Nejlepší hotely na Maledivách

Pokud toužíte uniknout z chladných zimních dnů a vyrazit si za teplem, budou pro Vás Maledivy perfektní volbou. Nejlepším obdobím k jejich návštěvě jsou právě zimní měsíce. Maledivy si v posledních letech získaly pověst jedné z nejkrásnějších destinací v Indickém oceánu, které si oblíbilo již mnoho cestovatelů především pro bílé pláže a průzračný oceán s bohatým podmořským životem. Poodhalte s námi, jak si užít dovolenou v jednom z posledních rájů na Zemi, kde zcela zapomenete na všední starosti.

Ty nejlepší hotely na Maledivách

 • All Inclusive resorty

  Čerpáme z naší osobní zkušenosti a jako nejlepší all inclusive resorty jsme jednoznačně vybrali Kudadoo, Ozen Reserve Bolifushi a Ozen Live Maadhoo a v závěsu za nimi Dhihali, Emerald Pullman. Proč Kudadoo? Je jiný. Je privátní. Motto hotelu mluví za vše: Cokoliv, kdykoliv a kdekoliv. Jde o malý ostrov, který nabízí 15 luxusních nadvodních residencí, kde se o Vás postará Váš osobní butler. Za nás rozhodně ultra luxusní all inclusive hotel. Další velmi dobrou volbou je o něco cenově přijatelnější Emerald, který nabízí skvělý servis, příjemnou atmosféru a osobní přístup. Po resortu můžete přejíždět na kole, ke každé vile využít služby svého osobního komorníka a díky personálu hotelu zažijete opravdový pocit dovolené a odpočinku. A v neposlední řadě Pullman, který je vyjímečný díky své jedinečné podvodní vile, v které zažijete naprosto autentickou noc v doprovodu kouzelného podvodního světa.

 • Dovolená "bez bot"

  Existuje resort, kde už po cestě z letiště dostanete pytlíček s nápisem „No shoes, no news“ („žádné boty, žádné novinky“), kam odložíte svoje boty a dovolenou můžete prožít autenticky jako Crusoe. Dostanete i svého pana Fridaye, který bude Vašim přítelem po celou délku pobytu. Gili Lankanfushi je velmi unikátní resort, který disponuje prostornými nadvodními vilami a díky pozitivnímu vztahu k přírodě patří mezi naše oblíbené místa na Maledivách. Dalším hotelem dodržující koncept opuštěného ostrova a soukromí v naprostém luxusu je Soneva Fushi. Oproti Gili Lankanfushi jsou hosté ubytování v dvoupatrových vilách na pláži nebo nově vybudovaných nadvodních vilách se skluzavkou přímo do moře. Bujně zarostlý ostrov navodí atmosféru naprostého úniku od civilizace.

 • Buďte šik a obujte si lodičky

  Pro klienty, kteří mají rádi opravdový luxus, očekávají ten nejlepší servis a hledají nejvyšší úroveň ubytování, pro ty jsme vybrali tři elegantní hotely – Waldorf Astoria Ithaafushi (aktuálně vyhodnocený jako 3. nejlepší hotel na světě pro rok 2022), Cheval Blanc RandheliOne&Only Reethi Rah a Velaa Private Island. Všechny tři resorty patří k těm nejluxusnějším místům, která můžete na Maledivách navštívit. O náročné chuťové buňky opravdových gurmánů se postarají ti nejlepší kuchaři, osobní komorník zaručí spokojenost každého dne a luxus ubytování předčí Vaše představy. Nechte se hýčkat odborníky ve SPA nebo si oblečte sako, koktejlky a dopřejte si romantickou večeři pod hvězdným nebem. Zde Vám splní nemožné.  

 • Podvodní restaurace

  Unikátem světa Malediv jsou podvodní restaurace. Máte pocit, že na tom není nic zvláštního? Pokud jste něco podobného nezažili, není lepší místo, kde poznat kouzlo podmořského života. Samozřejmostí jsou naprosto dokonalé jídla, které jsou obohaceny o neskutečnou podívanou ryb proplouvajících těsně kolem Vás. Je pár resortů, které tyto restaurace mají a všechny jsou na perfektní úrovni – Hurawalhi, Conrad Maldives Rangali Island, Ozen LIve Maadhoo, Anantara Kihavah Villas a Niyama Private Islands Resort .

