Dominikánská republika

Vody Karibského moře a Atlantského oceánu ukrývají několik okouzlujících ostrovů, jejichž největší chloubou je Dominikánská republika. Tento největší ostrov v srdci Karibiku nabízí vše co si představíte pod pohádkovou dovolenou. Nekonečné písečně pláže, azurově modré moře jako stvořené k potápění a celoroční teplé počasí z tohoto ostrovu vytvářejí tropický ráj z něhož se vám nebude chtít odjíždět. Místní obyvatelé jsou plní lásky a temperamentu odrážejícího se v nezaměnitelné kultuře a tradicích. Spanilé taneční kreace a rytmická hudba zde hrají hlavní roli. Můžete se těšit na nezapomenutelné zážitky, které vás budou hřát na srdci ještě dlouho poté.

Dominikánská republika

 • pohádkové pláže a moře

  Skvosné pláže jsou světovým unikátem a nějvětším pokladem Dominikánské republiky. Oslnivě bílý písek jim dodává nezaměnitelný vjem a podtrhuje tak krásu průzračné vody Karibského moře. Ve většině případů jsou obklopeny exoticky vzhlížejícími palmami nebo divokými porosty mangrove. Podmořský svět ukrývá celou sbírku pestrobarevných ryb, krásných korálů a ztroskotaných korábů a zcela jistě vám vyrazí dech. Na severním pobřeží si budete moci užít divoké vody Atlantského oceánu, který je jako stvoření pro surfaře.

 • panenská příroda

  Kromě nádherných pláží ostrov nabízí nezaměnitelnou přírodu, v které si budete připadat jako v opravdovém tropickém ráji. Ve velké míře je ostrov pokryt divokými mangrovníkovými pralesy, které ukrývají skvostné exotické rostliny. V okouzlujících národních parcích naleznete dechberoucí vodopády, tůně a jezýrka. Díky své kaskádovité struktuře jsou ideálním místem pro canyoning a seskoky, které ocení především odvážnější turisti. Příroda je navíc v mnoha případech nepoznamenaná lidskou rukou, je v ní tedy možné zahlédnout zvířata, která jsou jinak k vidění pouze v zoologických zahradách. Ve volné přírodě zde můžete například vidět varay, kapustňáky, leguány, plameňáky a papoušky. Na své si zde přijdou také milovníci hoské turistiky. V oblasti Jarabacoa naleznou nevyšší vrchol ostrova - horu Pico Duarte (3175 m. n. m.)

 • výjimečná kultura a architektura

  Dominikánská radostná nátura se odráží v jejich tradiční kultuře a umění. Festivaly, tanec a hudba, tak by se kultura dala v krátkosti charakterizovat. Tradiční dominikánský tanec se nazývá merengue a můžete jej vidět na celém ostrově. Tančí jej děti,teenageři i dospělí a je patrné, že je hlavní zdrojem radosti mísntího obyvatelstva. Někde se prolíná s rytmy samby či bachaty a je na něj opravdu radost pohledět. Úzce s tancem se pojí hudba, kterou budete moci slyšet na ulicích všech dominikánských měst. Rytmické bubny a kytara vás zcela jistě také roztančí.

 • jídlo, rum a doutníky

  Dominikánská republika je ideální destinací pro všechny labužníky. Její kuchyně je pestrá a plná barev. Potěší nejen vaše chuťové buňky, ale také zrak. Lahodné ovoce a zelenina jsou hlavními ingrediencemi většiny tradičních dominikánských pokrmů. Na své si však přijdou i milovníci masa, které potěší mnohé pokrmy z dušeného masa nebo z čerstvých mořských ryb. Dominikánská republika je také světovou špičkou ve výrobě doutníků. Již po dlouhá léta se zde doutníky vyrábějí ručně a staly se tak jednou z nejvyhledávanějších turistických atrakcí. Nesmíme opomenout ani tolik oblíbený dominikánský rum, který je jedním z nejhlavnějších vývoznách artefaktů z ostrova. 

 • golfový ráj

 • poloha

  Dominikánská republika se nachází souostroví Velké Antily v srdci Karibiku. Na jihu je ostrov omýván Karibským mořem a na severu Atlantským oceánem. 

   

Zaujala Vás Dominikánská republika?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka