Maledivy

Azurově modré nebe, průzračný Indický oceán, jemný bílý písek a naprosté odloučení od světa zpestřené dokonalým komfortem a nadstandardními službami. Ráj, který spatříte právě na Maledivách. Ostrovy si pro klidné a velmi romantické prostředí oblíbily především páry, zázemí však nechybí ani pro rodiny s dětmi, které si v naprostém soukromí mohou užít společně trávený čas. Nadšení na Maledivách budou i milovníci vodních sportů, zejména pak potápění a šnorchlování.

Proč právě Maledivy?

 • Okouzlující barvy Indického oceánu

  Podmořský život na Maledivách je velmi bohatý a jednotlivé atoly vytváří ideální podmínky pro potápění a šnorchlování. Indický oceán zde nabízí jedinečnou příležitost pro sledování nesčetného množství druhů korálů, ryb nebo různých druhů žraloků, chobtnic, rejnoků a mořský želv. Pro svůj jedinečný podmořský svět byl dokonce atol Baa zařazen do seznamu světového dědictví UNESCO.

 • Unikátní podmořské restaurace

  Splynout s přírodou můžete návštěvou nevšedních restaurací, které se nachází pod hladinou oceánu. Zatímco si budete vychutnávat kulinářské speciality, nad hlavou vám budou plout rejnoci, žraloci a dalších tisíce druhů ryb. Tento jedinečný zážitek nabízí hned nělik luxusních 5* resortů v destinaci.

 • Luxusní vily na pláži i nad vodou

  Maledivy jsou jedno z mála míst na světě, kde se můžete ubytovat v unikátních vilách na pláži nebo přímo nad vodou. Komfort a soukromí přitom u většiny resortů doplňuje také služba komorníka.

 • Ideální destinace po celý rok

  Celoročně teplé, tropické klima zaručuje poloha Malediv na rovníku. Severovýchodní monzun přináší sucho od prosince do března. Více srážek a silnější vítr přináší jihozápadní monzun po zbývající měsíce. Od května do listopadu se častěji objevují přeháňky či prudký déšť, teploty se v průběhu roku ale téměř nemění. Denní teploty se pohybují okolo 30°C a v noci klesají na příjemných 23°C. Konstantní zůstává také teplota vody, která je kolem 27°- 29°C.

   

 • Jedny z nejkrásnějších pláží světa

  Není pochyb o tom, že Maledivy se mohou pyšnit nádhernými písčitými plážemi a křišťálově čistou vodou. Zde si zaručeně užijete plážový pobyt s pocitem, že ostrov patří jen vám.

 • Dokonalý ráj pro páry

  Toužíte po soukromí a romantice při úžasném západu slunce? Chcete oslavit výročí nebo dokonce plánujete svatební cestu? Maledivy jsou tím pravým místem a to díky nezapomenutelným zážitkům a okamžikům, na které bude vzpomínat celý život. 

 • Dovolená pro celou rodinu

  Maledivy jsou ideální destinací také pro rodinnou dovolenou. Nejen, že Maledivy patří k bezpečným destinacím, ale resorty zde nabízí perfektní zázemí pro pobyt s dětmi. K ubytování slouží komfortní prostorné rodinné vily a o zábavu je postaráno také v dětských klubech, kde jsou k dispozici hřiště, herny a každodenní aktvity. 

 • Poloha

  Maledivy jsou ostrovní stát v Indickém oceánu, který najdete na jihu Asie. 500 km jihozápadně od Indie počíná řetězec 19 atolů, které se táhnout v délce okolo 800 km severojižním směrem. 1196 ostrovů tvoří nejníže položený stát světa, kde žádné místo neleží více než 2,5 m nad hladinou.

Důležité informace

 • Víza

  Pro vstup na Maledivy není potřeba vyřízení víz. Podmínkou pro získání povolení pobytu na 30 dní je platný cestovní pas alespoň dalších 6 měsíců od návratu z destinace, dostatečný finanční obnos a předložení registračního lístku, kde jsou uvedeny detaily Vaší cesty (datum odletu, místo pobytu atd.). Pobyt na Maledivách je možné za poplatek prodloužit, nesmí však celkově přesáhnout 90 dní. 

 • Očkování

  Vyžadováno není žádné očkování s výjimkou turistů cestujících ze zemí s výskytem žluté zimnice, očkování proti této nemoci je v tomto případě povinné. Zdravotník a ordinace jsou již jako standardní zdravotní péče u většiny hotelů. 

 • Fakta

  Délka letu z Prahy: 10 hodin s jedním přestupem

  V zimním čase je na Maledivách o 3 hodiny a v letním čase o 4 hodiny více než v ČR. Časové pásmo: GMT +5 

  Hlavní město: Malé

  Měna: Maledivská rufiyya, MVR (1 MVR=1,46 CZK,1 EUR=20,81 MVR)
  V resortech jsou akceptovány také šeky a platební karty.

  Nejpoužívanější jazyk: maledivština, bez problému se domluvíte anglicky
  Náboženství: islám

 • Důležité kontakty

  ČR nemá na Maledivách žádné diplomatické zastoupení. Obrátit se můžete na velvyslanectví v New Delhi v Indii.
  Telefon: +91 11 24 15 5200
  Fax: +91 11 24 15 5270
  Nouzová linka: +91 991 099 9460
  E-mail: newdelhi@embasy.mzv.cz

Zaujaly vás Maledivy?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaší dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Podobné destinace

Články a zážitky