Indie

Indie jako sedmá největší země světa ukrývá nespočet zážitků pro všechny cestovatele. Tato fascinující destinace s neuvěřitelnou rozmanitostí přírodních krás, památek a kultury nadchne a zcela uchvátí každého návštěvníka. Během jediné návštěvy se setkáte s vřelou pohostinností, okouzlující kulturou a chutnou gastronomií, ke které se budete zaručeně rádi vracet. Ať už vaše cesta vede za odpočinkem na pláži, do resortů zaměřených na SPA a ayurvedu, aktivním pobytem v národních parcích a horách, k čajovým plantážím nebo za historií, památkami a jedním z divů světa Taj Mahal, Indii si zkrátka zamilujete.

Proč právě Indie?

 • Bohatá kultura

  To co vás opravdu uchvátí je indická pohostinnost a otevřenost místních obyvatel. Ačkoliv je na mnoha místech poměrně rušno, každý den v této destinaci pro vás bude unikátním zážitkem. Indové často a rádi oslavují, do Indie se proto můžete vydat i za úžasnými festivaly, na které budete vzpomínat celý život. Jedním z nejslavnějších je každoroční festival barev Holi. Lidé v ulicích na sebe vzájemně vrhají barevné prášky a cákají po sobě zbarvenou vodou za doprovodu zpěvu a tance. Svátek lásky k bohu, slavností jara a barev oslavuje celá země, avšak nejkrásnější atmosféru zažijete ve městech Jodhpur a Udaipur. K dalším známým oslavám na přelomu října a listopadu patří Diwali, svátek světel a ohňostrojů. Diwali trvá celkem 5 dní a lidé uctívá Laxmi - bohyni štěstí, hojnosti a bohatství.

 • Pestrobarevné oblasti

  Indie je velmi rozmanitá a bohatá země. Pokud hledáte relaxaci v podobě ayurvédských masáží s kombinací pobytu na pláži, doporučujeme návštěvu jižní části Indie a oblast Kerala. Zde najdete nejen pláže, ale krásnou zelenou přírodu, čajové plantáže a hory plné divoké zvěře. Barevnost, úchvatné paláce a poušť se nachází v oblasti Radžasthán. Pokud toužíte po aktivnější dovolené v podobě treků v horách, nemůžete vynechat dech-beroucí Himaláje, které se nachází na severu Indie. Každá oblast Indie má nejen odlišně pestrou přírodu, ale také jinou kulturu a proto vás tato země nikdy nepřestane překvapovat svou krásou a rozmanitostí.

 • Rozmanitá gastronomie

  Indická kuchyně vás doslova okouzlí pestrostí a rozmanitostí, v každé oblasti Indie totiž narazíte na zcela rozdílné vůně i chutě. Připravit se však musíte na jídla velmi kořeněná a pálivá. K nejoblíbenějším pokrmům patří omáčky jako je pálivé Chicken Tikka Masala nebo Chicken Korma s příchutí kešu oříšků podávané s rýží nebo plackou čapátí. Těšit se můžete na mnoho pouličních stánků s čajem ochuceným kořením garam masala, který místní obyvatelé popíjí s mlékem. V Indii najdete převážně vegetariánské pokrmy jako je čočkový dhál a nebo thali se směsí zeleninových omáček podávaných s plackou i dezertem. To vše si můžete vychutnat na jednom talíři, který vám neustálé doplňují. Pokrm Thali najdete především v jižní části Indie. K oblíbeným pokrmům patří také křupavá placka Masala Dosa, která je plněna směsí brambor a zeleniny. Vychutnat si můžete i různé jogurtové nápoje s čerstvým ovocem zvaný lassi.

 • Relaxace s ájurvédou

  Indie je vyhlášená pro ájurvédu, jógu i meditace. Proto pokud do této destinace míříte primárně za relaxací nebo regenerací těla, určitě byste měli svůj pobyt naplánovat v jednom z nejlepší SPA resortů na světě - Ananda In The Himalayas. Na okraji Himalájí nedaleko města Rišikeš nabízí tento luxusní resort kromě pobytu v krásném prostředí také rozsáhlé SPA až s 24 místnostmi na masáže a terapie, bazénem a luxusními zařízeními pro hydroterapii. K dispozici je více než 80 různých tradičních wellness praxí z áuyrvédy a jógy, které budou vybrány a přizpůsobeny vašim potřebám. Pro své služby získala Ananda In The Himalayas již mnoho ocenění a tak pobyt v tomto SPA resortu bude mít zaručeně blahodárné a léčivé účinky na vaše tělo i duši.

 • Významná města

  Zlatý trojúhelník Indie nabízí úžasný zážitek z rozmanitého kulturního dědictví a těch nejznámějších památek. V Jaipuru, nazývaném také Růžové město, prozkoumáte historické pevnosti, královské paláce a poznáte bohatou kulturu Rajputanu. Samozřejmostí je ochutnávka pestré rajasthanské kuchyně. Nezbytnou návštěvou je město Agra, kde se nachází jedna z nejslavnějších památek Indie a také jeden ze 7 divů světa, slavný pomník Taj Mahal. Ten nechal v 16. století postavit na památku své manželky indický mogul Šáhdžahán, stavba tohoto úchvatného místa trvala celých 22 let. Za další návštěvu stojí hlavní město Dilí, ve kterém najdete harmonickou směs historie a rozmanité architektury počínaje od říše Mughal až po současnost. Město vás okouzlí rušnými trhy plnými vůní koření, nádhernými památky i ohromujícími budovami.

 • Andamanské ostrovy

  Vydejte se za relaxací i do dalších koutů Indie, třeba na nedotčené Andamanské ostrovy. Na ostrovech najdete zatím turisty nedotknuté pláže a bohatý podmořský život, který pobízí k prozkoumání milovníky potápění nebo šnorchlování. Dovolenou vám zpříjemní pobyt v luxusním resortu Taj Exotica Resort & Spa na nejnavštěvovanějším ostrově Havelock. Těšit se můžete i na procházky džunglí nebo rozsáhlé procedury v hotelovém SPA. Návštěva Andamaských ostrovů je skvělou volbou pro cestovatele, kteří chtějí poznat klidnější část země a přesto zažít pravou indickou atmosféru. 

 • Pozorování tygrů

  V Indii najdete hned několik národních parků, kde můžete pozorovat divoká zvířata, zejména tygry. Jedním z nejznámějších a největších parků severní Indie je Národní park Ranthanbore v Radžasthánu. Známý je především velkou populací tygrů, kde tato vznešená zvířata můžete pozorovat v jejich přírodním prostředí. Dalším parkem s velkým výskytem tygrů je Národní park Bandhavgarh ve státě Madhjapradéš.

 • Kdy se vydat do Indie?

  V Indii se rozlišují tři roční cykly: studené a suché zimy (říjen-březen), horká a suchá léta (duben-červen) a období monsunů, které přináší prudké deště. V zimním období teploty klesají v pouštních oblastech k bodu mrazu, na jihu panují mírné teploty. V létě může teplota dosáhnout až 49° C. V jižní oblasti nejsou teploty tak kritické, intenzivní vedra ustávají s příchodem monsunů v červnu. Obecně se ale za hlavní sezónu považuje listopad až březen, kdy je příjemné počasí po celé Indii s výjimkou horských oblastí na severu. V Himalájích je příjemná teplota od dubna do října.

 • Poloha

  Indie, oficiálním názvem Indická republika, se rozkládá na Indickém subkontinentu v jižní Asii. S více než miliardou obyvatel je to druhá nejlidnatější a sedmá největší země světa. Na východě Indie hraničí s Bangladéšem a Barmou. Na severu a severovýchodě potom s Čínou, Bhutánem a Nepálem. Severozápadním sousedem Indie je Pakistán. Jihovýchodně od Indických břehů najdeme ostrovní stát Srí Lanka. Z jihozápadu, jihu a jihovýchodu omývá břehy Indický oceán. Nachází se zde nejvyšší pohoří světa – Himaláj.

Důležité informace

 • Víza

  Pro vstup do Indie je podmínkou platný pas a turistická víza. Ta lze před cestou vyřídit elektronicky (https://indianvisaonline.gov.in/visa/Registration) nebo podání žádosti na indickém velvyslanectví v Praze (vyřízení žádosti trvá asi týden).

 • Očkování

  Do destinace není podmínkou žádné povinné očkování, pro cestu však doporučujeme očkování proti virové hepatitidě typu A (při delším pobytu i proti typu B). Při návštěvě méně vyspělých oblastí je vhodné také očkování proti břišnímu tyfu, poliomyelitidě a tetanu. V některých oblastech Indie se můžete setkat také s malárií.

   
 • Fakta

  Hlavní město: Nové Dillí

  Měna: Indická rupie, INR (100 INR=32 CZK,1 EUR=82 INR)
   
  Jazyk: hindština, angličtina
   
  Náboženství: hinduismus, islám, buddhismus, sikhové, džinismus, křesťanství
   
  Elektřina: Elektrické napětí se pohybuje většinou v rozmezí 220–240 V. doporučuje se adaptér, časté jsou zde zástrčky s třemi kulatými kolíky v trojúhelníkové formaci.
   
  Tel. předvolba: +91
   
  Řízení atomobilu v Indii: na levé straně

  Indické časové pásmo, označované jako IST (India Standard Time), je od České republiky posunuto o + 4,5 hodiny v zimním čase a o + 3,5 hodiny v našem letním čase. V Indii oficiální letní čas nemají.

 • Důležité kontakty

  V případě potřeby se můžete obrátit na velvyslanectví v New Delhi v Indii. 
  Telefon: +91 11 24 15 5200 
  Fax: +91 11 24 15 5270
  Nouzová linka: +91 991 099 9460
  E-mail: newdelhi@embasy.mzv.cz

Zaujala vás Indie?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka