Vietnam

Vietnam neboli Vietnamská socialistická republika je rozmanitá země s bohatou historií, kterou silně ovlivnila sousední Čína. Turisté zde mohou obdivovat zejména pestrou přírodou s horami na severu a mekongskou deltou na jihu země. Opomenout nesmíme ani moře s činorodými rybáři a početné národnostní menšiny, které obdělávají svá rýžová políčka pomocí vodních buvolů vysoko ve svazích kopců. Pro ty, kdo chtějí pod tropickým nebem v klidu vstřebat své zážitky z exotické cesty, se nabízí krásné pláže ostrova Phu Quoc. Vyhledávanou turistickou lokalitou je také slavná zátoka Ha Long Bay zapsaná na seznamu UNESCO. Zátoka je známá především díky vápencovým skalám, které vystupují z moře často jen jako osamocené monumenty. Vietnam je destinací zaměřenou zejména na cestovatele s dobrodružnou duší. Na své si zde ale mohou přijít i náročnější turisté. Každá oblast nabízí nespočet zajímavých míst a zážitků, které dokresluje výtečná tradiční kuchyně a přívětivé obyvatelstvo.

Proč právě Vietnam?

 • Výtečná kuchyně

  Asijská kuchyně je oblíbená po celém světě a zejména ve Vietnamu je jídlo skutečným gastronomickým zážitkem, který ocení každý gurmán. Mezi blíbené pochoutky patří třeba polévky Pho a Bun Bo Hue, pokrmy s nudlemi Bun Thit Nuong a Bun bo nam bo, na různé způsoby připravná rýže Tom tam, grilovaná masa a závitky. Ať už zkrátka zamíříte do restaurace nebo na tržnici, vychutnat si můžete tradiční vietnamské speciality s čerstvými ingrediencemi a dle původních receptur.

  Opomenout však nemůžeme ani tradiční nápoje. Horký čaj je podáván v kteroukoliv denní dobu a ve většině restaurací je servírován společně s obědem či večeří. Velmi ikonickým nápojem je i káva, kterou si Vietnamci umí skutečně vychtnat. Zejména oblíbené je třeba Cà phê sữa đá, káva s kondenzovaným mlékem a ledem.  

 • Hlavní město Hanoj

  Hlavní město přibližně s 8 miliony obyvatel byste určitě neměli z itineráře své cesty vynechat. Poměrně rušná a chaotická Hanoj totiž ukrývá hned několik zajímavých míst, která vám otevřou bránu do historie i tradic země. Z nejnavštěvovanějších památek můžeme zmínit třeba Ho Chi Minhovo mauzoleum, kde jsou pozůstalosti národního hrdiny a jeho dřívějšího sídla. Dále kulturní symbol a nejstarší pagodu města Tran Quoc postavená v 6. století, krásný Van Mieu - Chrám literatury nebo Vietnamské etnologické muzeum s dědictvím až 54 etnických skupin. V centru Hanoje u jezera Hoan Kiem bude příjemná procházka zejména ve večerních hodinách, kdy živou atmosféru tvoří turisté i místní obyvatelé. Ve velkoměstě nechybí ani restaurace s tradičními specialitami, různé obchůtky a trhy nebo kulturní zážitky, vyrazit můžete třeba na tradiční loutkové divadlo. 

 • Ho Chi Minh a jeho okolí

  Dříve známé jako Saigon je toto turisticky oblíbené město považováno za metropoli nákupů a zábavy. Navštívit zde kromě restaurací a trhů můžete také muzea, pagody nebo Palác vietnamského znovusjednocení Norodom. Milovníci architektury by měli určitě zamířit do rezidenční čtvrti. Zde se nachází radnice ve francouzském koloniálním stylu a operní dům postavený francouzským architektem Eugenem Ferretem. Opomenout nemůžeme ani největší katedrálu Vietnamu - baziliku Notre-Dame a ústřední poštu v neoklasicistním architektonickém stylu, o jejíž postavení se zasloužil Gustave Eiffel.

  Pokud se rozhodnete vyrazit do okolí města a zajímá vás historie 2.světové války, naplánujte si výlet k podzemním tunelům Cu Chi. V provincii Ben Tre se můžete pro změnu projet na lodi po řece Mekong a nahlédnout do života místních obyvatel.

   

   

 • Malebný Hoi An

  Toto malebné město v provincii Quang Nam ukrývá spoustu zajímavostí a zážitků. Obdivovat zde můžete zejména bohatou historii a pestrou architekturu. Díky vlivu Evropanů se v Hoi An mísí mnoho různých stylů, srdce města však ukrývá autentickou atmosféru s kořeny starými až 2000 let a pro svou jedinečnost je součástí světového dědictví UNESCO. Během pobytu byste určitě měli navštívit staré město a nejvýznamnější dům rodiny Tan Ky, japonský most, městské muzeum nebo chrám Quan Cong. Zajímavé jsou zde i trhy, kde můžete ochutnat tradiční speciality nebo obdivovat zručnou tvorbu místních obyvatel. Krása Vietnamu nechybí ani v blízkém okolí Hoi Anu, ať už se rozhodnete vyrazit na pláž, do přírody nebo za dalšími památkami.

