Indie

Indie jako sedmá největší země světa ukrývá nespočet zážitků pro všechny cestovatele. Tato fascinující destinace s neuvěřitelnou rozmanitostí přírodních krás, památek a kultury nadchne a zcela uchvátí každého návštěvníka. Během jediné návštěvy se setkáte s vřelou pohostinností, okouzlující kulturou a chutnou gastronomií, ke které se budete zaručeně rádi vracet. Ať už vaše cesta vede za odpočinkem na pláži, do resortů zaměřených na SPA a ayurvedu, aktivním pobytem v národních parcích a horách, k čajovým plantážím nebo za historií, památkami a jedním z divů světa Taj Mahal, Indii si zkrátka zamilujete.

Proč právě Indie?

 • Do Indie za Áuyrvédou

  Rozsáhlé SPA až s 24 místnostmi na masáže a terapie, bazénem a luxusními zařízeními pro hydroterapii najdete v resortu Ananda The Himalayas, který se nachází kousek od města Rišikeš. Ve spa můžete podstoupit více než 80 různých tradičních wellness praxí z Áuyrvédy a jógy. Pro své služby získala Ananda již mnoho ocenění a řadí se mezi nejlepší SPA hotely na světě. Pobyt v hotelu Ananda bude mít blahodárné a léčivé účinky na vaše tělo i duši.

 • Za relaxací na Andamanské ostrovy

  Vydejte se na nedotčené Andamanské ostrovy patřící Indii. Na ostrovech najdete nedotknuté pláže a bohatý podmořský život, který pobízí k prozkoumání milovníky potápění nebo šnorchlování. Dovolenou si zpříjemníte v luxusním resortu Taj Exotica Resort & Spa, který se nachází na nejnavštěvovanějším ostrově Havelock. Těšit se můžete i na procházky džunglí nebo na rozsáhlé procedury v hotelovém SPA. Návštěva Andamaských ostrovech je skvělou volbou pro cestovatelé, kteří chtějí poznat klidnější část Indie a přesto s pravou indickou atmosférou. 

 • Poloha

  Indie, oficiálním názvem Indická republika, se rozkládá na Indickém subkontinentu v jižní Asii. S více než miliardou obyvatel je to druhá nejlidnatější a sedmá největší země světa. Na východě Indie hraničí s Bangladéšem a Barmou. Na severu a severovýchodě potom s Čínou, Bhutánem a Nepálem. Severozápadním sousedem Indie je Pakistán. Jihovýchodně od Indických břehů najdeme ostrovní stát Srí Lanka. Z jihozápadu, jihu a jihovýchodu omývá břehy Indický oceán. Nachází se zde nejvyšší pohoří světa – Himaláj.

 • Kdy se vydat do Indie?

  V Indii se rozlišují tři roční cykly: studené a suché zimy (říjen-březen), horká a suchá léta (duben-červen) a období monsunů, které přináší prudké deště. V zimním období teploty klesají v pouštních oblastech k bodu mrazu, na jihu panují mírné teploty. V létě může teplota dosáhnout až 49° C. V jižní oblasti nejsou teploty tak kritické, intenzivní vedra ustávají s příchodem monsunů v červnu. Obecně se ale za hlavní sezónu považuje listopad až březen, kdy je příjemné počasí po celé Indii s výjimkou horských oblastí na severu. V Himalájích je příjemná teplota od dubna do října.

Důležité informace

 • Víza

  Pro vstup do Indie je podmínkou platný pas a turistická víza. Ta lze před cestou vyřídit elektronicky (https://indianvisaonline.gov.in/visa/Registration) nebo podání žádosti na indickém velvyslanectví v Praze (vyřízení žádosti trvá asi týden).

 • Očkování

  Do destinace není podmínkou žádné povinné očkování, pro cestu však doporučujeme očkování proti virové hepatitidě typu A (při delším pobytu i proti typu B). Při návštěvě méně vyspělých oblastí je vhodné také očkování proti břišnímu tyfu, poliomyelitidě a tetanu. V některých oblastech Indie se můžete setkat také s malárií.

   
 • Fakta

  Hlavní město: Nové Dillí

   
  Měna: Indická rupie (INR)
   
  Jazyk: Hindština, angličtina
   
  Náboženství: hinduismus, islám, buddhismus, sikhové, džinismus, křesťanství
   
  Elektřina: Elektrické napětí se pohybuje většinou v rozmezí 220–240 V. doporučuje se adaptér, časté jsou zde zástrčky s třemi kulatými kolíky v trojúhelníkové formaci.
   
  Tel. předvolba: +91
   
  Řízení atomobilu v Indii: na levé straně
   

  Indické časové pásmo, označované jako IST (India Standard Time), je od České republiky posunuto o + 4,5 hodiny v zimním čase a o + 3,5 hodiny v našem letním čase. V Indii oficiální letní čas nemají.

 • Důležité kontakty

  Důležitá telefonní čísla: Policie – 102, záchranná služba – 100, hasiči – 101

  V případě potřeby se můžete obrátit na velvyslanectví v New Delhi v Indii. 
  Telefon: +91 11 24 15 5200 
  Fax: +91 11 24 15 5270
  Nouzová linka: +91 991 099 9460
  E-mail: newdelhi@embasy.mzv.cz

Zaujala vás Indie?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Kristýna Brunclíková
Nezávazná poptávka