 • Kam za surfem?

  Na Maledivách není mnoho míst, kde tuto velmi oblíbenou aktivitu posledních let zažít. Jedinečný hotel ležící v atolu Thaa, který poskytuje opravdový zážitek a přístup k 20ti odlišným místům pro surfování, je COMO Maalifushi. Nasedněte na motorový člun a zažijte dobrodružství s nekonečnými možnostmi. Dalším unikátem tohoto resortu je noční potápění a sledování žraloka obrovského. Pokud chcete poznat Maledivy „nad i pod“ hladinou – výběrem COMA Maalifushi nešlápnete vedle.  Dalším resortem, který spojuje luxus, bohatý podmořský život, přírodní design a ekologii je Six Senses Laamu. Hotel spolupracuje s australskou společností Tropicsurf, která se v tomto sportu orientuje přes 30 let. Na zkušené surfaře čekají vlny Yin Yang vzdálené 5 minut člunem, začátečníci si své první pokusy zkusí na vlnách přímo u břehu.

 • Potápění

  Kdo jede na Maledivy, potápění patří k tomu, co člověk MUSÍ zažít a vidět. Dlouhé korálové útesy, průzračný oceán, opravdový život pod hladinou – je to jeden z nejkrásnějších zážitků v této zemi. Pro aktivní klienty, kteří považují potápění za prioritu jejich dovolené, jsme vybrali dva hotely. Prvním místem je resort Hideaway, který je vzdálený sice hodinku a půl hydroplánem, ale rozhodně stojí za delší cestu. Hotel disponuje skvělou gastronomií, k potápění můžete přidat i tradiční lov ryb s místními rybáři a u nadvodních vil si večery zpříjemnit v jaccuzi. Dalším hotelem ležícím v atolu Baa – první biosférická rezervace zařazena na seznam dědictví UNESCA s tyrkysovou lagunou, je Dusit Thani. Tento resort se liší originálním SPA umístěným v korunách stromů, spojuje eleganci a thajskou pohostinnost a je vhodný jak pro páry, tak pro rodiny s dětmi. Z novějších resortů nejdete špičkové šnorchlování v luxusním Baglioni.

 • Kam za žraloky

  Žralok obrovský je největší žijící zástupce žraloků a největší žijící obratlovec patřící mezi savce. Vyskytuje se v tropických oblastech a jedno z míst, kde na něj můžete narazit, jsou právě Maledivy. Nejlepší resort, kde si umožňuje tento zážitek zkusit na vlastní kůži je jistě Conrad Maldives Rangali Island  s ultraluxusní podvodní vilou. Předností hotelu je vynikající kuchyně a osobní přístup, ale zejména privátní výlety pouze v maximálně 6ti lidech za žraloky. Dalšími velmi příjemnými resory, kde budete mít blízko k pozorování je Lux* South či a nebo v roce 2022 otevřený resort Nova Maldvies.

 • Resorty pro rodiny

  Samozřejmě, v 99 % hotelů najdete zázemí a ubytování pro rodiny s dětmi, my jsme však vybrali dva, které z naší osobní zkušenosti byli pro dítě nejpříjemnější. LUX South Ari nabízí dětský klub s přátelským personálem pro děti každého věku. Jde o větší ostrov, kde si můžete vybírat ze 7 restaurací, 4 barů nebo si sednout do kavárny či zmrzlinárny. Resort působí velmi uvolněně, vily jsou jednoduché, vzdušné a díky aktivitám, které hotel nabízí, se zde nebudete nudit. O kategorii výše můžeme doporučit resort Anantara Kihavah ležící v atolu Baa. Vysoký standard služeb, výběr z gurmánských restaurací, z čehož restaurace Sea leží pod mořem a luxusní prostředí  zaručí dokonalou dovolenou na Maledivách.  Pro děti je zde připravena kuchyň, kde si sami vyrobí pizzu nebo sushi, pro starší pak např. obří šachovnice nebo thai box.

Zaujaly vás naše tipy na Maledivách?

Pokud vás některý z resortů na Maledivách zaujal, napišete nám, rádi vám sestavíme nabídku a dovolenou naplánujeme podle vašich potřeb a přání.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Destinace