 • Halong Bay

  Halong Bay je nejvyhledávanější turistickou lokalitou Vietnamu a je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.Zátoka se ve světě proslavila především díky vápencovým skalám, které vystupují z moře často jen jako osamocené monumenty. S námi jedinečná zákoutí Halong Bay prozkoumáte během luxusní plavby. Kromě přenocování na exkluzivní 5* lodi vás čeká i spousta zážitků. Vyzkoušet můžete jízdu na kajaku a navštívit rybářskou vesničku Viet Hai na ostrově Cat Ba. Odtud si při jízdě na kole skrze deštné pralesy užijete ohromující scenérii rýžových polí. Dále navštívíte tradiční místní dům vyrobený ze slámy, bláta a bambusu a dozvíte se více o tradičním životě místních obyvatel. Po návratu na palubu můžete sledovat romantický západ slunce nad Tokinským zálivem. Mimo jiné se můžete těšit na gastronomický zážitek při večeři s vietnamskými pokrmy, relaxaci ve venkovním jacuzzi s výhledem krásný záliv Lan Ha nebo noční výlov olihní.

 • Relaxace na pláži

  Za relaxací se neváhejte vydat na polostrov Son Tra s privátní zátokou a 700 m dlouhou písčitou pláží. Zde vám dovolenou zpestří pobyt v luxusním resortu Intercontinental Danang Sun Peninsula. Dalším úžasným místem je ostrov Con Dao, který se nachází v jižním Vietnamu. Ostrov je chráněn jako národní park a mořská rezervace, proto je kalden opravdu velký důraz na ekologii a trvale udržitelný rozvoj. Ten dodržtuje i luxusní eko-resort Six Senses Con Dao. Mezi další turisticky oblíbené plážové destinace patří také Da Nang, Phu Quoc, Nha Trang nebo Hoi An.

   

 • Luxusní plavba Mekongem

  Zcela unikátní plavba po Mekongu uspokojí i náročné cestovatele, kteří rádi poznávají destinace trochu jiným způsobem. Plavba po řece Mekong vede z Vietnamu až do Kambodži. Spojíte tak návštěvu dvou mimořádně zajímavých destinací Asie. Plavbu luxuní lodí Aqua Mekong doplňují i denní aktivity a výlety do významných chrámů i za tradičním životem obou zemí.

 • Kdy se vydat do Vietnamu?

  Klima je zde velmi různorodé, od mrazivých zim v horách až po subtropické teploty na rovníku. V Hanoi se setkáte v zimě s teplotami od 10 - 20°C, v létě 25 - 35°C. Nejvíc srážek spadne v období od července do srpna, nejméně pak v prosinci a únoru. Vlhkost vzduchu je velmi vysoká. Nejchladnějšími měsíci, provázenými hustými mlhami, jsou prosinec a leden. 

   
 • Poloha

  Vietnam sousedí na severu s Čínou, na západě s Laosem a Kambodžou, východní hranici pak utváří Jihočínské moře. Počtem obyvatel se Vietnam řadí na třinácté místo na světě. 

Důležité informace

 • Víza

  Pro vstup do Vietnamu je podmínkou pas platný nejméně 6 měsíců od návratu z destinace a vízum, které doporučujeme vyřídit ještě před odletem (platí pro občany ČR). To je možné vyžádat přímo na ambasádě nebo elektronicky na stránkách  https://www.immigration.gov.vn.

 • Očkování

  Povinná nejsou žádná očkování, doporučené je však očkování proti žloutence A, B, tetanu, japonské encefalitidě, břišnímu tyfu a TBC.

 • Fakta

  Hlavní město: Hanoj 

  Měna: Vietnamský dong

  Jazyk: Vietnamština, domluvíte se anglicky a francouzsky

  Náboženství: buddhisté, hoa hao, cao dai, křesťané (především římští katolíci, ale také protestanti), domorodé náboženství, muslimové

  Elektřina: Ve Vietnamu se používá síť o napětí 220 voltů a kmitočtu 50 Hz. Zásuvky jsou podobné americkým s dvojicí plochých kolíků.

  Tel. předvolba: +84

  Řízení: S ohledem na místní dopravní situaci doporučujeme řídit automobil nebo motocykl pouze zkušeným řidičům. Při krátkodobých pobytech je vhodnější využívat služby taxi či hromadných dopravních prostředků.

   

  Délka letu z Prahy/ Vídně: přibližně 12-13 hodin s jedním přestupem

  Časové pásmo: + 6 hodin 

 • Důležité kontakty

  Velvyslanectví ČR se nachází v Hanoji.

  Telefon: +84 24 3845 4131-2

  Fax: +84 24 3823 3996

  Nouzová linka: +84/912341032

  E-mail: hanoi@embassy.mzv.cz

Zaujal vás Vietnam?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Zážitky Vietnam