Rakousko

Hlavním důvodem proč se cestovatelé vracejí do Rakouska, je jednoznačně perfektní podnebí v jakémkoliv ročním období. Rakousko je ideální destinací pro dokonalé lyžování a dalších zimních aktivit, ale je také skvělou destinací pro letní dovolenou. V letním období můžete navštívit mnoho krásných jezer s křišťálovou vodou a vydat se na různé treky po alpských hřebenech. Rakousko je také výborné pro naprostou relaxaci ve wellness spojené s rozmanitou přírodou a čistým vzduchem a ideální volbou pro poznávání klasické hudby a umění.

Proč právě Rakousko?

 • Hory v zimě i v létě

  Rakousko rozhodně patří k oblíbeným evropským destinacím pro dovolenou v zimním období i letním období. Celoroční lyžování si  můžete užít na třeba na ledovci Hintertux v Zillertalských Alpách, a to až na 86 km sjezdovek všech obtížností. Dalším oblíbeným lyžařským střediskem je Wilder Kaiser Brixental, kde se mimo jiné natáčel slavný TV seriál Doktor z hor. Tato oblast je i skvělou volbou pro letní pobyt plný aktivit. Jedním z největších středisek pro lyžování je jednoznačně Saalbach Hinterglemm Leogang, které je nově propojeno s městem Zell am See. K dalším populárním lyžařským místům patří Kitzbühel nebo Sölden, taktéž známé z filmů Jamesa Bonda. Skvělou volbou pro letní dovolenou je oblast zvaná "Solná komora", Salzkammergut. Zde můžete obdivovat dechberoucí majestátní hory a úchvatná horská jezera.

 • Kouzelná Vídeň

  Pokud rádi obdivujete klasické umění a hudby, do Rakouska byste rozhodně měli zamířit. V této zemi se narodili velikáni hudby jako byl Mozart, Franz Liszt, Joseph Haydn a hudbu zde studoval i Beethoven. Převážně ve Vídni se zachovaly koncertní tradice a těšit se můžete na řadu hudebních festivalů, které probíhají po celý rok. Srdcem Vídně je Muzejní čtvrť, která patří k největším kulturním areálům na světě. Navštívit můžete známé Leopoldovo muzeum, muzeum moderního umění a mnoho dalšího. Ani o úžasnou architekturu v tomto městě nebudete ochuzeni, na každém rohu můžete vidět mistrovská díla Otta Wagnera. K vidění jsou Hofburgské a Schoenbrunnské paláce a známý komplex Belvedere. Ve Vídni si mimo jiné můžete dopřát výbornou kuchyni a navštívit vánoční trhy, které lákají cestovatele z celého světa. Opomenout nemůžeme ani ples ve vídeňské Opeře, který se stal každoroční velkolepou událostí.

 • Za relaxací

  Pokud zatoužíte po naprostém klidu a dovolené s relaxací bez nutnosti cestovat příliš daleko, pak je Rakousko jednoznačně skvělou volbou. Doporučit zde můžeme SPA resorty European Ayurveda Resortu Sonnhof a Mandira, kde si užijete sílu ajurvédské léčby, lekce jógy nebo meditace. Dalším skvělým místem je elegantní resort Schwarz na náhorní plošině Mieming Sun, kde se můžete vydat na túry po horách, na kole po cyklistických stezkách a po aktivitách se pod lékařským a terapeutickým dohledem odměnit regeneračními procedurami ve Wellness & Spa .

 • Počasí

  Podnebí v Rakousku je stejné jako v Česku. Během jara a podzimu je počasí mírné. Zimy jsou zde chladné s nejnižšími teplotami primárně na horách, kde se vyskytuje také největší počet sněhových srážek. Léta jsou příjemná a dle lokality se teploty pohybují v rozmezí od 20°C do 30°C. 

 • Poloha

  Rakousko se nachází ve střední části Evropy a své hranice sdílí s 9 státy, konkrétně s Německem, Českem, Itálií, Maďarskem, Slovinskem, Švýcarskem, Slovenskem a Lichtenštejnskem. 

Důležité informace

 • Víza

  Pro občany ČR není v rámci Evropské unie vízum potřeba, dostačující je platný cestovní pas či občanský průkaz. 

 • Očkování

  Pro vstup do země není podmínkou žádné povinné očkování. 

 • Fakta

  Hlavní město: Vídeň

  Měna: euro

  Nejpoužívanější jazyk: němčina

  Náboženství: římskokatolické

  Telefonní předvolba: +43

  Řízení: na pravé straně 

  Délka letu z Prahy: 1 hodiny

  Čas v Rakousku je stejný jako v ČR.

  Časové pásmo: GMT +1

 • Důležité kontakty

  Velvyslanectví ČR je k dispozici ve Vídni.

  Telefon: +43 1 899 58 111

  E-mail: vienna@embassy.mzv.cz

Zaujalo vás Rakousko?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Podobné destinace