Thajsko

Panenská příroda a vyhlášená thajská kuchyně jsou neodmyslitelnou součástí „země úsměvů“. Místní tradice a kultura přilákaly již mnoho cestovatelů, kteří míří za poznáním i relaxací. V luxusním SPA vybraných resortů si můžete dopřát tradiční thajskou masáž a odpočinek na pláži snadno kombinovat s privátními výlety do místních chrámů či na odlehlé méně turistické ostrovy. Zamířit s námi můžete na ostrovy Phuket a Koh Samui, nechybí však ani severní oblast s městem Chiang Mai nebo populární Bangkok. Pro jeho zákoutí, jakým je Grand Palace, nebo projížďka po řece Chao Phraya, krátkou návštěvu hlavního města vřele doporučujeme.

Proč právě Thajsko?

 • Výtečná Thajská kuchyně

  Thajská gastronomie je sama o sobě zázrakem a rozhodně stojí za vyzkoušení. Hlavními ingrediencemi většinou bývá rýže nebo nudle společně s kuřecím masem, kokosovým mlékem a citrónovou trávou. Mezi oblíbené koření patří převážně pálivé kari, chili nebo kurkuma, které dodá každému jídlu tu správnou chuť.

  Nejpopulárnějším jídlem je Pad Thai, dále pálivá polévka Tom Yam a různé druhy kari s rýží. Thajská kuchyně se mění i podle oblastí, zejména v severním Thajsku můžete ochutnat speciální pikantní klobásy nebo polévku Khao Soi. Pokud vaše chuťové buňky zatouží po sladkostech, doporučujeme ochutnat Mango Sticky Rice, jejíž hlavní ingrediencí je nakrájené čerstvé mango s kokosovou lepkavou rýží.

 • Autentický sever Thajska

  Milovníkům poznávání, kultury a historie doporučujeme navštívit sever Thajska. V městě Chiang Mai a jeho okolí najdete mnoho historických chrámů, úžasné večerní trhy a zúčastnit se můžete i tréninku thajského boxu pod vedením zkušeného mistra. Pokud máte rádi přírodu, v okolí Chiang Maie nebo 4 hodiny jízdy vzdáleného Chiang Raie můžete spatřit nádhernou rozmanitou, kopcovitou krajinu a spoustu městeček s dalšími chrámy. Za další návštěvu stojí nejsevernější bod Thajska „ Golden Triangle“ (Zlatý Trojůhelník), kde se v jednom místě setkávají 3 země - Thajsko, Barma a Laos. Po celodenních aktivitách si můžete v hotelu užít thajskou masáž i různé procedury, které vám zklidní tělo a duši, nebo sdílet společné zážitky při pohledu na okouzlující okolí.

 • Populární ostrov Phuket

  V Andamanském moři se na jihozápadě Thajska nachází jeden z nejpopulárnějších ostrovů v jihovýchodní Asii – Phuket. Ostrov s rozlohou 543 kmsvé návštěvníky láká plážemi, bohatým nočním životem i historií. Kromě místních zajímavostí můžete z Phuketu navštívit i okolní ostrovy, za zmínku stojí například proslulý James Bond Island nebo Phi Phi Island. Snadno se odtud dopravíte i na Krabi.

 • Nejnavštěvovanější ostrov Koh Samui

  Na jihovýchodě Thajska je nejčastěji navštěvován ostrov Koh Samui. Výhodou tohoto malebného ostrova je menší počet turistů, naproti tomu však od místních atrakcí ani památek nelze očekávat mnoho. Během pobytu na Koh Samui určitě stojí za návštěvu mumie mnicha v chámu Wat Khunaram či Big Buddha. Dominantou Koh Samui jsou všudypřítomné kokosové palmy, které ostrovu dodávají exotickou atmosféru. Na své si zde přijdou milovníci pláží, kteří perfektní zázemí pro relaxaci a koupání najdou ve vybraných luxusních resortech. Vykročíte-li z hotelu za nočním životem, pak je ideální město Chaweng, kde se nachází množství obchodů i restaurací.

 • Kdy se vydat do Thajska?

  Thajsko má typické tropické klima s průměrnými teplotami 27°- 35°C. Roční období v severní, severovýchodní a střední části země ovlivňují monzuny. Měsíce březen až květen jsou obdobím vlhkého a horkého léta s teplotami kolem 40°C. Od června do listopadu převládá období dešťů, od kterého je uchráněn ostrov Koh Samui. Ten je pro změnu ovlivněn zimním monzunem a období dešťů na ostrově trvá od listopadu do února. Pro pobyt na Phuketu je nejpříznivější zvolit období od listopadu do května.

 • Poloha

  Thajské království, zkráceně Thajsko, patří k častým turistickým cílům. Tato země na jihovýchodě Asie leží na pobřeží Jihočínského a Andamanského moře v sousedství států Laos, Myanmar, Kambodža a Malajsie.

   

   

Důležité informace

 • Víza

  Od 11.8.2011 nejsou víza pro občany ČR pro pobyt v Thajském království do 30 dnů potřebná. Při vstupu z okolních zemí je pro turisty povolen pobyt pouze na 15 dnů. Pobyt nelze až na výjimečné případy (např. hospitalizace nebo jiné závažné důvody) prodloužit. Podmínkou pro vstup do země je cestovní doklad s platností alespoň další 6 měsíců od návratu z destinace a dostatečné finanční prostředky (10 000 THB=230 EUR za osobu nebo 20 000 THB/ 460 EUR za rodinu).  

 • Očkování

  Vyžadováno není žádné očkování s výjimkou turistů cestujících ze zemí s výskytem žluté zimnice, očkování proti této nemoci je v tomto případě povinné. Doporučeno je očkování proti tetanu, hepatitidě A a B a tyfu. 

 • Fakta

  Hlavní město: Bangkok

  Měna: Thajský baht, THB (1 THB=0,67 CZK,1 EUR=43,51 THB)
  V resortech jsou akceptovány také platební karty.

  Nejpoužívanější jazyk: thajština, v resortech se snadno domluvíte anglicky
  Náboženství: budhismus, islám, křesťanství

  Elektřina: 220 V/ 230 V
  Řízení automobilu v destinaci: na levé straně

   

  Délka letu z Prahy: 12 hodin s jedním přestupem

  V zimním čase je v Thajsku o 6 hodin a v letním čase o 5 hodin více než v ČR.
  Časové pásmo: GMT +7 

 • Důležité kontakty

  Velvyslanectví ČR v Bangkoku
  Telefon 1: +66 225 092 23, +66 225 092 24
  Nouzová linka: +66 899 228 692
  Fax 1: +66 225 549 78, +66 225 092 25
  E-mail: bangkok@embassy.mzv.cz

  Honorární konzulát Phuket
  Telefon: +66 76 24 94 00
  Fax: +66 76 21 09 36
  E-mail: phuket@honorary.mzv.cz

Zaujalo vás Thajsko?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka