Vietnam

 • Asie
 • 2 hotely

Vietnam neboli Vietnamská socialistická republika je rozmanitá země s bohatou historií, kterou silně ovlivnila sousední Čína. Turisté zde mohou obdivovat zejména pestrou přírodou s horami na severu a mekongskou deltou na jihu země. Opomenout nesmíme ani moře s činorodými rybáři a početné národnostní menšiny, které obdělávají svá rýžová políčka pomocí vodních buvolů vysoko ve svazích kopců. Pro ty, kteří chtějí pod tropickým nebem v klidu vstřebat své zážitky z exotické cesty, se nabízí například krásné pláže ostrova Phu Quoc. Vyhledávanou turistickou lokalitou je také slavná zátoka Ha Long Bay zapsaná na seznamu UNESCO. Zátoka je známá především díky vápencovým skalám, které vystupují z moře často jen jako osamocené monumenty. Vietnam je destinací zaměřenou zejména na cestovatele s dobrodružnou duší. Na své si zde ale mohou přijít i náročnější turisté. Každá oblast nabízí nespočet zajímavých míst a zážitků, které dokresluje místní kuchyně a přívětivé obyvatelstvo.

Proč právě Vietnam?

 • Projeďte Halong Bay luxusní lodí

  Během plavby a objevování zálivu Halong Bay a zátoky Lan Ha (jeden ze sedmi divů světa) se můžete těšit na výbornou gastronomii a přenocování na exkluzivní 5* lodi. Během plavby můžete vyzkoušet jízdu na kajaku a navštívit rybářskou vesničku Viet Hai na ostrově Cat Ba. Odtud se vydáte na cyklistický výlet po stezce skrze deštné pralesy, kde si užijete ohromující scenérii rýžových polí. Dále ve vesničce navštívíte tradiční místní dům  vyrobený ze slámy, bláta a bambusu a dozvíte se více o tradičním životě místních obyvatel.

  Po návratu na palubu můžete sledovat romantický západ slunce nad Tokinským zálivem. Mimo jiné se můžete těšit na gastronomický zážitek při večeři s vietnamskými pokrmy, relaxaci ve venkovním jacuzzi s výhledem krásný záliv Lan Ha nebo noční výlov olihní.

 • Plážová dovolená

  Navštivte známý polostrov Son Tra s privátní zátokou a 700 m dlouhou písčitou pláží, pobyt si můžete spestřít v luxusním resortu Intercontinental Danang Sun Peninsula. Za dalším úžasným místem se můžete vydat na ostrov Con Dao, který se nachází v jižním Vietnamu. Ostrov je chráněn jako národní park a mořská rezervace, je zde kalden opravdu velký důraz na ekologii a trvale udržitelný rozvoj. Na ostrově Con Dao, můžete strávit klidnou dovolenou v 5* resortu Six Senses.

 • Kdy se vydat do Vietnamu?

  Klima je zde velmi různorodé, od mrazivých zim v horách až po subtropické teploty na rovníku. V Hanoi se setkáte v zimě s teplotami od 10 - 20°C, v létě 25 - 35°C. Nejvíc srážek spadne v období od července do srpna, nejméně pak v prosinci a únoru. Vlhkost vzduchu je velmi vysoká. Nejchladnějšími měsíci, provázenými hustými mlhami, jsou prosinec a leden. 

   
 • Poloha

  Vietnam sousedí na severu s Čínou, na západě s Laosem a Kambodžou, východní hranici pak utváří Jihočínské moře. Počtem obyvatel se Vietnam řadí na třinácté místo na světě. 

Důležité informace

 • Víza

  Pro pobyty do 30 dní lze zažádat o vízum elektronicky na stránce - https://www.immigration.gov.vn

 • Očkování

  Doporučuje se očkování proti žloutence A, B, tetanu, japonské encefalitidě, břišnímu tyfu a TBC.

 • Fakta

  Hlavní město: Hanoj 

  Měna: Vietnamský dong

  Jazyk: Vietnamština, domluvíte se anglicky a francouzsky

  Náboženství: buddhisté, hoa hao, cao dai, křesťané (především římští katolíci, ale také protestanti), domorodé náboženství, muslimové

  Elektřina: Ve Vietnamu se používá síť o napětí 220 voltů a kmitočtu 50 Hz. Zásuvky jsou podobné americkým s dvojicí plochých kolíků.

  Tel. předvolba: +84

  Řízení: S ohledem na místní dopravní situaci doporučujeme řídit automobil nebo motocykl pouze zkušeným řidičům. Při krátkodobých pobytech je vhodnější využívat služby taxi či hromadných dopravních prostředků.

   

  Většinou se létá do Hanoje nebo Saigonu. Let trvá 12-13 hodin s jedním přestupem (obvykle Frankrurt).

  Časové pásmo: + 6 hodin 

 • Důležité kontakty

  ČR má ve Vitnamu diplomatické zastoupení. Obrátit se můžete na velvyslanectví v Hanoji.

  Telefon: +84 24 3845 4131-2

  Fax: +84 24 3823 3996

  Nouzová linka: +84/912341032

  E-mail: hanoi@embassy.mzv.cz

Zaujal vás Vietnam?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Kateřina Rozehnalová
Nezávazná poptávka

Hotely Vietnam