Dubaj

„Místo srazu“, jak by se dalo přeložit, se nachází na okraji Perského zálivu. Luxus a bohatství Dubaje lákají cestovatele z celého světa. Jen zřídka si však návštěvníci nechají ujít aquaparky, vyjížďku do pískových dun nebo vyhlídku z nejvyšší budovy světa Burj Kalifa. Pro ty, kdo relaxaci na pláži rádi vymění za nákupy, zde čeká velké množství designových obchodů i místních trhů. Dubaj je často křižovatkou při cestách do jiných exotických destinací, proto tuto luxusní metropoli můžete navštívit i krátce při vaší cestě z dovolené v Indickém oceánu či jiných částech Asie. Neváhejte se vydat do Dubaje a dopřát si dovolenou v luxusu ve městě neomezených možností.

Proč právě Dubaj?

 • Unikátní architektura

  Dubaj je známá po celém světě převážně svou arichtekturou, město je plné jedinečných mrakodrapů navržených některými z nejlepších architektů na světě. Budovy přicházejí ve všech tvarech, velikostech a stylech včetně stanic metra. Nejznámější a nejvyšší budova na světě Burj Khalifa a její výhled na celou Dubaj se pro vás stane nezapomenutelným zážitkem.

 • Zábava pro celou rodinu

  Dubaj je destinace plná zážitků zejména pro nejmenší členy rodiny. V centru města můžete s dětmi vyrazit do akvária, za lyžováním i bruslením. Doslova dětský ráj je postaven třeba v ikonickém Atlantis The Palm. Pohádkový resort nabízí spoustu atrakcí a vodní park Aquaventure, kde nechybí plavání s delfíny nebo unikátní akvária. Další svět vodní zábavy ukrývá park Wild Wadi u resortu Jumeirah Beach Hotel. Pokud se rozhodnete vyrazit dál od Dubaje, neskutečné množství atrakcí a celodenní zábavy najdou vaše ratolesti v unikátním zábavném parku Dubai Parks & Resorts.

 • ROMANTIKA PRO PÁRY

  Přestože je Dubaj poměrně rušné a zážitky nabité město, nechybí zde ani romantika pro páry. Během pobytu si můžete vyrazit na večeři při svíčkách s výhledem na okouzlující fontány či rozsvícenou Dubaj. Pokud zatoužíte po společném netradičním zážitku, doporučujeme krátký pobyt v poušti v luxusním resortu Al-Maha, kde klidnou pouštní atmosféru doplní jedinečné západy sluce a aktivity v poušti.

 • Pouštní safari

  Zažijte nádherný západ slunce a vyjeďte si na pouštní safari do beduínské vesničky s tradičním arabským barbecue. Projeďte se na surfu po písečných dunách nebo zažijte adrenalinovou jízdu v džípu nebo čtyřkolce. Děti si zase užijí legraci s velbloudy, na kterých se budou moci povozit pouští. 

 • Dubaj z ptačí perspektivy

  Proleťte se nad městem hydroplánem nebo helikoptérou. Let nabízí jedinečný zážitek a zcela jiný pohled na velkolepou Dubaj. Během letu se z ptačí perspektivy podíváte na významná místa a budovy jako je Burj Khalifa, pláž Jumeirah s ikonickém hotelem Burj Al Arab nebo ostrov The Palm. Hydroplán navíc můžete využít i při cestě mezi Dubají a Abu Dhabi.

 • Největší nákupní centrum světa

  Dubaj je plná skvělých možností pro nákupy. Jedním z nejlepších míst je největší nákupní centrum světa The Dubai Mall. Kromě značkových obchodů a restaurací zde můžete navštívit třeba i akvárium nebo si vychutnat kávu při pohledu na zpívající fontány. Mezi další oblíbená nákupní centra patří i Dubai Marina Mall nebo Mall of Emirates, kde si navíc můžete i zalyžovat.  

 • Toužíte po klidnější dovolené?

  Pokud se chcete vyhnout rušnému dění velkolepé Dubaje, můžete zamířit do jiných míst Spojených arabských emirátů nebo dokonce na okraj Ománu. Jednou z oblíbených oblastí je Ras Al Khaimah, které se nachází přibližně jen 1 hodinu jízdy z Dubaje. Zde se můžete vydat na pouštní safari, vyzkoušet největší zipline na světě, nebo se vydat na trek do pohoří Al-Hadžar. Samozřejmostí je také relaxace na pláži či golf. Pouze 2 hodiny jízdy z Dubaje se ocitnete v jiné zemi, Ománu. V panenském a odlehlém prostředí je totiž uschován eko-resort Six Senses Zighy Bay. Ikonické ubytování ve vilách na pláži zde potěší všechny milovníky relaxace i adrenalinových zážitků. 

 • Celoroční destinace

  Dubaj je jednou z destinací, které je možné navštívit téměř po celý rok. Letní měsíce jsou suché a velmi horké s teplotami vzduchu nad 40°C a teplotou vody nad 29°C. Nejchladněji je pak v lednu a únoru, kdy se teploty vzduchu během dne pohybují kolem 25°C. Zimní období s sebou také přináší občasné přeháňky, výjimkou nejsou ani letní či písečné bouře. 

 • Poloha

  Dubaj je hlavní město stejnojmenného emirátu, které leží na jihovýchodě Arabského poloostrova. Samotné Dubai City leží na okraji Perského zálivu. Spojené arabské emiráty sousedí se třemi státy, z nichž Omán je po emirátech jedním z nejvyhledávanějších.

Důležité informace

 • Víza

  Vízová povinnost byla pro občany ČR zrušena 22.03.2014 a povolení pro vstup do země na dobu 30 dní je turistům udělováno při příletu. Pobyt je možné prodloužit u imigračních orgánů SAE (Directorate for Residency and Foreigners, Dubai) až o dalších 30 dní. Podmínkou pro vstup do země je cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců od příletu do destinace. 

 • Očkování

  Pro vstup do země není podmínkou žádné povinné očkování.  

 • Fakta

  Měna: Emirátský dirham, AED (1 AED=6,87 CZK,1 EUR=4,97 AED)

  V Dubaji jsou na většině míst akceptovány také platební karty.

  Nejpoužívanější jazyk: arabština, snadno se domluvíte anglicky
  Náboženství: islám
  Ramadán: Tento svátek se řídí muslimským kalendářem a většinou vychází na letní měsíce. Během tohoto svátku může být v hotelu omezena zábava a prodej alkoholických nápojů. Mimo resort je potřeba počítat s omezením, které platí i pro turisty. To se vztahuje na konzumaci nápojů a pokrmů, kouření či žvýkaní na veřejnosti.

  Elektřina: 220 V, zásuvky britského typu
  Řízení automobilu v destinaci: na pravé straně 

  Délka letu z Prahy: 6 hodin přímého letu

  V zimním čase je v Dubaji o 3 hodiny a v letním čase o 2 hodiny více než v ČR.
  Časové pásmo: GMT +4
   

 • Důležité kontakty

  Velvyslanectví ČR v Abú Dhabí:
  Telefon: +9712 6782 800
  Nouzová linka: +971 50 6628 920
  Fax: +9712 6795 716
  E-mail: abudhabi@embassy.mzv.cz

Zaujala vás Dubaj?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Podobné destinace