Myanmar

Myanmar je cílem pro cestovatelé, kteří touží po nedotčené přírodě, poznávání místní kultury, úchvatných chrámů a mimo jiné i dlouhých písečných pláží s tyrkysovou vodou a úžasným podmořským životem.

Proč právě Myanmar?

 • Kultura plná buddhismu

  Hlavním důvod proč začíná být tato destinace populární je díky milé pohostinnosti místních obyvatel, kteří stále zůstávají u tradic svých předků, tohoto si můžete všimnout hned po vystoupení z letadla, kde uvidíte obyvatele v tradičních šatech. V Myanmaru se převážně setkáte s Buddhismem, který tu vládne už od počátku 1. století a zároveň byl jednou z prvních oblastí v jihovýchodní Asii, která buddhismus přijala. Nejviditelnějším projevem buddhistické kultury je jednoznačně nádherná architektura myanmarských chrámů a klášterů. Místní obyvatelé také milují tanec a hudbu, mezi hlavní nástroje s nimiž se můžete setkat jsou bubny zvané pat waing nebo zavěšené gongy pod názvem kyi waing, myanmarský tanec je kombinací thajských a indických stylů. Neustálé úsměvy na tváři, které se vám budou dostávat každým dnem vás donutí se do země neustále vracet.

 • Yangon a Began

  Bývalé hlavní město Myanmaru  Yangon nabízí cestovatelům k vidění koloniální budovy, zlaté pagody včetně nejznámějších Shwedagon a Botataung. Ve městě také najdete mnoho parků a působivá jezera. Cestovatele také nadchnou místní trhy, rušné ulice a moderní restaurace a bary. Město Began je zase domovem více než 2000 buddhistických pagod a chrámů. Zde se můžete vydat na let balónem z kterého se naskytují jedinečné výhledy.

 • Jezero Inle

  Známé jezero Inle je jeden z nepopulárnějších cílů v destinaci, leží v nadmořské výšce 900 m a v kopcích Shan State. Jezero je známé svými rybáři Intha a vesničkami. Vydat se můžete na plavbu pohodlnou lodí a dopřát si tak úžasné výhledy na hory Shan a projížďku podél vesniček. Po cestě se také můžete zastavit v okouzlujícím buddhistickém chrámu Shwe Yan Pyay a v největší pagodě na jezeře Phaung Daw Oo.

 • Nedotčené pláže a Národní park Lampi

  Navštivte nedotčené pláže a objevujte podmořský život na privátním ostrově, kde se nachází luxusní eco resort Wa Ale. Resort se nachází v těsné blízkosti Národního parku Lampi, ve kterém najdete více než 1000 druhů živočichů, korálové útesy, mangrovové lesy a nedotčenou pláž. 

 • Kyaiktiyo Pagoda – Golden Rock

  Kyaiktiyo Pagoda známá také jako Golden Rock je buddhistické poutní místo. Podle legendy je samotný zlatý kámen posazen na prameni Buddhových vlasů. Toto posvátné místo slouží poutníkům převážně k meditaci, ale je také hlavním cílem každého cestovatele.

 • Luxusní plavba lodí po řece Irrawady a Chindwin

  Zažijte plavbu luxusní lodí po řece Irrawady nebo Chindwin a poznávejte životní styl, kulturu a mimo jiné nádherné scenérie džungle a strmých útesů, mlhavých hor a půvabných měst nebo vesniček. 

 • Počasí v Myanmaru

  V Myanmaru se počasí rozděluje do tří období tzv. suchá zima v období od listopadu do února, nepříjemné horké léto je zase v období od března do května a vlhké monzunové období je v měsíci květen až říjen. Po celý rok se denní teploty pohybují kolem 30°C. 

 • Poloha

  Myanmar (Barma) se nachází v jihovýchodní Asii na západní straně poloostrova Zadní Indie při pobřeží Bengálského zálivu a Andamanského moře v Indickém oceánu. Sousedí s Indií, Bangladéší, Čínou, Thajskem a Laosem. 

Důležité informace

 • Víza

  Pro vstup do Myanmaru je podmínky platný pas a turistická víza. Víza lze před cestou vyřídit elektronicky https://evisa.moip.gov.mm/ nebo při příletu do destinace.

 • Fakta

  Hlavní město: Neipyijto

  Měna: Myanmarský kyat

  Jazyk: Barmština

  Náboženství: théravádský buddhismus

  Časové pásmo: + 6,5 hodin

 • Očkování

  Při návštěvě do destinace se doporučuje očkování proti virové hepatitidě A a břištnímu tyfu. 

 • Důležité kontakty

  V případě potřeby se můžete obrátit na velvyslanectví v Bangkoku (Thajsko):

  Tel.: +66/22509223, 22509224
  E-mail: bangkok@embassy.mzv.cz
  Web: www.mzv.cz/bangkok

Zaujal vás Myanmar?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaši dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Podobné destinace