Chile

Chile, oficiálně také Chilská republika je pro cestovatele velmi atraktivní destinací, a to jak pro řadu přírodních, tak kulturních zajímavostí. Nejdelší zemi světa dominuje velehorské pásmo Andy tvořené množstvím sopek a ledovců i poušť Atacama, která leží na sever od nejlidnatější oblasti v Chile a hlavního města Santiago de Chile. Více než 30 národních parků nabízí jedinečné zážitky i aktivity v přírodních rezervacích a místech zařazených do světového dědictví UNESCO, jako je například Torres del Paine. Těmto jedinečným místům v Chile se s námi můžete přiblížit ve vybraných luxusních butikových hotelích, kde jsou zajištěny kvalitní služby a exkurze za doprovodu zkušených průvodců a přírodovědců.

Proč právě Chile?

 • Dovolená v poušti Atacama

  Poznejte faunu, floru a krajinu pouště Atacama zcela dle vašich vlastních preferencí a zájmů za doprovodu osobního průvodce. Poušť Atacama je považovaná za nejssuší místo na zemi a uchvátí vás svou rozmanitou krajinou. V poušti najdete skalnaté kaňony, jezera, sopky, gejzíry a na její západní část je obklopena pohořím Cordillera de la Costa a na východě pohořím And. Uprostřed pouště se nachází luxusní lodge Awasi Atacama, který se řadí do úspěšného řetězce Relais & Chateaux. Awasi je dokonalým útočištěm, kde se spojuje místní kultura a příroda, v rámci ubytování je připraven program all inclusive, který zahrnuje nápoje, pokrmy, transfery a půldenní nebo celodenní exkurze po okolí. 

 • Objevujte krásu patagonie

  Vydejte se do Národního parku Torres del Paine, kde můžete využít až 40 stezek, které pokrývají všechny oblasti parku. Park lze objevovat pěšky, na koni nebo autem a na cestu se vydáte vždy se zkušeným průvodcem se skupinou maximálně 8 lidí. Po cestě budete objevovat křišťálová jezera, lesy a další krásné scenérie. Jedním z nepopulárnějších okruhů je mystická stezka W, kterou obklopuje masiv Paine, pro dokončení této cesty je třeba alespoň 5 dní. Po celém dni si můžete oddychnout a relaxovat ve SPA & Wellness v hotelu Explora Patagonia, kde najdete saunu, vyhřívaný bazén a venkovní vířivky s výhledem na řeku Paine. Kousek od Explora Patagonia se nachází další luxusní lodge Awasi Patagonia, kde můžete objevovat přírodu ze sedla koně. 

 • Velikonoční ostrov

  Velikonoční ostrov je bez pochyby jedním z nejmystičtějších míst světa. Původním názvem Rapa Nui leží ve východní části Polynésie na jihu Tichého oceánu asi 3 600 km západně od Chile. Nejsnadněji se na ostrov dopravíte přibližně pětihodinovým letem ze Santiago de Chile. Tajemný Rapa Nui je známý především díky záhadným sochám moai. Ty vznikaly v lomu na úpatí kráteru Rano Raraku, kde se nyní nachází Národní park Rano Raraku. Navštívit byste určitě měli archeologický komplex se stojícími sochami Ahu Akivi, nádhernou pláž Nakena nebo kráter Rano Kau. Ostrovu nechybí ani romantika, z Tahai si užijete dech-beroucí západ slunce s výhledem na oceán a sochy moai. Ti, kdo si ráno přivstanou zažijí východ slunce s jedinečnou podívanou u Ahu Tongariki.

 • Santiago, Město plné života

  Jedním z nejlepších měst pro návštěvu v Chile je jednoznačně Santiago, které je také hlavním městem této úchvatné země. Tato dynamická a moderní metropole leží ve střední části země s dechberoucími kulisami, které tvoří mocné hory And. Město je plné charakteru s prosperující uměleckou kulturou a živým nočním životem. Těšit se můžete na starobylé koloniální domy, ale i na moderní mrakodrapy ve čtvrti Sanhattan. Mimo jiné město nabízí prvotřídní lyžování, ochutnávku vín, cyklistiku a pěší turistiku.

