico@embassy.mzv.cz

Zaujalo vás Mexiko?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaši dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Zážitky Mexiko