Švýcarsko

Nádherné Švýcarsko turisty láká především svoji kouzelnou a nedotčenou přírodou. Majestátní hory zde doplňují rozlehlá jezera a divoké řeky s vodopády. Díky okouzlujícím scenériím je vhodnou destinaci pro všechna roční období. V létě si zde užijete spoustu sportovního vyžití - horské turistiky, vodních sportů nebo golfu a v zimě vás nadchnout špičková lyžařská střediska. Za zmínku stojí také vyhlášené švýcarské sýry, které si vás očarují svou jemností nebo čokoláda, která potěší všechny opravdové labužníky.

Proč právě Švýcarsko?

 • hory v zimě i v létě

  Švýcarské hory vás nadchnou jak v zimě, tak v létě. V zimním období se můžete vydat hned do několika vyhlášených lyžařských středisek, kde si užijete perfektně upravené sjezdovky, mnohokrát ski in/out přístup z hotelu a mimořádnou kvalitu sněhu, díky svým vysokonadmořským podmínkám (nejvyšší vrchol sahá do výšky 4.634 m. n. m.). Oblíbeným střediskem je například Andermatt, které slibuje perfektní sjezdoky pro začátečníky, ale i náročné lyžaře. Ve středisku St. Moritz, neboli Svatý Mořic, si užijete více než 360 km sjezdovek. Za zmínku stojí také středisko Zermatt, které je propojené s italskou stranou hor nebo Davos, které vyhledává především nejnáročnější společnost. Švycarská střediska vynikají svými luxusními hotely a vysokým standardem. V letních měsících si užijete skvělé horské turistické trasy, které jsou vhodné pro jednotlivce, páry, ale také rodiny s dětmi. Pokud zatoužítě po adrenalinu, můžete vyzkoušet slést ferraty nebo horolezčení.

 • Území jezer

  Místní příroda vám zkrátka vyrazí dech. Scénerie jsou jako namalované a propojení nádherné tyrskysové vody s okolními hory vás zcela jistě očaruje. Místní jezera se vyznačují nádhernou průzračnou vodou přímo z horských pramenů. Voda je díky svému zdroji opravdu ledová a osvěží vás především v horkých letních dnech. Švýcarsko nabízí nepřeberné množství nádherných jezer, pro výčet jsou to například jezero Ženevské, Bodamské, horské jezero Bachalp, tyrkysové jezero Blausee nebo romantické jezero ve tvaru srdce - Lagh de Calvaresc. Kromě jezer zde naleznete také velké množství dechberoucích vodopádů, které díky kaskádovité struktuře hor doplňují skoro všechny švýcarské řeky. Mezi nejznámější patří vodopád Mürrenbach, Seerenbach, Staubbach a největší vodopád v Evropě - Rýnský vodopád. Odvážnější jedinci si na horských řekách mohou vyzkoušet tzv. canyoning, tento adrenalinový zážitek zahrnuje horolezení, skákání do okouzlujících tůněk, sestupování kaňonů a soutěsek a sjíždění přírodních topogánů. 

   

 • Sýry a sladkosti

  Nejlahodnější a nekvalitnější sýry, ty ochutnáte pouze ve Švýcarsku. Švýcaři jsou na svůj národní poklad opravdu pyšní a jejich sýry připravují s nějvětší láskou a pílí. Jedná se především o všechny druhy sýru, které jsou podobné ementálu. Některé ze sýrů se doposud vyrábějí tradičním ručním způsobem na vyhřátých pastvinách švýcarských hor. Tyto sýry se nazývají Bergkäse a jsou opravdu cenněné a k dostání pouze na farmářských trzích.

 • Golf

Zaujalo Vás Švýcarsko?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka