Slovinsko

Slovinsko nadchne zejména dobrodružné cestovatele a to převážně díky nádherné přírodě a širokému aktivnímu vyžití. V této kouzelné destinaci najdete vysoké hory, obrázková jezera, rozlehlé jeskyně i elegantní městečka. Milovníci vína se mohou zastavit na degustaci ve vinných sklípcích a zaručené dobrodružství nabízí řeka Soča, kde můžete vyzkoušet sjíždění divokých vod na raftu. Nouze však není ani o relaxaci, tu u slovinského pobřeží zajistí krásná města i písečná pláž.

Proč právě Slovinsko?

 • Okouzlující Lublaň

  Hlavní město Slovinska se doslova vybízí ke krásné procházce nebo projížďce lodí po řece Lublani. Ta je lemovaná elegantními kolonádami, náměstími a několika mosty. Najdete zde i skvělé místo k odpočinku v živých kavárnách a barech. Za návštěvu určitě stojí historické památky jako je Lublaňský hrad z 16. století, k němuž se dopravíte lanovkou a užijete si i nádherný výhled na město. Pod hradem se nachází Staré Město, nejstarší lublaňské náměstí, Ševcovský most, na kterém se ve středověku obchodovalo, a náměstí Mestni trg s barokní radnicí se zlatým drakem. Opomenout nemůžeme ani klášterní komplex Križanke, kde se kažodorčně koná Mezinárodní letní festival. 

 • Úchvatné jeskyně

  Vydejte se prozkoumat obrovské jeskynní systémy do Slovinského krasového regionu, které skrývá pokladnici tajemství. Nejslavnější slovinskou jeskyní je jednoznačně Postojna. Obrovská jeskyně je turistům přístupná už od roku 1819. Uvnitř najdete obrovské stropy plné propracovaných stalagmitů, stalaktitů a také neobvyklé skalní útvary. V jeskyni se můžete navíc setkat s podivnými růžovími mloky. K nejkrásnějším jeskynním systémům ve Slovinsku jednoznačně patří Škocjanské jeskyně, které jsou zapsané na seznam UNESCO. Jedná se o jedno z nejvýznamnějších míst na světě ke studiu krasových jevů ve vápenci. V tomto jeskynním komplexu najdete 26 vodopádů a mnoho jedinečných krasových útvarů.

 • Pohádkové jezero Bled

  Tyrkysové jezero obklopené zasněženými horami a zdobené kostelem na malém ostrůvku ve tvaru slzy vás doslova uchvátí. Užijte si kouzlo krajiny, ponořte se do křišťálové vody nebo se vydejte na kopec k pohádkovému hradu Bled a vychutnejte si nádherný výhled. Pro aktivní jedince toto místo nabízí řadu turistických a cyklistických stezek a na jezeře zase můžete využít jízdu na kajaku. 

 • Adrenalin na řece Soča

  Řeka Soča je tím nejlepším místem pro milovníky vodních sportů. Její čistá voda sklouzává přes vodopády a protéká zalesněným údolím a tím poskytuje nádhernou podívanou do přírody. Těšit se můžete na řadu vzrušujících aktivit, jako je rafting na divoké vodě, jízda na kajaku nebo kánoi.

 • Údolí vinařů

  Úrodné a malebné Vipavské údolí je doslova rájem vinařů. Díky mírnému podnebí v kombinaci s jeho blízkostí moře a silnými zimními větry je ideální pro pěstování vína. Kromě vína se zde pěstuje ovoce, jako jsou třešně, meruňky nebo broskve. Vydat se můžete na kole nebo po pěších stezkách do vesniček a vinic, kde si užijete prohlídku vinných sklípků a vychutnáte degustaci výborných červených a bílých vín.

 • Krásné pobřeží

  Slovinské pobřeží omývá Jaderské moře, má sice pouze 47 km, ale i přesto nabízí mnoho zajímavostí. Za návštěvu rozhodně stojí městečko Piran na poloostrově ve tvaru špičky, které je označováno za jedno z nejkrásnějších měst Slovinska. Těšit se zde můžete na příjemné procházky po promenádě podél pobřeží a klidnou atmosféru. U pobřeží se také nachází nejluxusnější letovisko Portorož, kde najdete řadu hotelů v blízkosti pláže včetně Kempinski Palace Portoroz Istria

 • Kdy se vydat do Slovinska?

  Nejlepší doba pro vycestování do Slovinska je v měsících od května do září, kdy je v destinaci nejtepleji a průměrná teplota se pohybuje kolem 23°C.

 • Poloha

  Slovinsko najdete v jihovýchodní Evropě. Mezi jeho sousedící státy patří Itálie, Rakousko, Maďarsko a Chorvatsko. Ve Slovinsku najdete i malé pobřeží u Jaderského moře s délkou pouze 47 km. Na severních hranicích se nachází Alpy a v jihozápadní části země jsou rozmístěné úžasné krasy. 

Důležité informace

 • Víza

  Pro občany ČR není v rámci Evropské unie vízum potřeba, dostačující je platný cestovní pas či občanský průkaz.

 • Fakta

  Hlavní město: Lublaň

  Měna: Euro

  Úřední jazyk: slovinština

  Náboženství: katolické

  Čas na Slovinsku je stejný jako v ČR

  Časové pásmo: GMT +1

  Doba letu z Prahy prímým spojem je asi 1 hodina

 • očkování

  Pro vstup do země není vyžadováno žádné očkování. 

 • Důležité kontakty

  Velvyslanectví ČR v Lublani

  Riharjeva 1
  SI-1000 Lublaň
  Slovinsko
  Tel.: + 386 1 420 24 50
  Fax: + 386 1 283 92 59
  E-mail: ljubljana@embassy.mzv.cz

Zaujalo vás Slovinsko?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka