Maroko

Maroko je země plná barev. Autentická kultura a architektura je pro tento kouzelný stát zcela typická. Původního ducha budete moci pocítit na každém vašem kroku. Vydejte se do Marakéše a navštivte jeden z nejvyhlášenějších bazarů, objevujte pestrou marockou kuchyni, setkejte se s berberskou kulturou, naučte se jak se vyrábí tradiční výrobky z kůže nebo si užijte projížďku na velbloudovi při západu slunce. Dovolená zde očaruje všechny vaše smysly.

Proč právě Maroko?

 • Nekonečné ticho pouště

  Nekonečná plocha marocké Sahary měří přes neuvěřitelných 9 milionů km čtverečních. Naleznete zde jednu z nejtižších oblastí celého světa. V nočních hodinách se obloha nad vámi promění ve světelkující show miliónů hvězd. Tento jedinečný zážitek si rozhodně nenechte ujít a přenocujte v nejluxusnějším Scarabeo kempu. Při jeho návštěvě si pochutnáte na největších gourmet delikatesách marocké kuchyně a užijete si skvělý servis se soukromým komorníkem. V poušti se také nacházejí úchvatná pouštní města, která byla k vidění v řadě slavných seriálech. Nejoblíbenějším místem je město Ouarzazate, které v překladu znamená "místo bez hluku". Právě zde sídlí největší filmové studio světa - Atlas studio.

 • Úchvatná města

  Marocká města jsou plná překvapení a každé vyniká svou unikátní atmosférou. Neuvěřitelným kulturním zážitkem bude návštěva Marrakéše. Tolik typická marocká obydlí nesoucí název riády vám poskytnou pohádkové přístřeší. Těmi nejkrásnějšími jsou například The Oberoi, Selman, Amanjena nebo Royal Mansour, který patří královské rodině a je umístěn přímo v srdci města. Při procházce Marrakeší rozhodně nesmíte minou návštěvu jednoho z nejvyhlášenějších bazarů. Na pobřeží Maroka se nachází poklidné přímořské město Essauouira, které je surfařským rájem. Příjemný pobyt zde budete moci zažít v luxusním hotelu Heure Bleue Palais. Severní části Maroka dominuje město Fes, přezdívné město devíti tisíci uliček. V jeho úzkých a romantických uličkách není vůbec těžké se ztratit. Specialitou města jsou především koželužny, nádoby s barevnou vodou, které slouží k barvení kůže.

 • Pohoří Atlas

  Užijte si treky v pohoří Atlas a objevujte ty nejkrásnější scenérie, vychutnejte si privátní piknik uprostřed hor společně s Berbery, kteří jsou původními obyvately Maroka a to vše s privátní průvodcem. Atlas je nejvyšší pohoří v severní Africe s vrcholem ve výšce 4167 m.n.m. Naleznete zde například i krásné vodopády nesoucí název Ouzoud. Ideálním útočištěm po celodenním výšlapu pro vá bude úchvatný hotel Kasbah Tamadot Asni.

 • Pestrá kuchyně

  Marocká kuchyně by se dala charakterizovat jako pestrobarevná a zdravá. Hlavní ingrediencí je zde zelenina a dušené maso, která je připravováno v typické keramické nádobě tajine. Tajine je hlíněná nádoba s pokličkou, v které se pozvolna dusí tato zeleninovo-masová směs. Pro marockou kuchyni je také typický kuskus připravovaný na mnoho způsobů a pestré spektrum různého orientálního koření. Oblíbeným předkrmem je poté pastilla - sladkoslaný koláč plněný masovou směsí. Svůj vliv zde však má také francouzská a španělská kuchyně. 

 • Počasí v Maroku

  Nejlepším obdobím pro poznávání Maroka je od března do května, kdy teploty nešplhají tak vysoko a země je krásně zelená. Od května do listopadu je podnebí horké a suché v průměrných teplotách okolo 26°C. Nejvíce sražek se v pobřežních oblastech vyskytuje mezi listopadem a březnem.

 • Poloha

  Maroko se nacházá na severozápadě Afriky na severu se sousedícím Alžírskem a na jihovýchodě s Mauritánií. Na severu je země omývána Alboránským mořem a západní část Atlantským oceánem.  

Důležité informace

 • Víza

  Pro vstup do Maroka není potřeba vyřízení víz, pokud pobyt nebude přesahovat 90 dnů. 

 • Očkování

  Při návštěvě do destinace se doporučuje očkování proti virové hepatitidě A, B a břišnímu tyfu. 

 • Fakta

  Hlavní město: Rabat

  Měna: Marocký dirham

  Jazyk: Arabština

  Časové pásmo: GMT + 1 hodina

  Náboženství: Islám

   

Zaujalo vás Maroko?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaši dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Zážitky Maroko