Indonésie

Existuje mnoho možností jak tuto krásnou zemi procestovat a to včetně úžasné plavby luxusní jachtou, která vás zavede do těch nejzajímavějších koutů Národního parku Komodo, souostroví Moluky a dech-beroucí Raja Ampat. Přes 17 tisíc ostrovů Indonésie ukrývá krásnou přírodu, nedotčené pláže a pestrobarevný podmořský svět. Nechybí ani zážitky a treky na známé sopky, které najdete především na ostrově Bali. Ať už je účelem vaší cesty relaxace nebo dobrodružství, v Indonésii si zaručeně užijete dovolenou snů.

Proč právě Indonésie?

 • Kam za nejlepším potápěním?

  Aqua Blu představuje zbrusu nový a netradiční zážitek na nedotčeném východo-indonéském souostroví. Těšit se můžete na novou luxusní jachtu, která vás zavede do Národního parku Komodo. V těchto místech vás čekají ta nejlepší místa pro potápění a šnorchlování na světě i prehistorické ještěrky varana komodského. Další plavba vede k souostroví Spice, odkud pochází muškátový oříšek, a také k úchvatnému souostroví Raja Ampat, které je domovém známých rajek a bohatého pestrobarevného podmořského života. Neváhejte a vydejte se s námi na vaši nezapomenutelnou cestu nejluxusnějšího potápění v Indonésií a na světě!

 • OBJEVTE KRÁSY INDONÉSIE PŘI PLAVBĚ

  Alila Purnama, v překladu Úplněk, je jednou z nejluxusnějších lodí plujících v Asii. Jedná se o ručně vyrobenou loď v tradičním stylu Phinisi, která je zařízena ručně vyrobeným nábytkem z teakového dřeva, ratanu a dalších materiálů pocházejících ze zdrojů Indonésie. Alila Purnama měří 46 metrů a na palubě je k dispozici 5 velmi dobře vybavených kajut. Ty zajišťují komfort a moderní ubytování až pro 10 hostů, o jejichž pohodlí se stará úžasná 16ti členná posádka, včetně profesionálního potápěčského instruktora, místního kuchaře a lázeňského terapeuta. Plavby jsou plánovány tak, aby v každém ročním období měli hosté možnost objevovat krásy Indonésie na souši i pod hladinou moře, detailní itineráře jednotlivých plaveb proto budou upřesněny na vyžádání. Tento nevšední zážitek je vhodný pro všechny cestovatele a milovníky potápění, kteří chtějí zažít víc než běžnou dovolenou a zároveň touží po dobrodružství.

 • Raja Ampat

  Vydejte se námi do neprobádané a nádherné Papui Nové Guinei, která se pyšní úchvatným a nedotčeným podmořskými životem. Behěm potápění zde můžete narazit na žraloky, mořské koníky, želvy a především na krásné pestrobarevné korály. Pobyt vám zpříjemní ubytování v ekologickém resortu Misool Eco Resort v Raja Ampat. V této oblasti navíc můžete objevovat divokou přírodu i na souši, kde žijí neuvěřitelné rajky, které se nenachází nikde jinde na světě a jejichž fascinující chování je patrně jedním z nejuznávanějších zážitků přírody.

 • oblíbené ostrovy

  K nejnavštěvovanějším ostrovům Indonésie zajisté patří Lombok, který se nachází kousek od známého ostrova Bali. Ostrov Lombok je velice oblíbený mezi cestovateli, je domovem několika malých měst a pyšní se krásnými plážemi nejen k odpočinku, ale i pro surfování. Malebnou krásu kráterových jezer měnících barvu a horu Kelimutu najdete zase na ostrově Flores. Ten je mimo jiné také bránou k návštěvě známého ostrova Komodo, na kterém žije prehistorický varan komodský. V Národním parku Komodo také najdete slavnou růžovou pláž. K nejoblíbenějším indonéským ostrovům patří jednoznačně Bali. Ostrov bohů se chlubí rozmanitou krajinou, hinduistickými chrámy, plážemi, vodopády a aktivními sopkami.

 • Rozmanitá kultura

  Poznání kultury tohoto exotického souostroví vám jednoznačně zajistí úžasný zážitek z cestování. Indonésie je jeden národ, ale jeho kultura není jednotná. V Indonésii totiž najdete téměř 300 etnických skupin, z nichž každá má vlastní charakteristické kulturní objekty. Souostroví je převážně známé svou muslimkou populací, ale setkáte se také s buddhismem, hinduismem nebo katolicismem. Na ostrově Bali dokonce převládá hinduistické a buddhistické náboženství. Rozmanitost Indonésie se vztahuje i na různé systémy víry, proto mnoho komunit stále žije tradičně podle praktik svých předků. Mimo jiné je Indonésie bohatá na byliny a koření, které jsou přidávány do tradičních receptů, setkat se můžete s nasládlými pokrmy ale i s hodně kořeněnými a pálivými.

 • Kdy se vydat do Indonésie?

  Indonésii můžete navštívit po celý rok, ale více srážek panuje přibližně od listopadu do konce března. Od začátku dubna do konce října je naopak obdobím sucha. V destinaci je po celý rok neustálé horko a vlhko a teploty se pohybují kolem 28°C - 33°C.

 • Poloha

  Indonésie je stát v jihovýchodní Asii a Oceánii a tvoří jej přes 17 tisíc ostrovů. 

Důležité informace

 • Víza

  Občanům ČR jsou víza na 30 dní přidělována při příletu za poplatek 35 USD. Prodloužení pobytu je možné za poplatek, v destinaci je však povolen pobyt maximálně na 60 dnů. Podmínkou pro vstup jsou platné cestovní dokumenty s vypršením platnosti nejdříve 6 měsíců od odjezdu z destinace.  

 • Fakta

  Časové pásmo: GMT +7, +8, +9

  Hlavní město: Jakarta

  Měna: Indonéská rupie

  Náboženství: hinduismus, islám, křesťanství

  Úřední jazyk: Indonéština

 • Očkování

  Pro vstup do Indonésie není povinné žádné očkování. Přesto je vhodné očkování proti hepatitidě A, B a břišnímu tyfu. 

 • Důležité kontakty

  V případě potřeby se můžete obrátit na velvyslanectví České republiky v Jakartě.

  Embassy of the Czech Republic
  Jalan Gereja Theresia No. 20, Menteng
  Jakarta Pusat, P.O.Box 1319 10350
  jakarta@em­bassy.mzv.cz
  Telefon: 006221–3904075–7

Zaujala vás Indonésie?

Kontaktujte nás a my se s potěšením postaráme o vaši dovolenou.

 • Známe z první ruky
 • Individuální přístup
 • Šetříme váš čas
 • Rádi cestujeme
Lucia Vašková
Nezávazná poptávka

Podobné destinace