Řecko

Tuto jedinečnou destinaci si zamilují všichni cestovatelé, kteří míří za starověkou historií i rozmanitými zážitky. Bohatou kulturu s antickými kořeny doplňuje vřelá pohostinnost a výtečná gastronomie v tradičních místních tavernách. Opomenout nemůžeme ani blahodárnou relaxaci na pláži, kterou si na kouzelných ostrovech užijí páry na romantické dovolené i rodiny s dětmi každého věku. V mystickém Řecku je zkrátka každá dovolená skutečným prožitkem inspirovaným řeckými bohy.

Proč právě Řecko?

 • Nádherné pláže

  Řecko patří mezi oblíbené letní destinace Evropy a může se pochlubit skutečně nádhernými plážemi s křišťálovou vodou, proto je v současné době až 515 pláží ohodnoceno modrou vlajkou. Ta je ve světě přidělena vybraným místům dle čistoty moře, ochrany životního prostředí i kvality pláže. Na ostrově Zakynthos pak můžete navštívit  jednu z nejfotografovanějších pláží světa Navagio Beach.

 • Starověké Athény

  Hlavní město Řecka se těší velké oblíbenosti již od starověku. S živou atmosférou a množstvím zajímavostí jsou Athény ideální pro víkendový pobyt nebo krátkou návštěvu při cestě na některý z mnoha ostrovů. Nejslavnější památkou a světově nejznámější akropolí je právě Athénská akropolis. Ta byla v minulosti postavena na pahorku společně s chrámem Parthenónem a tvořila kulturní i politické centrum Řecka. Dnes je tato památka zařazena na Seznam světového dědictví UNESCO. Navštívit můžete i další zajímavá místa včetně Panathénského stadionu nebo jedinečného historického Muzea Acropolis, kde vám zajistíme i privátní prohlídku.

   

 • Kouzlo ostrovů

  V Řecku se nachází až 227 obydlených ostrovů, které nabízí perfektní podmínky pro každého cestovatele. Mezi nejoblíbenější patří Kréta, Korfu, Santorini, Mykonos, Zakynthos a Peloponés. Každý z ostorvů svou unikátní atmosférou nabízí zcela jiný zážitek. Na většině z nich můžete vyrazit na pláž, sportovat a poznávat historii. Santorini je pro své ikonické rozložení ideální pro páry, které se kromě romantických chvil mohou těšit i na množství aktivit. Na Zakynthos je k vidění nejfotografovanější pláž světa a Mykonos je známý svou živou atmosférou a noční zábavou. Korfu, Kréta a Peloponés nabízí mnohostranné vyžití pro páry i rodiny s dětmi.   

 • Mystické památky

  Díky bohaté historii můžete v Řecku obdivovat velké množství působivých a mystických památek. Nachází se zde hned dva ze sedmi antických divů světa - Feidiův Zeus v Olympii a Archemidin chrám v Efesu. Opomenout nelze ani 18 významných míst, která patří do seznamu světového dědictví UNESCO včetně Acropolisu, věštírny v Delfách, chrámu Apollóna, monastýry Meteora a další. Zajímavá jsou i historická muzea, kostely nebo kláštery, kterých je v Řecku nespočet.

   

 • Delikátní gastronomie

  Řecká kuchyně je velmi oblíbená a známá po celém světě i díky ingrediencím jako je olivový olej, který se v destinaci hojně vyrábí. Většina řeckých pokrmů je založená na čerstvých surovinách a bylinkách. Mezi tradiční speciality patří tzaziki, musaka nebo masové špízy Souvlaki, dále gyros a řecký jogurt s medem. Z běžných řeckých nápojů můžeme zmínit kávu, víno nebo ouzo. 

  Nabídku řeckých pokrmů najdete v každém luxusním resortu i místní taverně, pokud však zatoužíte dopřát svým chuťovým buňkám ještě větší zážitek, zajistíme vám rezervaci v jedné z 5 michelinských restaurací v Řecku nebo denní výlet za typickou gastronomií s ochutnávkou těch nejlepších tradičních delikates. Pro milovníky vína pro změnu naplánujeme návštěvu vinařství na ostrovech Santorini, Kréta nebo Peloponés. 

 • Golf

  Golfových hřišť je v Řecku méně než v jiných evropských zemích, zato jejich úroveň je vysoká. Nejkrásnějším golfovým resortem je nepochybně Costa Navarino, kde najdete dva luxusní hotely, dvě osmnáctijamkové hřiště a další dvě osmnáctky ve výstavbě. Hřiště Dunes je lehce zvlněné a před prudkým řeckým sluncem schované mezi starými olivovníky. Druhé hřiště Bay Course, které se táhne kolem zátoky Navarino, donutí každého hráče zastavit se a vychutnat si nádherné výhledy na moře. Dalším krásným hřištěm je Crete Golf Club ukrytý v horách na ostrově Kréta. Díky teplejšímu počasí mohou golfisté na Krétě hrát téměř po celý rok.

 • Kdy se vydat do Řecka?

  Řecko má typické středomořské podnebí a až 300 slunečných dnů v roce. Léta jsou zde slunná a horká s teplotami nad 35°C. Zima je v Řecku naopak mírná a často i deštivá. Nejpříznivější období pro návštěvu je od června do října.  

 • Poloha

  Oficiálně zvaná Helénská republika leží v jižní části Balkánského poloostrova a hraničí s Albánií, Makedonií, Bulharskem a Tureckem. Pobřeží země lemují Jónské, Středozemní a Egejské moře, kde leží okolo dvou tisíc ostrovů a ostrůvků patřících Řeku. Mezi nejvyhledávanější z nich patří např. Kréta, Korfu nebo Santorini.

Důležité informace

 • Víza

  Pro občany ČR není v rámci Evropské unie vízum potřeba, dostačující je platný cestovní pas či občanský průkaz. O povolení  je potřeba zažádat pouze při pobytu v Řecku na delší dobu než 3 měsíce. 

 • Očkování

  Pro vstup do země není podmínkou žádné povinné očkování.  

 • Fakta

  Hlavní město: Athény

  Měna: Euro (EUR, 1 EUR=27 Kč)

  Nejpoužívanější jazyk: novořečtina
  Náboženství: řecké pravoslavné

  Telefonní předvolba: +30
  Řízení: na pravé straně
  Elektřina: 220 V/ 50 Hz

  Délka letu: 2-3 hodiny 

  Časový posun: V Řecku je oproti ČR o 1 hodinu více po celý rok.
  Časové pásmo: GMT +2 

 • Důležité kontakty

  V případě potřeby se můžete obrátit na velvyslanectví ČR v Athénách.
  Telefon: +30 210 671 375 5, +30 210 672 533 2, +30 210 672 99
  Nouzová linka: +30 694 473 376 9
  Fax: +30 210 671 067 5
  E-mail: athens@embassy.mzv.cz

Zaujalo vás Řecko?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka