Dubaj

 • Spojené Arabské Emiráty
 • 10 hotelů

„Místo srazu“, jak by se dalo přeložit, se nachází na okraji Perského zálivu. Luxus a bohatství Dubaje lákají cestovatele z celého světa. Jen zřídka si však návštěvníci nechají ujít aquaparky, vyjížďku do pískových dun nebo vyhlídku z nejvyšší budovy světa Burj Kalifa. Pro ty, kdo relaxaci na pláži rádi vymění za nákupy, zde čeká velké množství designových obchodů i místních trhů. Dubaj je často křižovatkou při cestách do jiných exotických destinací, proto tuto luxusní metropoli můžete navštívit i krátce při Vaší cestě z dovolené v Indickém oceánu či jiných částech Asie. Vydejte se do Dubaje a dopřejte si dovolenou v luxusu ve městě neomezených možností.

Proč právě Dubaj?

 • Unikátní architektura

  Dubaj je známá po celém světě převážně svou arichtekturou, město je plné jedinečných mrakodrapů navržených některými z nejlepších architektů na světě. Budovy přicházejí ve všech tvarech, velikostech a stylech včetně stanic metra. Nejznámější a nejvyšší budova na světě Burj Khalifa a její výhled na celou Dubaj se pro vás stane nezapomenutelným zážitkem.

 • Toužíte po klidnější dovolené?

  Navštivte oblast Ras Al Khaimah, které se nachází přibližně 1 hodinu jízdy osobním vozem z mezinárodního letiště v Dubaji. Ras Al Khaimah se stává velmi oblíbenou částí Spojených arabských emirátů a to především díky tomu, že je o dost klidnější oblastí než Dubaj. V této části se můžete vydat na pouštní safari, vyzkoušet největší zipline na světě nebo se vydat na trek do pohoří Al-Hadžar. 

 • Dětský ráj v Atlantis The Palm

  Doslova dětský ráj je postaven v Atlantis The Palm. Pohádkový hotel nabízí takové množství atrakcí, že žádný den nebude pro Vaše děti nezáživný nebo stejný. Vodní park Aquaventure ukrývá obrovský výběr atrakcí, nechybí plavání s delfínyakvária ani dětský klub. O zábavu teenagerů je také postaráno, a to nejen formou aktivit, ale i v diskoklubu, kde je vstup dospělým zakázán. Zatímco se děti věnují všestranným radovánkám, pro rodiče jsou připraveny lázně i relaxace na pláži.

 • Vydejte se na pouštní safari

  Zažijte nádherný západ slunce a vyjeťte si na pouštní safari do beduínské vesničky s tradičním arabským barbecue. Projeďte se na surfu po písečných dunách nebo zažijte adrenalinovou jízdu v džípu nebo čtyřkolce. Děti si zase užijí legraci s velbloudy na kterých se budou moci povozit.

 • Celoroční destinace

  Dubaj je jednou z destinací, které je možné navštívit téměř po celý rok. Letní měsíce jsou suché a velmi horké s teplotami vzduchu nad 40°C a teplotou vody nad 29°C. Nejchladněji je pak v lednu a únoru, kdy se teploty vzduchu během dne pohybují kolem 25°C. Zimní období s sebou také přináší občasné přeháňky, výjimkou nejsou ani letní či písečné bouře. 

 • Poloha

  Dubaj je hlavní město stejnojmenného emirátu, které leží na jihovýchodě Arabského poloostrova. Samotné Dubai City leží na okraji Perského zálivu. Spojené arabské emiráty sousedí se třemi státy, z nichž Omán je po emirátech jedním z nejvyhledávanějších.

Důležité informace

 • Víza

  Vízová povinnost byla pro občany ČR zrušena 22.03.2014 a povolení pro vstup do země na dobu 30 dní je turistům udělováno při příletu. Pobyt je možné prodloužit u imigračních orgánů SAE (Directorate for Residency and Foreigners, Dubai) až o dalších 30 dní. Podmínkou pro vstup do země je cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců od příletu do destinace. 

 • Očkování

  Pro vstup do země není podmínkou žádné povinné očkování.  

 • Fakta

  Měna: Emirátský dirham, AED (1 AED=6,87 CZK,1 EUR=4,97 AED)

  V Dubaji jsou na většině míst akceptovány také platební karty.

  Nejpoužívanější jazyk: arabština, snadno se domluvíte anglicky
  Náboženství: islám
  Ramadán: Tento svátek se řídí muslimským kalendářem a většinou vychází na letní měsíce. Během tohoto svátku může být v hotelu omezena zábava a prodej alkoholických nápojů. Mimo resort je potřeba počítat s omezením, které platí i pro turisty. To se vztahuje na konzumaci nápojů a pokrmů, kouření či žvýkaní na veřejnosti.

  Elektřina: 220 V, zásuvky britského typu
  Řízení automobilu v destinaci: na pravé straně 

  Délka letu z Prahy: 6 hodin přímého letu

  V zimním čase je v Dubaji o 3 hodiny a v letním čase o 2 hodiny více než v ČR.
  Časové pásmo: GMT +4
   

 • Důležité kontakty

  Velvyslanectví ČR v Abú Dhabí:
  Telefon: +9712 6782 800
  Nouzová linka: +971 50 6628 920
  Fax: +9712 6795 716
  E-mail: abudhabi@embassy.mzv.cz

Zaujala vás Dubaj?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Kateřina Rozehnalová
Nezávazná poptávka

Hotely Dubaj

Podobné destinace