Jihoafrická republika

Naprostý požitek z přírody, nejnavštěvovanější a nejstarší park Afriky, ochutnávky kvalitních vín a ty nejznámější golfová hřiště za který musí zažít každý golfista. To je Jihoafrická republika, vydejte se s námi za nezapomenutelnými zážitky, divokými zvířaty a luxusními hotely.

Proč právě Jihoafrická republika?

 • Nejstarší národní park Afriky Kruger

  Nejnavštěvovanějším národním parkem je jednoznačně Kruger, který byl založen v roce 1898 a je zároveň i nejstarším parkem v Africe, založen byl za účelem ochrany volně žijících živočichů jihoafrického Lowveldu. Park je vlastně takový malý stát, protože jeho rozlohu můžete srovnávat s Walesem nebo Izraelem. V parku najdete více ne 140 druhů savců včetně lva, leoparda, slona a nosorožce. Bezkonkurenční zážitky, naprostý požitek z přírody a úchvatné scenérie zažijete z otevřeného jeepu jak ve dne, tak v noci. Pobyt vám zpříjemní luxusní lodge, kde si můžete vychutnat večeři pod širým nebem a poslouchat zvuky přírody.

 • Ráj pro milovníky golfu

  Na východním a západním mysu se nachází řada soukromých rezervací, které jsou doslova rájem pro golfisty. Spojte safari, ochutnávky vína a golf na jednich z nekrásnějších hřišť na světě do jednoho a vydejte se s námi za těmito nezapomenutelnými zážitky do luxusních hotelů.

 • Úchvatné Cape Town

  Druhé největší město Jihoafrické republiky nabízí opravdu mnoho zajímavých míst k vidění a zážitků už jen díky jeho rozmanitosti a přírodní krásou. Navštívit můžete světově proslulou botanickou zahradu Kirstenbosch a park Green Point tyto přírodní krásy se krásně doplňují s návštěvou nedaleké Boulders Penguin Colony, které je velice oblíbeným místem a to díky velkým množstvím hlasitých tučňáků. Dalším velice oblíbeným a často navštěvovaným místem je rozhodně Stolová hora a krásné pláže, které jsou považovány za nejkrásnější z celé Afriky.

 • Ochutnávka kvalitních vín

  Jižní Afrika je známá svou nabídkou kvalitních vín a nejstaršími vinařskými farmami z roku 1682, díky kterým je vinařské dědictví bohaté a rozmanité. Sauvignon Blanc si můžete vychutnat na jižních svazích a pohoří Stolová hora leží historické údolí zvané Constania, kde najdete několik sklepů s chladným podnebím, které zkvalitňuje výrobu bílých vín s dlouholetou tradicí výroby od roku 1682. Dalším skvělým místem pro ochutnávku vín je rozhodně okres Franschhoek, který si zachovává svůj výrazný francouzský charakter a je považován za kulinářské hlavní město mysu Cape. Vydat se můžete za prozkoumáním nedalekých malebných vinic včetně ochutnávky vín a prohlídky vinných sklepů mimo za prohlídku stojí i samotné město nebo projížďka v místní tramvaji. Dalšími oblíbenými vinařskými oblastmi je historické město Stellenbosch, které nabízí úžasnou holandskou architekturu a svými vinařskými tradicemi sahající až do konce 17. století. Skvělé Chardonnay a Pinot  Noir najdete v přímořském městě Hermanus.

 • Národní parky Madikwe a Pilanesberg a provincie KwaZulu-Natal

  Národní parky Madikwe a Pilanesberg najedeme v ekologické bohaté přechodové zóně mezi Kalahari a Lowveld. Tato rozsáhlá oblast v severozápadní provincii Jihoafrické republiky slibuje návštěvníkům vzrušující zážitky při pozorování volně žijících zvířat. KwaZulu-Natal je jednou z devíti provincií Jihoafrické republiky a je nazývána zahradou této země a to převážně pro svou rozmanitost a tropickým klimatem. Těšit se můžete na krásnou přírodu ať už od výšin pohoří Drakensberg, které také patří do světového dědictví UNESCO, až po tropické savany Zululand.

 • Počasí v Jihoafrické republice

  Místní klima umožňuje cestu v jakékoliv době. Pro venkovní aktivity je ideální období tamější zimy, které panuje od června do září, protože je chladno a sucho. Vegetace ještě není tak hustá, což je výhodné i pro pozorování divoké zvěře. Nejhorší možnou dobou na návštěvu jsou Vánoce a první polovina ledna kvůli nespočtu turistů. Kapské Město a Garden Route bývají obzvlášť vytížené.

 • Poloha

  Jihoafrická republika je jedním z nejvyspělejších státu Afriky a nachází se na jihu afrického kontinentu. Tato země sousední s Namibií, Botswanou, se Zimbabwe, Mosambikem na severu a na východě se Svazijskem.

Důležité informace

 • Víza

  Pro vstup do Jihoafrické republiky není potřeba vyřízení víz. Podmínkou pro vstup do destinace je platný cestovní pas a pobyt nesmí přesáhnout 90 dní. 

 • Očkování

  Do destinace není žádné povinné očkování, pro cestu však doporučujeme očkování proti virové hepatitidě typu A (při delším pobytu i proti typu B) a břišnímu tyfu. 

 • Fakta

  Hlavní město: Pretoria, Bloemfontein, Kapské Město

  Měna: jihoafrický rand (1 ZAR=1,38 CZK, 1 EUR=19,41 ZAR)

  Jazyk: angličtina, afrikánčtina

  Náboženství: křesťanství

  Tel. předvolba: +27

  Časový posun: V Jihoafrické republice je stejný čas jako v ČR. UTC+2

 • Důležité kontakty

  Velvyslanectví ČR v Pretorii.

  936 Pretorius Street, Arcadia, 0083 Pretoria
  P.O.Box 13671, Hatfield 0028-Pretoria
  tel: od 4.5.2010 do odvolání spojení na úřad tel. číslo: +271 241 2380
  fax: 002712/4302033, 002712/4312398 - konzulární úsek
  e-mail: pretoria@embassy.mzv.cz
  web: www.mzv.cz/pretoria

Zaujala vás Jihoafrická republika?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Zážitky hotely

Podobné destinace