 • Lyžování v létě

  Zaměňte Alpy za Andy a vydejte se v létě do Chile za lyžováním a užijte si tak nejzajímavější horské svahy na světě. Lyžařská sezona v Chile začíná od června do poloviny října a jedno z horských středisek s názvem Valle Nevado najdete hned poblíž hlavního města Santiago.

 • Nejstarší vinice Jižní Ameriky

  Chile se pyšní také nejstarší vinařskou oblastní Jižní Ameriky a nabízí tak ideální podmínky k pěstování kvalitních vín, díky teplotním rozdílům mezi dnem a nocí vína dostávají ovocnou chuť. Nejvíce se v Chile setkáte s odrůdami Cabernet Sauvignon, Merlotem nebo Pinotem Noir. K bílým odrůdám se řadí Chardonnay ale i Sauvignon Blanc. K jedné z nejstarší vinařské oblasti v Chile patří Maipo Valley, která se rozprostírá od města Santiaga až k pohoří And. Vinařská blast Rapel Valley zase patří k největší produkci vín v celé zemi a je velmi oblíbená zejména pro turisty.

 • Kdy se vydat do Chile?

  Počasí v Chile je díky svému rozložení velmi rozmanité a setkáte se zde s několika typy podnebí. Čím jižněji budete cestovat, tím chladnější bude počasí. V severních oblastech má podnebí charakter pouštní, v centrální části se velmi podobá počasí ve středomoří a na jihu je velmi chladný a vlhký. Sever Chile je vhodné navštívit po celý rok, střední oblasti Chile je příznivé od září do února a jih pak od prosince do března. Průměrné teploty jsou kolem 23°C v létě a do 10°C v zimě v jižních oblastech. 

 • Poloha

  Chilská republika je přímořský stát na jihozápadně Jižní Ameriky při pobřeží Tichého oceánu. Svou délkou přes 4 300 km se táhne přes velkou část kontinentu a sousedí s Peru a Bolivií na severu, na východě se o hranice a velehorské pásmo Andy dělí s Argentinou. Kromě hlavní části země patří k Chile také několik ostrovních území Tichého oceánu, včetně Velikonočního ostrova.

Důležité informace

 • Víza

  Občané ČR mohou do Chile od roku 1996 cestovat za turistickým účelem bez nutnosti vyřízení víz, a to v případě pobytu v destinaci do 90 dní. Podmínkou je pas platný alespoň dalších 6 měsíců od návratu z destinace. 

 • Očkování

  Pro vstup do Chile není povinné žádné očkování. Přesto je vhodné očkování proti hepatitidě AB, A, B, břišnímu tyfu a tetanu. 

 • Fakta

  Hlavní město: Santiago de Chile

  Měna: Chilské Peso (CLP, 1 EUR=742,40 CLP, 1 CLP=0,036 CZK)

  Nejpoužívanější jazyk: španělština
  Náboženství: římsko-katolické, protestantství

  Telefonní předvolba: +56
  Řízení automobilu v destinaci: na pravé straně
  Elektřina: 220 V 

  Délka letu z Prahy: 17 hodin s jedním až dvěma přestupy

  Časový posun: V Chile je o 5 hodin méně v letním čase a o 4 hodiny méně v zimním čase než v ČR.
  Časové pásmo: GMT -4

 • Důležité kontakty

  Velvyslanectví ČR v Chile – Embajada de la República Checa
  Adresa: Avenida El Golf 254, Las Condes, Santiago de Chile
  Telefon: +562 2232 10 66, +562 2231 1910
  Fax: +562 2232 0707
  E-mail: santiago@embassy.mzv.cz

  Mobilní telefon nepřetržité konzulární služby:
  - Z pevné linky na území Chile: 09 9249 2220, 09 9746 2527, 09 9440 9809
  - Z chilského mobilu: 9249 2220, 9746 2527, 9 9440 9809
  - Z ČR: 0056 9 9249 2220, 0056 9 9746 2527, 0056 9 9441 9809

Zaujalo vás Chile?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka